Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dobry wieczór Kochani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wieści są dobre i niedobre, ale po kolei. Kontynuacja tego wpisu.

  Mój test po około 10h od włożenia tabletek i czopków do benzyny wykazał, że tylko czopki się w niej rozpuszczają, przynajmniej do tej pory. Osadzają się jednak na dnie, raczej nie mieszają się z benzyną, więc powinny stanąć na filtrze. Tabletki powlekane (jeden z Mirków zasugerował, że to błonnik) pozostają nadal w niezmienionej formie. Nie ma pewności, że po np. 3 dniach nadal tak będzie więc niech sobie jeszcze leżą. Załączam zdjęcie poglądowe jak to wygląda teraz.
  Oznacza to, że prawdopodobnie zapchały po prostu filtr paliwowy i zanieczyszczone paliwo nie dotarło do układu wtryskowego. To dość dobra wiadomość, chociaż nadal nie wiadomo co z pompą paliwową.

  Przez ten czas w przerwach od pracy twardo działałem jako prywatny detektyw reprezentujący samego mnie. Udało mi się ustalić numer rejestracyjny auta podejrzanego oraz jego dokładny adres zamieszkania. Tak jak podejrzewałem jest to mieszkanie z widokiem na to miejsce. Prawdziwy Grzyb musi mieć przecież widok na swoje auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możliwe, że jutro uda mi się zdobyć nazwisko. Moja osiedlowa wtyka będzie nad tym pracowała. Sam go niestety nie pamięta.

  Byłem też jakąś godzinę temu na komisariacie (bo dopiero wtedy zdobyłem adres osoby, którą o to podejrzewam). Niestety przez włamanie w okolicy i kradzież jednego auta (Toyota Auris - japończyki nadal w modzie w Warszawie) nie mieli czasu zająć się mną w najbliższym czasie. Mógłbym tam czekać kilka godzin. Zasugerowali wizytę jutro w okolicach 13-14 i wtedy powinno udać załatwić się to od ręki. W sumie dzień w tą czy w tamtą nie zrobi mi już różnicy, więc przystałem na to.

  Pani policjantka zapytała się mnie również o wartość szkody. Zasugerowała, że ważne jest czy jest to mniej czy więcej niż 500 zł (podejrzewam, że to granica wykroczenia/przestępstwa). Jestem pewny, że to więcej, bo sama laweta to będzie pewnie 300 zł. Zrzucenie całego baku z czyszczeniem go i wymianą filtra i możliwe, że pompy paliwowej to kolejne minimum kilka stów (bak będzie trzeba na pewno zrzucić bo skoro te pigułki się nie rozpuszczają to nie przepłucze się inaczej całego układu). Ma ktoś może wiedzę ile mogę tam powiedzieć i czy jest to wiążące? Czy w razie kiedy powiem, że naprawa to około 1200 zł a koniec końców wyjdzie np. 2000 bo okaże się, że wtryski umarły to uda się to wyegzekwować jeżeli sprawca zostanie złapany?

  Stay tuned!

  #chorysamochodnatabletkach - tag afery.

  #mechanikasamochodowa #patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi #saab
  pokaż całość

  odpowiedzi (177)

 • avatar

  Czas na kolejny #polskizmeivels. Dzisiaj o kłopotliwych wykrzyknieniach.

  „Ożeż ty!” to chyba jedno z najbardziej kłopotliwych sformułowań w naszym języku. Właśnie, nie powinno się pisać „ożesz”. Jest to tak naprawdę konstrukcja składająca się z dwóch partykuł, „-że” i „-ż”, oraz wykrzyknienia „o”. Jest to analogiczna forma do „idźże”, „mówże” itp. Podobnie ma się sprawa z wykrzyknieniami typu „oż” i „żeż”, nie powinniśmy pisać „osz” i „żesz”!

  Dodatkowo czasem można się spotkać z konstrukcją „o żeż”, ale językoznawcy raczej jej odradzają, więc bezpieczniej jest używać po prostu „ożeż”.

  To jeszcze ogłoszenia parafialne. @wonsz_smieszek zasugerował, bym zwolniła z tempem dodawania wpisów, co spotkało się z pozytywnym odzewem, więc od dzisiaj zacznę rzadziej wrzucać wpisy, ale bardziej się będę do nich przygotowywać (i tak miałam ogromny problem z czasem). Za to postaram się wrzucać wpis w każdy wtorek i sobotę, z czego w sobotę będę poruszać trudniejsze zagadnienia. Oczywiście, może się potem okazać, że będę w stanie wrzucać jeszcze jeden wpis tygodniowo, ale czas pokaże. ;)

  Chciałabym podziękować jeszcze wszystkim czytelnikom, wczoraj mój tag dobił czterocyfrową liczbę obserwujących. Bardzo się cieszę z tego powodu!

  Jeżeli chcesz widzieć więcej tego typu wpisów, zaobserwuj mnie lub tag #polskizmeivels. W komentarzu znajduje się też spamlista, jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia.

  #uczsiezwykopem #polski #jezykpolski #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  Ja pergole, sama chemia.
  #heheszki

  odpowiedzi (13)