Wpis z mikrobloga

@Vegonator: z sql server, na sql server stoi staging i data warehouse, na analysis services kostka olap albo model tabelaryczny, ETL na SSIS, a wizualizacja jest w excelu, power bi, qlik sense, qlikview albo bardziej niszowych narzędziach. Ewentualnie to samo tylko w Azureowym środowisku.

Ten stack jest dość przyjemny do nauki bo masz dostępne wersje developerskie, przykładowe bazy i projekty, a także tutoriale w necie i dość bogatą literaturę.
@pomaranczkawcurry: tak. Chodzi o to, że formalnie rzecz biorąc nie jestem specjalistą od BI ani nie mam nic wspólnego z IT. Praktycznie natomiast, robię mnóstwo raportów i w okół tego kręci się moja praca. Testuję też nowe funkcje oprogramowania i piszę specyfikacje do dostawcy oprogramowania jak te funkcje mają wyglądać. Dodatkowo mam infolinię gdzie zgłaszają problemy z transportem, a do tego wszystkiego prowadzę ekspertyzy dotyczące reklamacjo związanych z uszkodzeniem towaru xD
@Vegonator: no to faktycznie wielka szkoda ze nie dali ci tego dostepu. Ja bym probowala z it jeszcze powalczyc. Ja na produkcji bylam logistykiem, teraz bardziej robie przy produkcie i mam mozliwosc zassac sobie do excela wszystko z systemu. Czesto jest to duzo wiecej danych niz pozwala wyciagnac sam system. Swietne raporty z tego wychodza. Czasem do systemu niektore rzeczy mozna wklepac tylko recznie, a crosscheck czy nie zrobilo sie bledu