Wpis z mikrobloga

@Kamil212: Znaczy bo ja się czuję oszukany w pewien sposób. W tym roku jak sądzę wyjdę lekko ponad 4k na rękę. Wydaje mi się to w miarę ok jak na polskie standardy. Natomiast jak się to przedstawia w 2020? Dolne widły rosną, moja wypłata natomiast stoi w miejscu. Wszystko w międzyczasie drożeje w sklepach, także moje zarobki mimo wydaje mi się przyjemnej kwoty tracą mocno na wartości.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Podnieśli płacę ludziom, którzy nie chcą podnosić kwalifikacji, a tym samym obniżyli zarobki wszystkim pozostałym. Już dziś jesteś mniej bogatszy od najbiedniejszych. Zarabiałeś o X złotych więcej od jakiejś sprzątaczki. Dziś musisz odjąć od X wartość jej podwyżki, a swoje dołoży jeszcze inflacja ściśle powiązana ze wzrostami minimalnej.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: o tym właśnie mówię. Zarabiam sobie teraz 18zł/h. Jako studenciak co sobie dorabia to całkiem spoko, zwałaszcza ze praca nie jest jakaś cięzka (ale wymaga ode mnie dodatkowych szkoleń itp). Poprzednia minimalna stawiała mnie trochę wyżej w studenckiej drabinie, jednak teraz wygląda to mega słabo. Wszystko drożeje, jestem ledwo ponadm minimalną i w szerszej perspektywie może zabraknąć ludzi jakichś wyspecjalizowanych zawodach, bo motywacja będzie znikoma, a przedsiębiorca więcej nie da,
  • Odpowiedz
@Kamil212: Właśnie o to chodzi, że na zdrowy chłopski rozum to jest po prostu głupie co się dzieje obecnie w kraju. Pomijam studia, gdzie mój brat po bardzo trudnym kierunku na politechnice mając tytuł etc pracuje w jakiejś gówno pracy bo w sumie nic znaleźć nie może. 5 lat męczarni po to żeby teraz w jakiś gówno korpo z gówno wypłatą pracować.. I mi to nie pomaga, bo mi przez to
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: przerażają mnie odpowiedzi rzędu 4,5k xD Mówmy o obecnej sytuacji w PL, czy w stosunku do Europy Zachodniej, Świata? No bo jak to pierwsze to tak 8-15k na gospodarstwo domowe, jak w sakli świata to tak z 80-150k miesięcznie? ;d
  • Odpowiedz