Wpis z mikrobloga

Miraski mam takie pytanie. Czy ktoś z Was wykonywał testy na alergie pokarmowe? Czy komuś wyszły alergeny, a po zastosowaniu diety zauważył pozytywne zmiany w samopoczuciu?
Ostatnio mam pracowity okres i nie mam czasu na regularny sport. Przez to zauważyłem u sobie że po zjedzeniu śniadania odczuwam senność, a czasami wręcz zmęczenie. Gdy nic nie jem problemu nie ma. Popołudniu takie objawy już nie występują po posiłkach. Zakładam że organizm jest już rozpędzony i lepiej sobie radzi z trawieniem i metabolizmem.
Robiłem krzywą cukrzycową i jest ok.
Jako dzieciak byłem alergikiem, ale odczulałem się i objawy ustały.

#zdrowie #medycyna #dieta
  • 11
@Trufelek: bo ja np jak zjem jajka z rana ( białko) jestem senna bardziej niż jak zjem przykładowo kanapkę z masłem orzechowym. Może być i tak u Ciebie. Nie tyle co samo śniadanie Cię meczy tylko jego zawartość.
Jeśli nie ma problemu po południu po zjedzeniu tego samego do prawdopodobnie jesz za ciężkie śniadanie
Albo zjedz lekkie albo nie jedz przed snem >3h
@nontepeto: Jak mam rozumieć powyższą odp? że te konkretne testy są nierzetelne czy w ogóle testy na alergie pokarmowe są bez sensu?
Bo jeżeli chodzi o alergię to jako 8latek miałem robione testy tylko że wykonane na skórnie. Pamiętam wyszły mi m.in. przeciwciała na białko jaja kurzego, co skończyło się zakazem ich spożywania od alergologa który mnie wtedy prowadził. W wieku nastoletnim wszystkie objawy ustały, a ja przestałem trzymać się wcześniejszych
@Trufelek: Przez kilka ostatnich lat byłem na diecie wysokobiałkowej ale bogatej też w warzywa. Obecnie przez brak czasu zaniedbałem kwestie żywienia i moja dieta stała się bardziej bogata w węglowodany. ciężko napisać co jem na śniadania, ale podejrzewam że najbardziej szkodzi mi pieczywo.
@nontepeto: Ok, dzięki za konkretną odpowiedź. W takim razie przez kolejnych kilka dni będę spożywał pojedynczo wybrane produkty co do których mam podejrzenia, a na te które będę źle reagować zrobię osobne testy IgE aby uzyskać pewność.