Wpis z mikrobloga

Jestem trochę w Holandii i powiem tak. Czy się zarabia mało czy dużo to summa summarum pieniężnie wychodzi się tak samo. W Holandii jest progresja podatkowa więc im więcej zarabiasz tym więcej oddajesz balastingowi. Zarabiasz mało to wyrównuje ci się w skali roku dzięki zwrotowi podatku, zwrotowi dofinansowania plus ma się wakacyjne wypłacane. Zarabiasz więcej to też automatycznie masz o wiele mniejszy zwrot podatku, o dofinansowaniu do ubezpieczenia możesz zapomnieć, podobnie nie dostaniesz mieszkania socjalnego bo ci przekracza punkt płacowy. Na kontrakcie (vast) zarabiasz mniej niż przez agencję na fase B, o zwrotach podatku i ubezpieczenia jak wyżej. Założenie konta bankowego w Holandii też jest bardzo utrudnione. Chcesz transferować zasiłek? Spoko ale i tak musisz co miesiąc jeździć do Holandii się odhaczac (zasiłki są dla muzułmanów a ty polaczku zapyerdalaj! Nie, nie pobieram i nie chciałbym pobierać zasiłku. Przemyślcie sprawę emigracji do tego kraju. Nie spodziewajcie się kokosów.
#holandia #emigracja
  • 17
@Uchodzca_Z_Polski: Ty mieszkasz w jakiejs innej Holandiii czy co? Masz 2 progi podatkowe, 37% do 68.5k i 49.5% powyzej tego. Na pewno ksiegowa Cie tam dobrze rozlicza?

Zalozenie konta zajelo 10 minut, a pobieranie zasilku i nie mieszkanie w kraju to patologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zarev: wczoraj bylem w banku zalozyc konto. Nie 10 min tylko umowienie sie na spotkanie i o ile bede mial wszystkie dokumenty (umowa pracy, umowa z maklerem, zaswiadczenie o BSN, dowod) bede mogl zalozyc konto. Wyszedlem zazenowany...
@BillyGugu: jaki bank? ING i SNS problemów nie robią, chyba, że się od tego roku coś zmieniło. Mieszkanie socjalne to już bardziej zależy od gminy, choć wiele z nich wciąż stawia przybyszów z dalekich krajów na pierwszym miejscu.
@Uchodzca_Z_Polski: oj tam trochę tutaj nieścisłości chyba.

1. Zarabiałem dużo, zarabiałem mało - jak zarabiam dużo to zostaje więcej i tak ;-)
2. Jak się jest tymczasowym pracownikiem to tak jest ze zwrotami podatkowymi - jak się mieszka "na stałe" to są wieksze zwroty (odliczasz hipotekę i tysiące innych pierdół)
3. Nie myl pojęć - vast contract to kontrakt na czas nieokreślony, a sam contract to contract i tyle. Jeśli stawkę
@BillyGugu: ABN Amro umowilem sie na sobote na 9:20 o 9:40 po wypiciu kawy i sympatycznej rozmowie po angielsku z pracownikiem banku przedstawil mi rozne konta, wybralem optymalne dla siebie i wyszedlem z zalozonym kontem, akcja odbyla sie w Eindhoven, polecam Abn Amro jako ze maja mega wsparcie dla obcokrajowcow (duzo rzeczy tlumaczonych na angielski)
@Uchodzca_Z_Polski

1. Zarabiasz więcej, to inwestujesz i w ten sposób zarabiasz jeszcze wiecej ( oszczędzać się nie opłaca)
2. Zarabiasz mało, to masz ulgi ( ubezpieczenie, sociale) Wystarczy napisać gdzie trzeba.
3. Zwrot podatku, ale jakiego? Ja mam zwrot btw/ vat w kosztach, które robię na firmy.
Nie liczę na jakiekolwiek inny zwrot.
4. Na nornalnym kontrakcie pracodawca odprowadza 100% składek ( wszystkie jakie znasz), tak jak w innych krajach ( chyba)
@BillyGugu: Bzdury piszesz kolego. Wystarczy numer BSN, dokument tożsamości plus jeden z tych dokumentów: umowa najmu, kontrakt o prace, lub dokument potwierdzający że tutaj się będziesz uczyć. Nic więcej wiec albo nie zrozumiałeś co do ciebie mówią albo nie zrozumiałeś.
Czy się zarabia mało czy dużo to summa summarum pieniężnie wychodzi się tak samo.


@Uchodzca_Z_Polski Hmmm... I tak I nie. Spójrz na to z innej strony. Wchodzisz do banku i chcesz hipotekę. Ja pokazuję 40k brutto, a Ty 25k brutto. Pieniężne nie wiem czy to samo czy nie, ale tutaj jak myślisz, kto będzie miał lepiej?