Wpis z mikrobloga

Na wykopie jak zwykle stabilnie, na głównej wylądował wpis z jawnym fakenewsem. Ale wystarczy wpisać w treść wpisu słowa #feminizm i #tęcza, rzucić wpis bez tagów politycznych i już mozna zbierać atencję niczym @vipcypr8 od pustogłowych prawaków. Nie nie ma czegoś takiego jak "Tęczowy most róznorodności". W rzeczywistości most, a raczej kładka dla pieszych nosiła nazwę: "Florida International University pedestrian bridge" (FIGG). Co więcej, twierdzenie że zaprojektował go "feministyczny zespół inżynierów" jest po prostu jawnym kłamstwem alt-rightowych post żygów mediowych..

Ot taki post medialny świat. To smutne że mamy prawie 700 głupków vs nieco ponad 70 osób które jawnie zrobiły "sprawdzam" i zaczęły obalać kłamstwo pod wpisem opa. A starczyło 5 minut w google, by znaleść źródła tego fejka. Wstyd @vipcypr8, polecam za to zdrowo-rozsądkowego mirka @kanapeczka_z_kanapa który zdaje się jako pierwszy użył tajemniczej zdolności zwanej krytycznym mysleniem.

#neuropa #bekazprawakow #swiat #factcheck (polecam) #fakenews #swiat #usa #humorobrazkowy vs #fakty #wykop #moderacja #moderacjacontent
Pobierz grubson234567 - Na wykopie jak zwykle stabilnie, na głównej wylądował wpis z jawnym f...
źródło: comment_PxQajq9qqEzdRLIV4gLX0Z5rtwv2HZju.jpg
  • 22
@grubson234567 A to moja wina że idioci biorą śmieszny obrazek w internecie za fakt? Zobaczyłem mema, wrzuciłem go na nocną by zginął z resztą shitpostingu. Kiedy ktoś wrzuci pastę, to nikt się jego nie czepia że to nie jest prawdziwa.
Próbowałem nawet kilku osobom wytłumaczyć że to nie jest prawda, ale jak zobaczyłem ten komentarz to uznałem że szkoda strzępić ryja
Pobierz vipcypr8 - @grubson234567 A to moja wina że idioci biorą śmieszny obrazek w interneci...
źródło: comment_x75mWQNUqq2V2iPK3vmyV32XHQ3DYFwB.jpg
A to moja wina że idioci biorą śmieszny obrazek w internecie za fakt?


@vipcypr8: Jak to pisał dośc dyplomatycznie leszke-smieszke: "to sa prości ludzie". I niestety tak propagandowo wykorzystuje się memy do dziwnych wojenek ideologicznych. Mozna obsmarować każdego i zrzucic to na "żart". Nadal gardzę. Szkoda że nie dałeś info o informacji nieprawdziwej w oryginalnym wpisie.
@grubson234567 O tym, że mem jest nieprawdziwy, zarówno jak o fakcie że dostał się do gorących, dowiedziałem się jak było ponad 200 plusów. Więc tak średnio z dodaniem info co i jak. Zobaczyłem natomiast w komentarzach że i tak wszystko zostało wyjaśnione i zaplusowałem komentarz osoby co to podsumowała.
Posta jednak nie usunę, bo ma dużo plusów, a ja jestem łatwą dziwką