Wpis z mikrobloga

Potrzebne namiary na dobry kalkulator frankowicza. Chodzi mi o taką apkę, co wyliczy mi ile pieniążków odzyskam, w przypadku wygrania sprawy w sądzie z bankiem i unieważnienia umowy kredytowej we frankach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Udało mi się wyguglować kilka takich kalkulatorów frankowych, ale każdy pokazuje inny wynik i trudno ogarnąć któremu można zawierzyć. Pytanie kierują oczywiście do mirków frankowiczów.

#kalkulator #frankowicza #kredyty #franki
  • 54
@maRRoKKo: przecież pisałem, że znalazłem kilka takich kalkulatorów dla frankowicza, i że przetestowałem sobie każdy jeden z nich. Tyle tylko, że wpisując dokładnie te same dane, to jest wysokość kredytu, liczba rat, marża banku, etc. za każdym razem otrzymuję inne wyniki. Nie to żeby każdy kalkulator podawał mi zupełnie inne kwoty, ale różnią się znacząco i w zasadzie nie wiadomo z czego to wynika. Dlatego właśnie pytam o dobry kalkulator frankowicza
@OP-i-NIE: Ogólnie większość z przetestowanych przezemnie kalkulatorów frankowicza działa źle, albo w ogóle nie działa. W miarę dobre wyniki generuje ten kalkulator frankowicza. Ww. kalkulator ma też dodatkową zaletę, że możesz dodać tam swoje indywidualne transze, oraz tzw. "wakacje", co dodatkowo wpływa na rzetelność obliczeń. Oczywiście najbardziej rzetelne wyliczenia zrobią ci ręcznie w kancelarii prawnej, tak jak wspominał mireczek powyżej, i żaden kalkulator frankowicza nie będzie się z nimi równał.
@kawuel: dzięki za namiary mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Sprawdziłem sobie wskazany przez ciebie kalkulator frankowicza, trudno mi jednak odnieść się do rzetelności danych, gdyż tak jak pisałem ekspertem w temacie nie jestem. W każdym razie działa bez zarzutu, a wyniki są w czytelny sposób zaprezentowane.

@KromakMistrz: Ja docelowo planuję podjąć współpracę z kancelarią i pozwać bank, ale na razie chcę się tylko rozeznać czy
Te kalkulatory dla frankowiczów mają to do siebie, że obliczają tak, że trudno się połapać co właściwie wyliczyły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale co się dziwić, jak większość kalkulatorów frankowicza to aplikacje tworzone przez programistów frankowiczów w czasie wolnym, na potrzeby jakiś grup albo for dla frakowiczów. Sam swego czasu pomagałem przy tworzeniu takiego jednego kalkulatora, i choć wyliczenia uwzględniają kurs sprzed ponad dwóch lat, to i tak
Niemniej jest kilka profesjonalnych narzędzi tego typu, ot choćby to co @kawuel podlinkował wygląda dobrze, ale trudno mi weryfikować czy wszystko aktualnie pokazuje jak nie mam dostępu do kodu


@Moser: Ja miałem okazję weryfikować, i tak jak pisałem działa całkiem dobrze. Oczywiście ręcznych wliczeń nie zastąpi, ale jak ktoś chce za friko i na szybko to narzędzie idealne dla niego.
Tak jak już ktoś tu wspominał, do wyników tych wszystkich kalkulatorów frankowicza należy podchodzić z dużym dystansem, bo większość tego typu narzędzi działa jak chce. Ale rzeczywiście jest kilka, które wyróżniają się pozytywnie na tle konkurencji. Można sobie sprawdzić chociażby ten ze strony Kancelarii Frankowicza: https://kancelariafrankowicza.pl/kalkulator-frankowicza/ i ten ze strony SBB. Był jeszcze jeden, który działał w miarę dobrze, ale już teraz nie pamiętam gdzie go widziałam.
no dobra, piszecie, że ten kalkulator ze strony kancelarii frankowicza taki super. ktoś mi wytłumaczy, dlaczego żeby z niego skorzystać trzeba podawać maila? nie uśmiecha mi się otrzymywać od nich spam, chcę tylko zrobić kalkulację.
Witam. Z tego co widzę polecacie tu kalkulator frankowicza ze strony Kancelarii Frankowicza. A co możecie powiedzieć o samej kancelarii adwokata Piotra Truszkowskiego? Jakieś opinie na ich temat? Z tego co widzę mają całkiem przyzwoite warunki współpracy - koszty wstępne nie są wysokie w przypadku opcji succes fee, w ich umowie nie widzę żadnych "kruczków" ani ukrytych opłat. W internecie nie ma na razie jednak zbyt wielu opinii na ich temat. Ktoś
Pzecież w Internecie jest mnóstwo opinii na temat Kancelarii Frankowicza jak i samego Piotra Truszkowskiego


@Karolcia83_2: nigdzie nie widzę tych "mnóstwa" opinii. Może dlatego, że siedzę za granicą? Nie wiem. Ale jak wpisuję w wyszukiwarkę "Kancelarii Frankowicza" "Piotr Truszkowski" i tak dalej, to mi same artykuły o frankowiczach z popularnych portali wyrzuca w wynikach, żadnych opinii sensownych. Możesz mi podesłać te linki? Będę wdzięczny.
@kawuel: warto wrzucić tego linka gdzie się da. Każdy Frankowicz powinien mieć okazję skorzystania z takiego kalkulatora. Tym bardziej, że jest darmowy i działa całkiem przyzwoicie.