Wpis z mikrobloga

Bonjour Mirasy!
Co byscie polecili w okolicach 200-500
Na stali wyżej niz sandvic, np D2 lub wyżej?
Osobiscie dla siebie roważam Boker Hitman, lub Ruike 135. Chce tez cos kupic kumplowi na start mysle o Racie1 na D2.
Ja bym chciał dla siebie cos wiekszego najlepiej z rekojescią z metalu lub jak Boker z 1 stroną bez okładziny. (Lubie użyć nozyka do otworzenia browarka).
#noze
  • 9
@cassuss: Real Steel g3, w wersji ze stalowymi okładzinami i Sandvikiem 14C28N na głowni. Znajdziesz spokojnie poniżej 300zł.
Świetnie lata na łożyskach, a jest jednocześnie spory (czego nie widać na zdjęciach) i ma zapas mocy, którego brakowało w moim poprzednim EDC - Bokerze Urban Trapperze. Fajnie sprawdza się podwójny szlif - duplex, bo i tnie i zachowuje wytrzymałość.
No i to projekt polaka - Ostap Hel go narysował.

Nie kupujcie RATów,
źródło: comment_LuL5Vqc9B7IOMi7In4NH9SqRJVXwusWW.jpg
@Afrati: ooo fajne stale te bułgary mają, tylko słaba opcja wyboru w okolicznych sklepach.
Wlasnie na takie info, (cos czego nie znam) liczyłem.
A kojrzycie moze firme Welde? To ich D2 nadaje się do czegoś?
@cassuss: Welde to marka stworzona przez Leszka z Ostrenoze.pl, w zasadzie branduje niektóre lepsze azjatyckie produkcje od kilku fabryk. Bywają wśród nich takie dość ostentacyjne zżynki ze znanych projektów, ale ogólnie jest to o jeden poziom kontroli jakości wyżej niż klasyczne chińskie noże.
@Afrati: ooo... ciekawe info. Coś mi dziwnie te chinczyki pachniały. Ale w sumie dobra informacja... chociaz z II str. to teraz wyglada nie na marke a naklejkę typu manta.
Pozdr.
@cassuss: Niemniej spory wybór mają w salonie na Pereca w Wwie. Oglądałem kilka sztuk i widać, że to budżetowe rozwiązania, ale nie wydają się gówniane.

Przy wyborze noża na noszenie przy tyłku, o ile nie pracujesz nim na co dzień, to stal właściwie jest kwestią wtórną. Sam mam np folder ze słynnej proszkowej S35VN, a częściej przy tylku mam drugi z bardzo średnią amerykańską 420HC. Jeśli nie używasz go codziennie do