Wpis z mikrobloga

Obiecuję że reklamuję ostatni raz, ale ma szansę wejść na główną, a wydaje mi się że ciekawy artykuł :)

NA CO POMAGA RÓG JEDNOROŻCA?

W średniowieczu rogowi jednorożca przypisywano, oprócz znanych już ze starożytności cudownych właściwości odtruwających, działania mające uchronić przed efektami zarazy, gorączkami oraz ugryzieniami węży. Niektórzy używali całego rogu, aby profilaktycznie dotykać nim swoich posiłków. Bardzo mocne było przekonanie, że róg jednorożca nadawał wodzie specjalnych właściwości leczniczych – i nie był to przesąd najbiedniejszych, ale przekonanie panujące na dworach królów i w murach klasztorów.

Dla gdańszczan i gdańszczanek dodatkowe informacje gdzie spotkać jednorożca na żywo :)

#nauka #liganauki #gruparatowaniapoziomu #swiatnauki #qualitycontent #historia #gdansk #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #tworczoscwlasna #trojmiasto #medycyna #mirkoreklama #mikroreklama
Pobierz PrzewodniG - Obiecuję że reklamuję ostatni raz, ale ma szansę wejść na główną, a wyda...
źródło: comment_kZdKtmIggtGRCsLPh18cN4wQ0GusF5oV.jpg
  • 3
@PrzewodniG: nie obraź się, ale specjalnie wszedłem w znalezisko żeby zakopać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieję że nie wejdzie. To już chyba 3 raz od wczoraj kiedy o tym czytam.
Stary, ile #!$%@? można spamować na tagach żeby robić szum na swojej wrzutce.