•  

  Trafna opinia Tomasza Piątka:

  Publicyści toczą spór o to, w jaki sposób prezydent Duda miałby odeprzeć antypolskie ataki kremlowskiego dyktatora Władimira Putina. Putin szkaluje państwo polskie oskarżając je o udział w Zagładzie Żydów. Duda powinien publicznie zaprzeczyć kłamstwom dyktatora. Ale czy w tym celu musi jechać na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz w Izraelu? Na obchody organizowane przez rosyjskiego oligarchę Wiaczesława Kantora, gdzie głównym gościem będzie właśnie Putin?

  W tej chwili Duda zabiega o to, żeby gospodarze uroczystości pozwolili mu wystąpić przed Władimirem Putinem (co raczej niemożliwe, ze względu na rolę oligarchy Kantora i dobre stosunki izraelskiego rządu z Rosją) albo „tuż po Putinie”.
  Takie zabiegi są upokarzające dla głowy państwa, dla całej Rzeczypospolitej Polskiej i dla wszystkich jej obywateli.
  Tym bardziej, że zostały upublicznione – co z dyplomatycznego punktu widzenia stanowi błąd w sztuce.
  Istnieją jednak inne powody, dla których prezydent Duda nie powinien zabiegać o prawo do wspólnego występu z Władimirem Putinem:

  – Putin to agresywny tyran i zaborca, który nie tylko łamie prawa człowieka, ale także prawo międzynarodowe;
  – przedmiotem jego agresji jest sąsiadująca z nami Ukraina, którą Putin napadł zbrojnie;
  – przedmiotem jego agresji jest również nasza większa ojczyzna, Unia Europejska, którą Putin zaatakował przy użyciu środków wojny hybrydowej (dezinformacja, polityczna agentura wpływu), przyczyniając się do Brexitu, francuskiej rebelii „żółtych kamizelek”, separatystycznego konfliktu w Katalonii;
  – przedmiotem jego nieprzyjaznych działań jest wreszcie sama Polska, w której służby specjalne Putina pomogły przejąć władzę antyzachodniej partii Prawo i Sprawiedliwość organizując tzw. aferę taśmową z 2014 r.;

  Wątpliwości mogą też budzić gospodarze uroczystości. Izrael w tej chwili prowadzi politykę prokremlowską. Kontakty między Tel Awiwem i Moskwą są bardzo intensywne. Rzadko zdarza się miesiąc, w którym podwładni premiera Benjamina Netanjahu nie konsultowaliby się z Kremlem. Równocześnie główny rywal Netanjahu do fotela premiera, Benny Gantz, był prezesem spółki Fifth Dimension finansowanej przez rosyjskiego, putinowskiego oligarchę Wiktora Wekselberga. A przede wszystkim, głównym organizatorem izraelskich obchodów wyzwolenia Auschwitz jest Światowe Forum Holokaustu założone przez innego putinowskiego oligarchę, Wiaczesława Mosze Kantora.

  W obecnej sytuacji istnieje tylko jedno miejsce, w którym prezydent Polski powinien obchodzić rocznicę wyzwolenia Auschwitz.
  Tym miejscem jest – Auschwitz.
  Niemiecki, hitlerowski obóz zagłady, który znajduje się w Polsce i w którym ginęli Żydzi z całej Europy, w tym polscy obywatele.
  Niemiecki, hitlerowski obóz zagłady połączony z niewiele mniej morderczym obozem koncentracyjnym, w którym obok Żydów ginęli liczni Polacy „aryjczycy”.

  W rocznicę wyzwolenia Auschwitz, to na Auschwitz zwrócone są oczy całego świata. Zatem i na Polskę. A w Polsce to prezydent Polski jest gospodarzem. Nie musi zabiegać o „zaszczyt” wystąpienia „tuż po Putinie”.

  Całość: https://arbinfo.pl/odpierac-klamstwa-putina-i-razem-z-nim-swietowac-komentarz-tomasza-piatka/

  #polska #rosja #izrael #auschwitz #holocaust #geopolityka #neuropa #konfederacja #4konserwy #iiwojnaswiatowa

  •  

   Trafna opinia Tomasza Piątka .. przedmiotem jego [Putina] nieprzyjaznych działań jest wreszcie sama Polska

   Opinia jednostronna. Pan Piątek nie wspomina/nie dostrzega "nieprzyjaznych" działań Polski
   - oskarżenia o zamach w Smoleńsku (trotyl, Macierewicz, film Smoleńsk)
   - fałszowanie historii: Auschwitz wyzwolili Ukraińcy (Schetyna)
   - nielegalne dostarczenie pocisków moździerzowych na Ukrainę
   - bojkotowanie/blokowanie każdego elementu rosyjskiej kultury (Międzynarodowy konkurs im. Czajkowskiego)
   - rezolucja wrześniowa PE
   - demonstracyjne niezaproszenie Putina na rocznicę wybuchu 2WŚ

   W życiu i w polityce obowiązują powszechnie znane reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie; kto sieje wiatr, ten zbiera burzę, itd, itp.

   Moje zdziwienie budzi to, że ktokolwiek się dziwi zaistniałej sytuacji.
   //

  •  

   nielegalne dostarczenie pocisków moździerzowych na Ukrainę

   @kjjbox: To Serbowie sprzedali pociski przez prywatnego polskiego pośrednika żeby mieć podkładkę. Z Polska na zakaz reeksportu Serbowie się nie umawiali, więc gdzie tu wina Polski?
   Bo embarga na sprzedaż amunicji na Ukraine nie ma. Ba Litwini nawet dali im 150 ton amunicji i jeszcze się chwalili, że to do bronienia Donbasu.

   - bojkotowanie/blokowanie każdego elementu rosyjskiej kultury (Międzynarodowy konkurs im. Czajkowskiego)

   @kjjbox: Napisz coś wiecej o co chodzi z tym konkursem.

  •  

   @szurszur:

   Ciekawostka. Kilka dni temu Grodzki spotkał się z ambasadorem Rosji. W polskich mediach może tego nie być, ale na spotkaniu padła bardzo ciekawa deklaracja:

   Jednocześnie, jak podkreślił marszałek kultura oraz polsko-rosyjskie festiwale filmowe nie powinny podlegać jakimkolwiek ograniczeniom.

   A tu o Czajkowskim:
   https://sophico21.blogspot.com/2015/07/polska-stracia-czajkowskiego.html
   //

  •  

   @kjjbox: Trudno mi zweryfikowac, bo nigdy nie widziałem transmisji z tego konkursu.
   Natromiast ciekawe, że podważasz źródło autora watku jako jednostropnną opinie, a linkujesz do czegoś co ewidentnie nie jest obiektywne co widac i po użytych sformułowaniach i po przesledzenie innych tekstów autorki jaką jest Zofia Bąbczyńska-Jelonek od lat zwiazana z kremlowskimi mediami;
   Polskie władze, kierując się irracjonalną nienawiścią do Rosji zlikwidowały tegoroczne obchody Roku Rosji w Polsce

   Jednocześnie, jak podkreślił marszałek kultura oraz polsko-rosyjskie festiwale filmowe nie powinny podlegać jakimkolwiek ograniczeniom.

   @kjjbox: A i tu widzisz tylko wine Rosji?
   No to masz - 2015 polskie filmy zakazane w Rosji [klik]https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1433195,Polskie-filmy-na-liscie-zakazanych-w-Rosji)

  •  

   @szurszur:

   podważasz źródło autora watku jako jednostropnną opinie

   tu widzisz tylko wine Rosji

   Od wielu lat pomiędzy Polską a Rosją trwa wymiana nieprzyjaznych gestów i działań. Nikogo nie winię, nikogo nie oskarżam, odnotowuję to jako fakty.

   Dopiero w momencie jak ktoś przegina i uważa, że Polska jest absolutnie w porządku, natomiast Rosja jest odpowiedzialna za zaistniała sytuację, wtedy delikatnie zwracam uwagę, że to chyba nie jest uczciwe spojrzenie na sprawę.
   //

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Polscy naukowcy wraz z grupą Chińskich specjalistów prawdopodobnie odkryli przyczynę szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa.
  #chiny #wuhan #coronavirus #2019ncov

  odpowiedzi (87)

 • avatar

  O tym jak zahamować androgenowe wypadanie włosów u meżczyzn oraz doprowadzić do porostu nowych włosów

  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem moim ostatnim postem odnośnie sterydów i znaczną liczbą chętnych uzyskać informacje na temat RU58841 postanowiłem stworzyć kolejny wpis na ten temat. Będzie on w głównej mierze bazował na tej stronie oraz oczywiście na moich osobistych doświadczeniach. Zaznaczam ponownie, że ekspertem nie jestem i w komentarzach można mnie zawsze naprostować jak się gdzieś pomylę.

  Jaka jest główna przyczyna wypadania włosów u mężczyzn?

  Testosteron konwertuje do DHT. Z kolei związek ten przyczepia się i kurczy mieszki włosowe, w następstwie czego wypadają włosy. Z uwagi na to, że mężczyźni mają znacznie więcej testosteronu niż kobiety to problem z androgenowym łysieniem dotyczy w głównej mierze ich. Zarówno testosteron jak i większość innych sterydów anabolicznych zwiększa pośrednio także ilość DHT w organiźmie, a tym samym przyśpiesza wypadanie włosów. Jeśli chcemy zatrzymać łysienie musimy maksymalnie zredukować DHT, któro będzie atakowało włosy, zaczynając od tych bardziej wrażliwych i stopniowo postępując wg. male pattern baldness.

  Organizm jednak nie jest głupi a DHT jest mu potrzebne nie tylko do pozbywania się włosów xD Właściwie im jest go więcej tym lepsze jest libido, a jego niedobory mogą prowadzić do brain foga czy mniej muskularnej sylwetki. Kulturyści zatem nie blokują zwykle DHT i wolą poświęcić swoje włosy na rzecz mięśni.

  Jak to wyglądało w moim wypadku?

  Ja u siebie łysienie androgenowe zauważyłem bardzo szybko, ok. 3 lata temu już w wieku 22 lat. Lekarz rodzinny w UK zalecił mi badania na witaminę C (xD), ale po powrocie do Polski i wizycie u dermatologa dostałem receptę na finasteryd. Zależało mi na szybkim podjęciu działania, bo wiedziałem, że doprowadzenie do odrostu włosów jest 100 trudniejsze niż zachowanie na głowie już istniejących włosów. Odstraszała mnie długa lista skutków ubocznych oraz fakt, że przeciwko firmie produkującej lek jest pozew w USA, ponieważ pewien odsetek facetów stracił całkowicie libido i nie pomogło nawet odstawienie leku. Widzę nawet teraz, że wypłacili odszkodowania więc pozew był słuszny.

  Ostatecznie mimo wszystko zdecydowałem się brać ten lek i nie zauważyłem efektów ubocznych, ale moje libido było już wcześniej kiepskie i nic się nie zmieniło po tabletkach. Koszt takiej kuracji to 50zł/ mc.

  Po rozpoczęciu rok temu kuracji testosteronem moje wypadanie włosów znacznie przyśpieszyło, normą było podczas mycia głowy dla mnie unikanie patrzenia na ręce, żeby nie widzieć ile mi ich wypada. Warto też nadmienić, że finasteryd obniża ilość DHT w organiźmie o ok. 2/3 zależnie od dawki, więc przy 4x wyższym poziomie testosteronu mój poziom DHT wzrósł adekwatnie i tabletki przestały wystarczać.

  Nie chciałem rezygnować z testosteronu ani tracić włosów, uznałem że jak ich dużo wypadnie to zrobię sobie przeszczep kiedyś, ale z drugiej strony nie interesowało wydawanie aż takich pieniędzy w tym celu, cały proces poprawy jest długotrwały i się obawiałem, że za 5 czy 10 lat będzie wymagany kolejny przeszczep. U mnie póki co włosy są ok więc wolę dołożyć starań, żeby zachować to co mam, zamiast zbierać >10 tys. na przeszczep.

  Jak działa RU58841?

  RU58841 uniemożliwia DHT przyczepianie się do mieszków włosowych, kurczenie ich i tym samym wypadania włosów w miejscu aplikacji. Jego największą zaletą jest fakt, że jest to płyn, który nakłada się na głowę w miejscu gdzie najbardziej wypadają włosy (zakola, za linią włosów). Nie obniża on zatem poziomów DHT wewnątrz organizmu. Dodatkowo jego skuteczność w miejscu aplikacji wynosi 100%, jednak nie ma póki co badań klinicznych na ludziach, które by to potwierdziły. Są natomiast zdjęcia i relacje ludzi na Internecie. Zdjęcia na dole wpisu należy do autora linkowanego wyżej artykułu przed i po 3 latach stosowania RU58841. Trzeba nadmienić, że ten typek bierze mnóstwo sterydów anabolicznych, a nie tylko sam testosteron.

  Ile czasu już tego używam i po jakim czasie są efekty?

  O tym środku dowiedziałem się z pół roku temu, a udało mi się go kupić 4 miesiące temu. Od tego czasu stosuję go i pryskam głowę 1 raz dziennie co 24h. Na efekty czekałem ok. 2 miesiące, po tym czasie jestem w stanie byłem w stanie stwierdzić, że wypadanie włosów ustało praktycznie kompletnie. Najłatwiej się przekonać sprawdzając odpływ prysznicowy ile ich tam wlatuje, wiadomo że zdarzają się jakieś pojedyńcze, ale różnica jest diametralna.

  Do dodania wpisu nie zainspirował mnie nawet samo zablokowanie wypadania włosów, ale niedawno zauważyłem, że w miejscu gdzie włosy wypadły, głównie na zakolach pojawiło się dużo nowych, białych włosków. Próbowałem je uchwycić na zdjęciu telefonem, ale są tak drobne, że taki aparat ich dobrze wszystkich nie wyłapie.

  Co warto stosować razem z RU58841, jakie są jego ceny i gdzie go kupić?

  Oprócz RU58841 stosuję także minoxidil i szampon z ketokonazolem.

  Minoxidil- stosowany w celu odrostu włosów, jednak jego mechanizm działania nie jest w 100% stwierdzony, pobudza mieszki włosowe do wzrostu. Natomiast jest on dostępny legalnie na polskim rynku, a jego skuteczność działania jest potwierdzona. Można go kupić albo na olx w okolicach 40zł za 60ml, albo na receptę za ok. 30zł / 50ml przy zakupie 3 szt. w aptece. Moim zdaniem używanie samego minoxidilu na głowie bez blokowania wypadania włosów to jak sianie trawy na pustyni. O jego skuteczności można się przekonać przeglądając topowe zdjęcia na reddit.com/r/minoxbeards, gdzie ludzie w ciągu roku są w stanie wyhodować brodę mając jakiś żałosny zarost (włosy na twarzy nie wypadają od DHT, wręcz przeciwnie pomaga im ono we wzroście). Sam go stosuję także w tym celu, ale zamawiam z Czech za 25zł/50ml.

  Szampon z ketakonazolem - np. nizoral albo zoxin med. Ja używam tego drugiego, bo jest tańszy, ok 23zł/ 100ml. Ketakonazol ma potwierdzone działanie kliniczne pod względem wypłukiwania DHT ze skóry głowy. Stosuję 2-3 razy w tygodniu, 1 opakowanie szamponu wystarcza mi na 1,5-2 miesiące, dobrze się pieni i jest wydajny.

  RU58841 nie jest jeszcze dopuszczone do obrotu i sprzedaży w Polsce. We wspomnianym artykule są linki do sklepów zagranicznych, ale jest on tam bardzo drogi (200, 250zl + wysyłka). Ja zamawiam swój od farmaceuty z Czech, ale obecnie jest lekki przestój z dostawami gotowego płynu (do pierwszej połowy lutego).

  Cena za gotowy płyn 50ml o stężeniu 5% to ok. 135zł, natomiast zwykły proszek do własnego zmieszania to koszt ok. 120zł za 2,5g. Miałem pewne wątpliwości, bo ten płyn w Czechach ma taki sam status prawny jak i w Polsce, więc nie kradnie go z apteki, ale wygląda na to, że działa jak powinien. Jeśli chodzi o płyn to trzeba go trzymać w lodówce, a proszek przechowuje się w zamrażarce, żeby zapobiegać degradacji substancji aktywnej.

  50ml tego sprayu wystarczyło mi na ok. 2 miesiące stosowania każdego dnia, czasami używałem 2x w ciągu doby, jak miało mnie nie być np. wieczorem w domu. Miesięczny koszt to zatem jakieś 60-70zł.

  Zdjęcia do porównania w przyszłości

  Z uwagi na to, że jestem królikiem doświadczalnym postanowiłem sobie zrobić zdjęcia, które będą służyły do porównania. Niestety nie spodziewałem się wcześniej, że będę dodawał swoje włosy na wykop i nie mam zdjęć z początku kuracji. Proces hamowania wypadania włosów nie jest aż tak długotrwały jak proces ich odrastania więc postaram się wrzucać co jakiś czas wrzucać zdjęcia do porównania. Finasterydu już nie biorę, a ilość testosteronu w moim organiźmie to ok. 1000-1200ng/dl więc można na mnie dobrze ocenić skuteczność takich specyfików. Wiem, że na zdjęciach wyglądam trochę jak pędzel więc miejmy ten komentarz z głowy xD Póki co MPB nie jest u mnie jakoś bardzo zaawansowany, ale zmierza to w złym kierunku a cały sens używania RU polega głównie na szybkim reagowaniu i hamowaniu wypadania.

  Galeria ze zdjęciami - https://imgur.com/a/bq3Duez?

  Jak ktoś chce być wołany do kolejnych zdjęć, które zrobię po dalszym czasie stosowania środka to pod spodem będzie odpowiedni komentarz do plusowania. Tagu nie zakładam, bo na wykopie nie ma autorskich tagów i się potem robi spam.

  #lysienie #oswiadczenie #niebieskiepaski #kosmetyki #wlosy #zdrowie
  pokaż całość

  odpowiedzi (194)

 • avatar

  Tyle się mówi o tym, że lepiej pić wodę z kranu, taniej, a zasadniczo to samo.
  Mnie to jakoś nie przekonuje, przecież stan rur pewnie jest nienajlepszy i jakiś kamień czy coś się osadza.
  Ilu z was pije wodę z kranu?
  #kiciochpyta #pytanie #poznan #warszawa #wroclaw

  odpowiedzi (85)