Wpis z mikrobloga

ale tak o z dupy sobie piszesz, mając swój świat jak typowy przegryw, czy tak naprawdę było? XD Serio pytam, nie mam Twittera.

Przecież joker to zajebisty film!!! Zasłużył w 100%


@night_witch95: Po pierwsze dzięki za wyzywanie od przegrywów po wpisie z 3 krótkimi zdaniami. Ja też doceniam Jokera. Na pewno nie był to najlepszy film tego roku, ale bronił się przede wszystkim główną rolą i muzyką. Widzę, że niektórzy zarzucają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@crv0: nie, ja nie wyzywałam, tylko zapytałam, bo upośledzonych mizoginów tu nie brakuje.

Całkowicie się zgadzam, joker to super film, można było się w niego wczuć i wręcz poczuć ten cały ból. Ja sama się gdzieś tam interesuję psychologią, to co się dzieje z ludzkim umysłem i mimo, że jakby nic nowego film mi nie pokazał w tym zakresie, to przeżywałam razem z postacią i to było zajebiste.
@night_witch95: To dodam, żeby nie było nieścisłości, że nie przeszkadzają mi żadne filmy z kobietami, o kobietach, reżyserowane przez kobiety itp. Jedynego nominowanego "kobiecego" filmu Little Women nie widziałem, ale też nie widziałem 1917. Sądząc po recenzjach są to dwa bdb filmy podobnie jak reszta nominowanych. Po prostu śmieszy mnie #!$%@? się do filmu wojennego, że nie ma tam kobiet w znaczących rolach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 217
@crv0: debilowi nie dogodzisz. Historię by chciały pisać na nowo i w ogóle tworzyć swój alternatywny świat. One nie kumają, że ludzie się dopełniają, każdy jest inny, kobiety też są ważne i miały, nawet podczas wojny, ważne role, ginęły, walczyły, lecz na froncie byli głównie mężczyźni. Ale #!$%@? tam, dajmy w scenariusz 3/4 kobiet z bronią w rękach, bo one tak chcą i #!$%@? xD Mnie jedynie #!$%@? to, że takie
@mirkobogdan: Film niezbyt dobrze przedstawia kobiety. Głównym bohaterem jest mężczyzna, który nigdy nie miał dziewczyny, nie rozumie relacji damsko-męskich. W filmie jakby cały świat jest brudny i ponury, niedający nadziei na poprawę. Bohater jest po prostu skazany na brak zaakceptowania zasad panujących w społeczeństwie. Niektórzy uważają, że właśnie przez to film przedstawia incelowe spojrzenie na świat. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@crv0: @mirkobogdan: w #!$%@? mi się naciągana ta teoria wydaje. Tzn, wierzę, że mogą tak niektórzy mówić, ale ja tak tego filmu nie postrzegam


Niemniej, faktycznie nie ma w filmie wielu kobiet, ale co to zmienia? Tam wszyscy po równo ciężko pracują na to, by rzeczywistość była szara, ponura i ciężka dla innych. Sam joker miał problem w kontaktach ze wszystkimi ludźmi, a nie samymi kobietami.

Krótko mówiąc, #!$%@? wie
@night_witch95 @Wobbuffet po prostu przed premierą Ameryka się obsrała i dziennikarzyny wręcz krzyczały czemu jeszcze nie ma strzelaniny, bo przez to nie mogli puścić tekstu napisanego #!$%@? wie ile wcześniej. Że gloryfikowanie przemocy, że pokazywanie że przegrywy są lepsze. Krótko po premierze połowa ocen nie przekraczała 2/10 a z recenzji aż wypływał jad i było widać że była pisana pod tezę wymyśloną po zobaczeniu trailera.

Zresztą weźmy Oscary - nawet nominacja nie