•  

  Łukasze Warzechy i śmietanka grzybiastej prawicy tego świata:

  Pożary w Australii zawsze były xD Patrzcie gazeta z 1938, o patrzcie news z 12 roku po Chrystusie, wtedy też się paliło, lewactwo wpada w histerie i wszędzie wpierdala to globalne ocieplenie xD Tam zawsze byly i bedą pozary!

  Naukowe, suche, brutalne fakty:

  * 9 z 10 najcieplejszych lat odnotowywanych w Australii przypadło po 2005 roku

  * W Melbourne w latach 1951-2011 śr. intensywność fal gorąca wzrosła o 1,5°C

  * Od poł. lat 90-tych płd-wsch Australia zanotowała 15% spadek opadów jesienno-zimowych

  pokaż spoiler (c) Jakub Wiech/Twitter


  Podobnie, jak wywodzący się z prawicy antyszczepionkowcy swoją upartą, szurską próbą negowania rzeczywistości zapracowali na miano proepidemików, tak denialistów klimatycznych można nazywać klubem proapokaliptyków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #neuropa #bekazprawakow #klimat #australia #pozar #4konserwy #geografia

  źródło: Dl7aste.png

  •  

   @Kazach_z_Almaty: jak to jest, że nawet kiedy mówimy o takiej pieprzonej oczywistości jak globalne ocieplenie, to prawaki będą szły w zaparte, nie będą plusować tego wpisu, niech ginie w gąszczu mikrobloga xD

   Przecież to jest zwyczajna sekta. Jak jakiś lewak powie jakaś głupotę, to neuropki przynajmniej mają jaja go potępić, czy zwyczajnie, po ludzku, przyznać że to błędna opinia.

   Ale takie coś dostrzec u konserw, uu, gwiazdy spadające już widziałem, a takiego rzadkiego zjawiska jeszcze nie.

  •  

   @Nieprzyjazny_Ziemniak: Konserwy nie mogą zaakceptować globalnego ocieplenia, bo to by oznaczało, że cała ta lewacka nauka ma rację, a oni przez lata żyli własnymi urojeniami. Co więcej, jeśli lewacka nauka miałaby rację w jednym temacie, to znaczyłoby, że w innych też może - i nagle mogliby np dojść do wniosku, że może homoseksualizm to jednak nie choroba. Wygodniej jest po prostu wyśmiać temat, ewentualnie dorobić swoje własne niedorzeczne teorie w stylu "Bóg się wkurzył i postanowił spalić kontynent".

  •  

   @Kazach_z_Almaty: najcieplejszych lat od? jakieś dane o opadach na przestrzeni ostatnich ... 100-200 lat? 4.5 mld lat ma Ziemia, może to co się teraz dzieje jest po prostu ... nieuchronne, a nasze wysiłki są daremne, a reszta to tylko biznes i polityka?

  •  

   @Kazach_z_Almaty: Przy okazji poboczna narracja na wypoku o charakterze mniej analitycznem: Obecne katastrofalne pożary to wina czerwonych ekologistów, gdyż zabronili Aborygenom (jako pierwotnemu gatunkowi endemicznemu dla Australii, który posiada jak inne australijskie torbacze własne torby. Z benzyną bądź rozpuszczalnikiem do wąchania #pdk) wypalania buszu, co dawniej ograniczało skalę samodzielnego rozprzestrzeniania się pożarów. Narracja równoległa: Kiedyś pożary były wielokrotnie większe niż obecnie, teraz to nic takiego i jakimś bambinistom żal na twitterze, że jakiś kangur się usmażył, beka xD W Iraku przecież Iran, USA, Żydostwo, Chiny [<3], czternasta wojna światowa pojutrze, to są sprawy ważne, geopolityka (Barbag? Otok? Nie znam. Bartosiak lofciam.]

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  "Piszę ten wątek po to, żeby wyrazić swoje niezadowolenie. Mam 30 lat, z czego od 10 pracowałem, trochę fizycznie, trochę umysłowo. Od ponad roku nie pracuję, po prostu mi się nie chce, logika mi nie pozwala. Staram się sam sobie wytłumaczyć i przekonać się do pracy ale nie umiem. Pochodzę z małego miasteczka, gdzie średnie zarobki są niskie. Oto czego doświadczyłem do tej pory w życiu w kolejności chronologicznej wraz z osiąganymi dochodami.
  12h dziennie praca fizyczna - 2200 zł miesięcznie w moim mieście, brak czasu wolnego,
  8h dziennie praca fizyczna 1700 zł + nauka (która kosztuje), brak czasu wolnego
  8h dziennie średnio trudna praca umysłowa 1500 zł
  8h dziennie + nadgodziny ciężka absorbująca praca umysłowa 2000 zł w moim mieście, po pracy brak sił na cokolwiek
  podobna praca w dużym mieście jak ta wyżej 3200 - 1800 mieszkanie.

  Koniec końców wróciłem do domu rodzinnego i nie pracuję i jest mi zajebiście wygodnie, jednocześnie smutno. Smutno mi bo w tym kraju nie opłaca się pracować. Samo chodzenie do pracy generuje dużo większe koszty niż gdy nie chodzę do pracy! I jeszcze ci pracodawcy, jak mają ci zapłacić 500 zł więcej to wymagają bóg wie czego za te marne 500 zł.
  Raz byłem w międzyczasie na 2 miesiące za granicą i przywiozlem 15000 zł, a teraz wydaję 600-800 zł miesięcznie i mam jeszcze oszczędności na następne pół roku. Nagle nie muszę wydawać na paliwo do pracy, na utrzymanie samochodu i jego naprawy, na nowe koszule do pracy (kocham moje dresy), okazjonalne kawki i jedzenie na mieście z kolegami z pracy itp. Dnie stały się bardzo długie, w końcu mam czas na czytanie, gotowanie, długie kąpiele, bieganie, rower itp.
  Jeszcze nie jestem na tyle bezczelny żeby iść po zasiłek, spokojnie, nie żyję za Wasze. Na wiosnę znów wyjadę na 2 miesiące i przywiozę sobie kasy na cały następny rok.
  Po co ja mam pracować, czy ktoś może mi podać rzeczowy argument? Mam dość pracy i jebania na pracodawców, którzy wiecznie "nie mają" albo "rozwijają firmę" biorąc kolejny niepotrzebny drogi samochód na pokaz w leasing, którego rata leasingowa przewyższa moje miesięczne wynagrodzenie.

  Szkoda życia i czasu, na te bzdety."

  #praca #pracbaza #polska #niewolnictwo #zycie #wegetacja #gownowpis #oswiadczenie
  pokaż całość

  odpowiedzi (338)

 • avatar

  Prezentujemy przedpremierowo pierwszy legalny produkt o tak wysokiej zawartości najistotniejszych kannabinoidów! Zapewne zapytacie, „jak to możliwe, przecież THC jest nielegalne”, w skrócie odpowiemy że, zgodnie ze stanowiskiem GIS dopuszczalna jest obecność THC w produkcie, jeśli wynika to naturalnie z procesu produkcji. A więc po wielu miesiącach badań i setkach godzin konsultacji prawnych nadszedł ten moment i „Green Out” jest nareszcie w sprzedaży! Macie możliwość zakupu jeszcze przed dystrybucją do sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Spróbuj i daj się zachwycić! Gwarantujemy 100% satysfakcji, w przeciwnym razie zwrócimy pieniądze!
  Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

  A już teraz na kod „greenout” 15% rabatu na cały asortyment! Dodatkowo dla wszystkich chętnych proponujemy udział w #rozdajo . 3 osoby spośród pulsujących dostaną od nas zupełnie za darmo po butelce „Green Out” ! Losowanie dzis o godzinie 23:00. Zapraszamy do zabawy! A tymczasem gratulujemy wczorajszym wygranym #cbd #thc #wykopjointclub #marihuana

  https://dutchtherapy.pl
  pokaż całość

  odpowiedzi (89)

 • odpowiedzi (10)