Wpis z mikrobloga

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/tarczyn-tragiczny-wypadek-nie-zyje-21-latka-3016924

Selekcja naturalna. Pewnie jakaś fajna młoda laska. Zrobiła prawo jazdy, ale jeżdżąc przepisowo na egzaminie nie nabyła odpowiednich umiejętności, a kiedy już wsiadła do własnego auta to zabrakło tych umiejętności na przelot krajową 7. Jakie tam są ogarniczenia 80? Przeważnie jedzie się 100km/h aby nie tamować ruchu xD

#polskiedrogi #zdrowakobita #ladnapani
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siwy92:
DK 7 ma dwa pasy więc ograniczenie wynosi 100km/h. Ale w okolicach tarczyna są zakręty z przejściami dla pieszych (w tym także z przejściem bez sygnalizacji!) i tam wprowadzono ograniczenie do 70. Jest tam też fotoradar.
@Dzyszla Nigdy tego nie zrozumiem. Sam prawo jazdy mam niedługo i #!$%@?ć (dla mnie to oznacza 120-140 km/h) mam odwagę wyłącznie na autostradzie / eskach i to na ich prostych odcinkach. Na gorszych, węższych drogach jadę zwykle poniżej limitu, a jak jest ciemno, to tamuję ruch, bo jeszcze nie czuję się na siłach jechać szybko. A za opony zapłaciłem 2,1K PLN.
@zortabla_rt wiesz co widząc poszanowanie dla przepisów ruchu drogowego przez kierowców w RP to nawet nie chce mi się dyskutować na temat zasadności barierek. Wszystkich dróg w Polsce nie odgrodzimy. Może po prostu lepiej oduczyć się jeżdzic z jedną ręką na kierownicy, myślami gdzie indziej (szczególnie kobiety) bez przywiązywania wagi do ograniczeń prędkości (jak owieczki jeden za drugim) a zacząć stosować szczególną ostrożność, dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Ja "tamując
@Mirek_Official: Ja pamiętam tak w rok po prawku to ekspresówkami to jeździłem 120. A potem z czasem zacząłem wolniej. A już pamiętam najbardziej ochłonąłem, jak wracałem z mojego pierwszego kursu doskonalenia technik jazdy z Wa-wy (chyba jakieś 2-3 latka prawko) - oj, wtedy dopiero człowiek zobaczył, jak 40km/h to może być duża prędkość :) Notabene, zarąbista zabawa i dużo uczy - kilkadziesiąt godzin mam już wyjeżdżone w poślizgach nie tylko na
@Mirek_Official: Zalezy jaka forma. Pierwszy raz wygrałem w konkursie i było na pary, więc ok 3,5h jeżdżenia za kierownicą + 3,5 jako pasażer (to też uczy). Potem jak robiłem drugi stopień to w podobnej formule i płaciłem Coś koło 650zł (wtedy jeszcze 7% VAT). Obecnie kosztuje 870. Potem kolejne dwa indywidualne III i IV stopień i wtedy coś po 1200 płaciłem, ale to już ponad 7h za kółkiem. Potem jeszcze raz