Wpis z mikrobloga

Cześć,

Z góry zaznaczam, że jest to częściowo ogłoszenie komercyjne, ale może ktoś akurat skorzysta ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Być może niektórzy (głównie ze światka #dotnet) mnie kojarzą z działalności m.in. open source (DShop, Pacco, Convey etc.) i dwóch darmowych kursów programowania: Becoming a software developer oraz Distributed .NET Core.

Od dłuższego czasu pracujemy nad wersją online szkolenia Mikroserwisy .NET (do tej pory prowadzone głównie w wersji stacjonarnej dla firm) i przygotowanie kursu przeszło w ostatnią fazę przygotowań.

Poniżej przykładowe lekcje, które dotykają pierwszego modułu w kursie — teorii i fundamentów mikroserwisów, wraz z zaaplikowaniem tzw. czystej architektury, CQRS oraz podstawowych „building blocks” z DDD (Domain-Driven Design), zanim przejdziemy do asynchronicznej integracji przez zdarzenia oraz komunikacji pomiędzy usługami.

https://www.youtube.com/watch?v=6wwhWC22vo0

https://www.youtube.com/watch?v=BKaOKZHLobs

Do autorów kursu dołączył Mariusz Gil, który razem ze Sławomirem Sobótką poprowadzi część związaną z Event Stormingiem. Można zatem liczyć na blisko 30 godzin szkolenia online, gdzie zdecydowana większość to będzie „techniczne mięcho” ale nie zabraknie również biznesowego punktu widzenia.

Finalnie, znana jest już również cena kursu: 699 PLN — tyle będzie on kosztował w pierwszym okresie sprzedaży.
A wszystko to będzie dostępne na dedykowanej platformie szkoleniowej online już pod koniec stycznia.

#programowanie #csharp #akademiaspetza #naukaprogramowania
  • 14
znana jest już również cena kursu: 699 PLN


@spetz: ciekawe czy taki price point wam przejdzie na tym naszym polskim rynku, niemniej życzę powodzenia bo tematyka brzmi bardzo dobrze, no i co by nie mówić, zarówno ty indywidualnie jak i bottega generalnie macie dobrą opinię wyrobioną, także może pyknie :)
@aseeon_: zakładamy, że i tak większości będą za to płacić firmy, niestety, bazując na własnych doświadczeniach (i nie tylko), typowy #programista15k ma nierzadko problem wydać np. kilkaset złotych rocznie na licencję najlepszego IDE (jako podstawowego narzędzia pracy) i woli się męczyć w czymś gorszym, byle było darmowe. Zobaczymy, pierwsze koty za płoty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzięki za dobre słowo!
#programista15k ma nierzadko problem wydać np. kilkaset złotych rocznie na licencję najlepszego IDE i woli się męczyć w czymś gorszym, byle było darmowe


@spetz: strasznie smutne to jest, prawdziwe również, w drugą stronę to też działa, o mniejszych firmach to nie mówiąc, ale bywa że nawet duże korporacje mają problemy w naszym kraju zapewnić swoim programistom profesjonalne IDE
@aseeon_ możliwe, że niektórzy jeszcze nie są skłonni płacić za dobre narzędzia (stosunkowo niewiele przy skali swoich dochodów) ale na pewno zmiany idą ku lepszemu, i choćby przykład DNA pokazuje, że rodzimy rynek może być naprawdę hojny :).
@reroute: pierwszy "milestone" to 100 sztuk, gdyby pykło 1000 to ( ͡° ͜ʖ ͡°) - niezależnie od wyniku, traktujemy to jako przetarcie na rynku online, zebranie "feedbacku" i dalsze działania. Do tego sami tworzymy platformę do publikacji treści, więc bez żadnych pośredników (stricte "self-publishing").
@reroute to się zwie budowanie zasięgów przez lata i w sumie zostanie wydawcą, a nie ma co ukrywać, Maciek w branży dokonał przełomu :).
Dzięki za dobre słowo, z mojej/naszej strony na pewno technicznego mięsa nie zabraknie jeszcze przez długi czas.
@spetz: Małe pytanko, jaka będzie forma tego kursu, będziecie pokazywać już istniejący kod i dopisywać nowe rzeczy, rozwijać istniejące, czy może pisać wszystko od zera, ewntualnie jakieś dopisywać nowe serwisy od zera?
@unm4sked: kurs opiera się na naszym projekcie Pacco i będziemy rozwijali od podstaw mikroserwis dostępności, przy okazji integrując się z niektórymi usługami (już gotowymi), całą infrastrukturą, będziemy omawiać różnego rodzaju wyzwania/problemy i ich możliwe rozwiązania etc.
@spetz: mam kilka pytan
Skupiacie sie bardziej na szczegółach implentacyjnych w danej technologi, czy bardziej na teorii?
Do kiedy trwa przedsprzedaż?
Może jakaś zniżka dla Mirków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ryboflawina: głównie techniczne mięcho, oczywiście teoria się pojawia, bo jest bardzo istotna, ale potem od razu wchodzimy w implementację - jest to temat rzeka, i gdy np. prowadzimy 5 dni szkolenia dla firmy, to i tak można by to wszystko jeszcze mocniej rozwinąć. Nie będzie przedsprzedaży - pod koniec stycznia będzie możliwość zakupu kursu w startowej cenie 699 + VAT, która po pewnym okresie zostanie trochę podbita aż zostanie w finalnej
@spetz Trochę o coś troche innego mi chodziło. Czy szkolenie jest skierowane wyłącznie do devsów z świata dotnet? Agenda wygląda ciekawie, ale na codzień programuje w javie i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens kupować wasz kurs
@Ryboflawina: teoretycznie - skorzystasz na tym, ponieważ poruszane problemy są uniwersalne, a praktycznie - część rzeczy w Javie będzie bardzo podobna (architektura, implementacja domeny oraz innych warstw etc.), część pewnie zgoła inna (biblioteki do połączenia z bazą danych, rejestrem usług itd.) ale sumarycznie powinno to być zrozumiałe - zdarzyło mi się kiedyś prowadzić szkolenie dla Javowców i byli z niego naprawdę zadowoleni :).

Pamiętaj, że zawsze masz możliwość zwrotu bez podania