Wpis z mikrobloga

@LuxEtClamabunt: @ever444: @DryfWiatrowZachodnich: I dlatego w Skandynawii sypie się pokruszonymi ostrymi kamyczkami które wchodzą w bieżnik i działają jak kolce. Zapytacie czy spoko? Spoko. Ale front twojego samochodu po ruchu na głównych trasach wygląda jakby ktoś do niego strzelał ze śrutu xD A zapewniam że dystans trzymany zawsze - to się po prostu tak długo odbija i strzela. Mam 4 odpryski na szybie aktualnie xD Tablica rejestracyjna dosłownie jakby
@DryfWiatrowZachodnich: To właśnie nie jest głupie i w Skandynawii sporo ludzi z tym jeździ, jak komuś zależy to front okleja grubą folią po prostu, większość się zwczyajnie nie przejmuje tym strzelaniem.

jak sprawdziłby się piasek? U mnie na wsi sypią popiołem.


To ma sens jeśli dwa razy w roku przymrozi i akurat to masz pod ręką. Ale na czymś grubszym popiół się dosłownie rozpłynie, ja się zawsze bałem co ludzie w
@Saeglopur: ale ja nie mowie ze to glupie. Tez bylbym za tym, auto to rzecz uzytkowa, jak odwiedzam rodzicow nie mam problemu przy parkowaniu przytulic sie jednym bokiem do zywoplotu aby ulatwic innym przejazd

A te kolce to jak sie domyslam korzystaja tylko w glebi ladu, gdzie jest gwarancja sniegu? Bo na wybrzezu sobie nie wyobrazam za bardzo, tam przeciez cieply prad trzyma nawet w zime znosny klimat
@Saeglopur: aaa kumam :D

A jak takie kolce "lekkie" sie sprawuja jak snieg stopnieje? Da sie jechac, czy trakcja i wytrzymalosc jest dramatyczna? Bo pisales tylko o zakazach :D

Co do piasku, to chyba rzadkosc w Norwegii, tam nawet plaze potrafia skladac sie z samych glazow xD

Btw na czym jezdza ludzie co mieszkaja na samym wybrzezu? Nie sa to warunki na kolce. Zimowe o profilu bardzo na deszcz? ( ͡
@DryfWiatrowZachodnich: W Oslo i regionie mimo że wybrzeże to zima oooooostro wali, jest po -14 już momentami xD, zauważ że też są po prostu różnice wysokości i to wpływa na te temperatury. Ale cała rodzina szwagra pochodzi z Haugesund czyli typowo zachodnie wybrzeże między Stavanger a Bergen - tam jest względnie ciepło cały rok, powyżej zera i bez śniegu nawet przez większość zimy. Dlatego tam co najwyżej zimówki i tyle (bo
rodzina szwagra


@Saeglopur: jesli jestes Polakiem i masz zone Norwezke to nikt ci w to tutaj nie uwierzy. Narracja wykopu jest prosta, za granica tylko rozowe maja szanse na zwiazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego tam co najwyżej zimówki i tyle (bo i tak jak przymrozi to masz 100% lód wszędzie ale od razu posypany).


Dokladnie jak myslalem ( ͡° ͜ʖ ͡°) A
@DryfWiatrowZachodnich: Jestem wychowany na obrzeżach - ojciec mój wychowany w Poznaniu kupił dworek w Powidzkim Parku Krajobrazowym po latach pracy w USA w czasach komuny i to tutaj się wychowywałem od małego dzieciaka, dosłownie w lasach. Ale w Poznaniu w czasach studenckich i dużo po mieszkałem łącznie z 7-8 lat typowo w PŃ :) A w samym tym środowisku po prostu sie wychowywałem :)

Siostra jest z Norwegiem już 10 lat
Jestem wychowany na obrzeżach - ojciec mój wychowany w Poznaniu kupił dworek w Powidzkim Parku Krajobrazowym po latach pracy w USA w czasach komuny i to tutaj się wychowywałem od małego dzieciaka, dosłownie w lasach.


@Saeglopur: brzmi fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako dzieciak w latach 90 spędzałem dni na przeprawach promowych i godniny (czasem po 5 godzin i więcej) na kontrolach w portach. Dlatego jak usłyszałem