•  

  Trafna opinia Tomasza Piątka:

  Publicyści toczą spór o to, w jaki sposób prezydent Duda miałby odeprzeć antypolskie ataki kremlowskiego dyktatora Władimira Putina. Putin szkaluje państwo polskie oskarżając je o udział w Zagładzie Żydów. Duda powinien publicznie zaprzeczyć kłamstwom dyktatora. Ale czy w tym celu musi jechać na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz w Izraelu? Na obchody organizowane przez rosyjskiego oligarchę Wiaczesława Kantora, gdzie głównym gościem będzie właśnie Putin?

  W tej chwili Duda zabiega o to, żeby gospodarze uroczystości pozwolili mu wystąpić przed Władimirem Putinem (co raczej niemożliwe, ze względu na rolę oligarchy Kantora i dobre stosunki izraelskiego rządu z Rosją) albo „tuż po Putinie”.
  Takie zabiegi są upokarzające dla głowy państwa, dla całej Rzeczypospolitej Polskiej i dla wszystkich jej obywateli.
  Tym bardziej, że zostały upublicznione – co z dyplomatycznego punktu widzenia stanowi błąd w sztuce.
  Istnieją jednak inne powody, dla których prezydent Duda nie powinien zabiegać o prawo do wspólnego występu z Władimirem Putinem:

  – Putin to agresywny tyran i zaborca, który nie tylko łamie prawa człowieka, ale także prawo międzynarodowe;
  – przedmiotem jego agresji jest sąsiadująca z nami Ukraina, którą Putin napadł zbrojnie;
  – przedmiotem jego agresji jest również nasza większa ojczyzna, Unia Europejska, którą Putin zaatakował przy użyciu środków wojny hybrydowej (dezinformacja, polityczna agentura wpływu), przyczyniając się do Brexitu, francuskiej rebelii „żółtych kamizelek”, separatystycznego konfliktu w Katalonii;
  – przedmiotem jego nieprzyjaznych działań jest wreszcie sama Polska, w której służby specjalne Putina pomogły przejąć władzę antyzachodniej partii Prawo i Sprawiedliwość organizując tzw. aferę taśmową z 2014 r.;

  Wątpliwości mogą też budzić gospodarze uroczystości. Izrael w tej chwili prowadzi politykę prokremlowską. Kontakty między Tel Awiwem i Moskwą są bardzo intensywne. Rzadko zdarza się miesiąc, w którym podwładni premiera Benjamina Netanjahu nie konsultowaliby się z Kremlem. Równocześnie główny rywal Netanjahu do fotela premiera, Benny Gantz, był prezesem spółki Fifth Dimension finansowanej przez rosyjskiego, putinowskiego oligarchę Wiktora Wekselberga. A przede wszystkim, głównym organizatorem izraelskich obchodów wyzwolenia Auschwitz jest Światowe Forum Holokaustu założone przez innego putinowskiego oligarchę, Wiaczesława Mosze Kantora.

  W obecnej sytuacji istnieje tylko jedno miejsce, w którym prezydent Polski powinien obchodzić rocznicę wyzwolenia Auschwitz.
  Tym miejscem jest – Auschwitz.
  Niemiecki, hitlerowski obóz zagłady, który znajduje się w Polsce i w którym ginęli Żydzi z całej Europy, w tym polscy obywatele.
  Niemiecki, hitlerowski obóz zagłady połączony z niewiele mniej morderczym obozem koncentracyjnym, w którym obok Żydów ginęli liczni Polacy „aryjczycy”.

  W rocznicę wyzwolenia Auschwitz, to na Auschwitz zwrócone są oczy całego świata. Zatem i na Polskę. A w Polsce to prezydent Polski jest gospodarzem. Nie musi zabiegać o „zaszczyt” wystąpienia „tuż po Putinie”.

  Całość: https://arbinfo.pl/odpierac-klamstwa-putina-i-razem-z-nim-swietowac-komentarz-tomasza-piatka/

  #polska #rosja #izrael #auschwitz #holocaust #geopolityka #neuropa #konfederacja #4konserwy #iiwojnaswiatowa

  •  

   Trafna opinia Tomasza Piątka .. przedmiotem jego [Putina] nieprzyjaznych działań jest wreszcie sama Polska

   Opinia jednostronna. Pan Piątek nie wspomina/nie dostrzega "nieprzyjaznych" działań Polski
   - oskarżenia o zamach w Smoleńsku (trotyl, Macierewicz, film Smoleńsk)
   - fałszowanie historii: Auschwitz wyzwolili Ukraińcy (Schetyna)
   - nielegalne dostarczenie pocisków moździerzowych na Ukrainę
   - bojkotowanie/blokowanie każdego elementu rosyjskiej kultury (Międzynarodowy konkurs im. Czajkowskiego)
   - rezolucja wrześniowa PE
   - demonstracyjne niezaproszenie Putina na rocznicę wybuchu 2WŚ

   W życiu i w polityce obowiązują powszechnie znane reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie; kto sieje wiatr, ten zbiera burzę, itd, itp.

   Moje zdziwienie budzi to, że ktokolwiek się dziwi zaistniałej sytuacji.
   //

  •  

   nielegalne dostarczenie pocisków moździerzowych na Ukrainę

   @kjjbox: To Serbowie sprzedali pociski przez prywatnego polskiego pośrednika żeby mieć podkładkę. Z Polska na zakaz reeksportu Serbowie się nie umawiali, więc gdzie tu wina Polski?
   Bo embarga na sprzedaż amunicji na Ukraine nie ma. Ba Litwini nawet dali im 150 ton amunicji i jeszcze się chwalili, że to do bronienia Donbasu.

   - bojkotowanie/blokowanie każdego elementu rosyjskiej kultury (Międzynarodowy konkurs im. Czajkowskiego)

   @kjjbox: Napisz coś wiecej o co chodzi z tym konkursem.

  •  

   @szurszur:

   Ciekawostka. Kilka dni temu Grodzki spotkał się z ambasadorem Rosji. W polskich mediach może tego nie być, ale na spotkaniu padła bardzo ciekawa deklaracja:

   Jednocześnie, jak podkreślił marszałek kultura oraz polsko-rosyjskie festiwale filmowe nie powinny podlegać jakimkolwiek ograniczeniom.

   A tu o Czajkowskim:
   https://sophico21.blogspot.com/2015/07/polska-stracia-czajkowskiego.html
   //

  •  

   @kjjbox: Trudno mi zweryfikowac, bo nigdy nie widziałem transmisji z tego konkursu.
   Natromiast ciekawe, że podważasz źródło autora watku jako jednostropnną opinie, a linkujesz do czegoś co ewidentnie nie jest obiektywne co widac i po użytych sformułowaniach i po przesledzenie innych tekstów autorki jaką jest Zofia Bąbczyńska-Jelonek od lat zwiazana z kremlowskimi mediami;
   Polskie władze, kierując się irracjonalną nienawiścią do Rosji zlikwidowały tegoroczne obchody Roku Rosji w Polsce

   Jednocześnie, jak podkreślił marszałek kultura oraz polsko-rosyjskie festiwale filmowe nie powinny podlegać jakimkolwiek ograniczeniom.

   @kjjbox: A i tu widzisz tylko wine Rosji?
   No to masz - 2015 polskie filmy zakazane w Rosji [klik]https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1433195,Polskie-filmy-na-liscie-zakazanych-w-Rosji)

  •  

   @szurszur:

   podważasz źródło autora watku jako jednostropnną opinie

   tu widzisz tylko wine Rosji

   Od wielu lat pomiędzy Polską a Rosją trwa wymiana nieprzyjaznych gestów i działań. Nikogo nie winię, nikogo nie oskarżam, odnotowuję to jako fakty.

   Dopiero w momencie jak ktoś przegina i uważa, że Polska jest absolutnie w porządku, natomiast Rosja jest odpowiedzialna za zaistniała sytuację, wtedy delikatnie zwracam uwagę, że to chyba nie jest uczciwe spojrzenie na sprawę.
   //