•  

  Łukasze Warzechy i śmietanka grzybiastej prawicy tego świata:

  Pożary w Australii zawsze były xD Patrzcie gazeta z 1938, o patrzcie news z 12 roku po Chrystusie, wtedy też się paliło, lewactwo wpada w histerie i wszędzie wpierdala to globalne ocieplenie xD Tam zawsze byly i bedą pozary!

  Naukowe, suche, brutalne fakty:

  * 9 z 10 najcieplejszych lat odnotowywanych w Australii przypadło po 2005 roku

  * W Melbourne w latach 1951-2011 śr. intensywność fal gorąca wzrosła o 1,5°C

  * Od poł. lat 90-tych płd-wsch Australia zanotowała 15% spadek opadów jesienno-zimowych

  pokaż spoiler (c) Jakub Wiech/Twitter


  Podobnie, jak wywodzący się z prawicy antyszczepionkowcy swoją upartą, szurską próbą negowania rzeczywistości zapracowali na miano proepidemików, tak denialistów klimatycznych można nazywać klubem proapokaliptyków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #neuropa #bekazprawakow #klimat #australia #pozar #4konserwy #geografia

  źródło: Dl7aste.png

  •  

   @Kazach_z_Almaty: jak to jest, że nawet kiedy mówimy o takiej pieprzonej oczywistości jak globalne ocieplenie, to prawaki będą szły w zaparte, nie będą plusować tego wpisu, niech ginie w gąszczu mikrobloga xD

   Przecież to jest zwyczajna sekta. Jak jakiś lewak powie jakaś głupotę, to neuropki przynajmniej mają jaja go potępić, czy zwyczajnie, po ludzku, przyznać że to błędna opinia.

   Ale takie coś dostrzec u konserw, uu, gwiazdy spadające już widziałem, a takiego rzadkiego zjawiska jeszcze nie.

  •  

   @Nieprzyjazny_Ziemniak: Konserwy nie mogą zaakceptować globalnego ocieplenia, bo to by oznaczało, że cała ta lewacka nauka ma rację, a oni przez lata żyli własnymi urojeniami. Co więcej, jeśli lewacka nauka miałaby rację w jednym temacie, to znaczyłoby, że w innych też może - i nagle mogliby np dojść do wniosku, że może homoseksualizm to jednak nie choroba. Wygodniej jest po prostu wyśmiać temat, ewentualnie dorobić swoje własne niedorzeczne teorie w stylu "Bóg się wkurzył i postanowił spalić kontynent".

  •  

   @Kazach_z_Almaty: najcieplejszych lat od? jakieś dane o opadach na przestrzeni ostatnich ... 100-200 lat? 4.5 mld lat ma Ziemia, może to co się teraz dzieje jest po prostu ... nieuchronne, a nasze wysiłki są daremne, a reszta to tylko biznes i polityka?

  •  

   @Kazach_z_Almaty: Przy okazji poboczna narracja na wypoku o charakterze mniej analitycznem: Obecne katastrofalne pożary to wina czerwonych ekologistów, gdyż zabronili Aborygenom (jako pierwotnemu gatunkowi endemicznemu dla Australii, który posiada jak inne australijskie torbacze własne torby. Z benzyną bądź rozpuszczalnikiem do wąchania #pdk) wypalania buszu, co dawniej ograniczało skalę samodzielnego rozprzestrzeniania się pożarów. Narracja równoległa: Kiedyś pożary były wielokrotnie większe niż obecnie, teraz to nic takiego i jakimś bambinistom żal na twitterze, że jakiś kangur się usmażył, beka xD W Iraku przecież Iran, USA, Żydostwo, Chiny [<3], czternasta wojna światowa pojutrze, to są sprawy ważne, geopolityka (Barbag? Otok? Nie znam. Bartosiak lofciam.]