Wpis z mikrobloga

@Skim25: Tylko kult Rozumu! Precz z czarną mafią!
@fanmarcinamillera: Pewnie dlatego Lenin ze Stalinem, Mao, Hitler tak je zwalczali.
@MadeleineDawson: Całe szczęście, że pozostaną tacy oświeceni ludzie, jak Ty.
Ale dlaczego za 10 lat? Wpływ religii będzie większy? Czy po prostu piszesz tak, bo to dostatecznie długi okres, by nikt tego już nie pamiętał i nie zweryfikował, a dowalić religiantom w niedzielny poranek zawsze fajnie?
@hipponah: Nie nadinterpretuj tego co mówię. Dlaczego za 10 lat? Bo jest to wystarczająco długo, aby nastroje antymuzłumańskie w Europie narastały, aby było ich coraz więcej i coraz więcej ataków. Polska będzie się coraz bardziej skłaniać ku swojej religii (co jest zrozumiałe). Jednocześnie z każdym rokiem jest coraz mniej wiernych, a druga grupa tym silniej będzie się zwracać ku Bogu. A kościół będzie to wykorzystywał z pełnym poparciem.
Jestem przeciwnikiem religii,
@hipponah: Religia sama w sobie nie jest zła. Według mnie może nie reguluje wewnętrznego, moralnego "ja", ale jeżeli przy tym pomaga, ale nie przeszkadza - nie widzę powodów dla których należy tępić wyznania same w sobie.
W momencie, gdy religia staje nie "pomocnikiem" naszej moralności, a głównym celem w życiu to źle. A gdy religia zaczyna dominować i rzutować na życie ogółu, a jeszcze gorzej jak decyduje o ich życiu lub
@Ssssse: Ach, kościół podominikański w Maastricht. Uwielbiam tamtejszy dział historyczny, kiedyś na erasmusie przez nieoczekiwaną wizytę nie dojadałem bełem. I jak na lewaka (jak na wypokowe normy) przystało miewam mieszane odczucia w kwestii desakralizacji świątyń, które przez wieki były dla pokoleń jedynem miejscem spotkania z tajemnicami metafizycznymi w ontologicznych mrokach, tak przyzwoita biblioteka/księgarnia/muzeum to jedyny akceptowalny dla mnie sposób modyfikacji.