Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co jest przyczyną ciężkiej zmieny biegu w merceses w203? Chodzi o 1 bieg tylko. Strasznie ciezko wchodzi jesli auto jest w ruchu, np zmiana z 2 na 1 itp. Gdy auto stoi na postoju jest lepiej ale tez potrafi byc ciezko. Wysprzeglik? Tuleja drążka zmiany biegów? Wybierak? Jak myślicie?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
@friboo: @namiot666: A wy skąd się tu wzieliście? Z lat 80tych i tylko maluchami jeździliście czy jak? xD

@xDOlejxD: Nie słuchaj tych pacanów o niewrzucaniu pierwszego biegu. U mnie w 25 beemie też czasami cieżko jedynkę wrzucić. U mnie akurat większy problem jest jak stoję, dlatego odnoszę wrażenie że to kwestia synchronizatorów.

Tuleje drążka - jak są zużyte to ci będzie latać luźno dźwignia zmiany biegów nawet jak wrzucisz
@czeczen123: Ja na kursie nie słyszałem o takich teoriach. Tylko ludzie starej daty pamiętający stare auta bez synchro na pierwszych biegach mi o tym mówili.

Ofc dla początkującego kierowcy jest to niejako dobra zasada, bo pierwszy bieg jest krótki i łatwo można silnik przekręcić, jak również stracić panowanie nad autem przy nagłym przyhamowaniu kół czy zwyczajnie szarpać podczas jazdy.

Mnie zawsze wkurzało jak ludzie jechali w powolnych zakrętach na dwójce męcząc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: no właśnie galka tez luzno lata jak #!$%@? czy na luzie czy na biegu xd da radę ogarnąć ta tulejke od góry rozkrecajac galke czy w którym miejscu ona jest?
@xDOlejxD: W tym ci już za bardzo nie pomogę bo nie jestem mechanikiem. U mnie w becie do tuleji dostaje się od dołu ale nie pamiętam czy trzeba było obniżyć skrzynie czy nie. Ostatecznie nie musiałem tego robić więc nie rozkmniałem jak to się dokładnie robi.

Spróbuj poszukać na YT filmików jak to się robi.
@xDOlejxD: Podczas jazdy przed wrzuceniem jedynki puść sprzęgła zwiększ obroty na jakieś 1200-1500 wciśnij sprzęgło, puść ped4ł gazu i włączaj jedynkę. Zwykle to mocno pomaga. Nie wiem czy producenci celowo skonstruowali jak I bieg aby podczas jazdy było ciężej włączyć czy to tylko niezamierzony efekt.