•  

ambasador Iranu: ,,Nie zamierzamy podejmować nowych działań wojskowych, jeśli nie będzie agresji ze strony Stanów Zjednoczonych''
    no i cyk, wojna skończona, można się rozejść
    #iran #irak #usa #wojna

•  

@nbhd no i teraz zobaczymy czy USA chce wojny?, widać Że Iran jej nie chce.

•  

@nbhd czyli to jest znak dla Trumpa, że może spokojnie sobie zabijać wysoko postawionych ludzi w Iranie a oni nic się nie odegrają

•  

czyli to jest znak dla Trumpa, że może spokojnie sobie zabijać wysoko postawionych ludzi w Iranie a oni nic się nie odegrają

@Grooveer: Czasami dochodzi też wewnętrzna rywalizacja stronnictw w Iranie

+: imarid
    •  

@Grooveer: jak by sie odegrali to narażają zycie milionow ludzi, to nie takie proste jak myslicie

•  

@kasperski113 dlatego Trump będzie robił co będzie chciał

•  

@Grooveer: Mi się znów wydaje, że Iran za jakiś czas też może ustrzelić jakąś ważną postać dla Ameryki w Iraku i powoła się na ten precedens by uzasadnić legalność działania. Chwilowo może nie ma nikogo kogo sami chcieliby zlikwidować a zabijanie żołnierzy na tylko na ilość mogłoby wstrząsnąć większą ilością ludzi.

•  

@bunkrowniema: wbrew pozorom USA tez jej nie chce, musieli odciac stulejmana bo byl zbyt wplywowy a nie mieli nad nim kontroli, no i nie do konca byl za stacjonowanien amerykanskich wojsk w iraku. Iran też wie jak wojna zniszczyla by ich kraj na lata a w stanach to mogą co najwyzej pare bombek odpalic.

•  

@Tarafas240 nie wierzę w taką opcję, nie odważą się

•  

@Grooveer: A zanim Amerykanie to zrobili uwierzyłbyś? Możesz mi odpowiedź w sumie, że po ich aktualnym prezydencie można się wszystkiego spodziewać. Lecz po muzułmanach którzy są cięci ze względu na swoją religie i czujących, że grunt zaczyna im się palić pod nogami( nie okłamujmy się ta śmierć była bo Amerykanie chcą przejąć zupełną kontrolę nad Irakiem odcinając z tamtąd charaktery które łączyły ich z Iranem) też mogą zadziałać impulsywnie szczególnie, że to nie oni zaczęli pogwałcenie praw w stosunkach międzynarodowych.

P.S: To tylko moja hipoteza mogę się zupełnie mylić. Nie jestem znawcą bliskiego wschodu opieram się na mojej szczątkowej wiedzy. Lecz wszystko co tutaj napisałem jest dla mnie logiczne. Choć może o czymś nie wiemy? Teraz założę foliową czapeczkę więc to co napisze potraktuj z dystansem choć kto wie?. Przyjmijmy, że Iran przehandlował wpływy w tamtym rejonie w zamian za możliwość budowy atomówki. By mieć preteks zgodzili się na odstrzelenie swojego bohatera który jednoczył tamte rejony. Amerykanie uzyskują wpływy plus częściową równowagę w tamtym rejonie gdzie Izrael nie mógłby samodzielnie wpływać na politykę Ameryki(lub nawet sami Amerykanie chcą się odciąć od Izraela?) przez to, że sami posiada atom( oczywiście nieoficjalnie, ale jak każdy wie raczej mają). Pozwoliło by to na większe zaangażowanie Ameryki w innych rejonach i zwiększenie budżetu na wojnę celną. Teraz zdejmuje czapeczkę

•  

@Tarafas240 oni się boją zabić zwykłego żołnierza amerykańskiego (dlatego ich ostrzegli) a co dopiero kogoś ważnego

•  

widać Że Iran jej nie chce

@bunkrowniema: nawet jeśli tak jest, to nie wyciągaj takich wniosków bo ktoś tak publicznie powiedział czy nie daj Boże napisał na Twitterze

•  

@dzek: bardziej mnie przekonuje do tego, że Iran nie chce wojny to jak przeprowadzał wczoraj akcje odwetowe. Wydaje mi się, że jakby chcieli trafić w tą bazę to by trafili. A to wyglądało jedynie na uspokojenie swoich obywateli.