Wpis z mikrobloga

Nie brałam, to podobno nie ma prawa działać, musiałbyś robić zastrzyki.
Wikipedia:
"2-Fenyloetyloamina, pot. fenyloetyloamina (...) Występuje w ludzkim mózgu – przypuszcza się, że może pełnić rolę neuroprzekaźnika. Jest obecna także w wielu produktach spożywczych, szczególnie w czekoladzie. Istnieją przypuszczenia, że 2-fenyloetyloamina zawarta w żywności miałaby działanie psychoaktywne, gdyby nie to, że po dostaniu się do przewodu pokarmowego jest szybko metabolizowana przez enzym MAO-B, co uniemożliwia jej dotarcie w znacznej ilości do
@elektryczny_pastuch: Jeśli tylko inhibitory zatrzymają dużo MAO-B w przewodzie pokarmowym. MAO chyba występują już w żołądku, na pewno w dwunastnicy.
Widziałam że sprzedawane są suplementy Hordenian + PEA, ciekawe jak z ich skutecznością. Czy działanie zawdzięczają tylko hordeninie, czy jednak PEA ma szanse dotrzeć do mózgu?
@elvlad: Szczerze to nie pchałabym się w inhibitory MAO, mają dużo interakcji i długa listę efektów ubocznych. Chyba że masz zamiar brać tylko ten
@dziubelp: niespodziwalem sie czegos takiego bo opisy i opinie na necie roznych supli z pea sa zadawalajace i dajace nadzieje. dam spobie z tym spokoj. szkoda bo szukalem jakiegos stymulanta ktory dalby rade. mozna znasz cos moglo by pobudzac bardziej niz kawa?
@elvlad:Guarana (kofeina), zupełnie nowe doznanie kofeiny. Bez problemów z żołądkiem przy dużych dawkach, działanie rozłożone na 6-8 godzin. Widziałam że teraz guaranę sprzedają nawet w hipermarketach na dziale ze zdrową żywnością (kupowałam ją w Auchan, dobra jakość). Każda osoba, której to polecałam i spróbowała była zachwycona.
Yerba mate, też nowe doznanie kofeiny. Fajne w yerbie jest to że można ją zalewać i ciepłą wodą ok. 70 st. lub nawet
@elvlad: Tak pomyślałam że jeśli nigdy nie jadłeś guarany to napisze ci że guaranę się je a nie pije. Ma postać brązowego proszku (zmielone ziarna). Odcień od jasno brązowego do takiego prawie kasztanowego, czym świeższa tym lepsza. Ja po prostu kupowałam zawsze w sklepach internetowych lub stacjonarnych, które mają duży ruch. To daje jakąś gwarancję świeżości, "Towar schodzi zamawiamy nowy".
Smak to zmielona cegła, ziemia. Najlepiej pomieszać z jakimś jogurtem owocowym,
@dziubelp: oczywiscie, ze PEA dostanie sie do mozgu. Jednak bez inhibitora maob nasz efekt utrzyma sie 15min?
zestaw jak pea+hordenine nie jest niebezpieczny w zadnym stopniu.

kofeina moze zaszkodzic z imaob? no cos ty. Od groma spalaczy, preworkoutów na hordeninie, geranium, synefrynie, yoszce, kofeinie.... caly koktajl (czasami rowniez i pea) nie porównujmy imaob takich jak hordenina do jakis leków stosowanych w psychiatrii bo to inny lvl
@elektryczny_pastuch: Suple dla sportowców typu spalacze tłuszczu czy przyśpieszacze nie koniecznie są zdrowe. Odzywki to co innego. Hordenina jest inhibitorem MAO-B, ten rodzaj występuje po za układem nerwowym, to dobrze i źle. Ciekawe może to PEA+hordenina rzeczywiście działa. Musze spróbować.
Hordenina wyłącza enzym już w żołądku i dalej. Tylko powstaje pytanie. MAO-B w żołądku i jelitach spełnia jakąś funkcję, na jak długo hordenina go dezaktywuje? Z dezaktywowaną MAO w przewodzie pokarmowym
@elektryczny_pastuch: Przemyślałam to PEA+hordenina musi działać, kurcze ciekawe. Dotychczas PEA miałam zaklasyfikowane jako proszek do niczego, placebo, cukier puder bo i tak nikt się nie skapnie. Teraz to sama musze spróbować
@elvlad: Bierz PEA+hordeniana, to będzie świetny eksperyment, tylko przeczytaj ulotkę i opisz wrazenia! ;) Guaranę tez kup, spodoba ci się! ;*
@elvlad: @dziubelp: @elektryczny_pastuch:

Samo PEA "jakoś tam" działa. Ale raczej nie ma sensu używać go samego.
Lepiej używać go w miksie z hordeniną(sama hordenina też działa, jej działanie najbardziej zbliżone jest do NDRI) wtedy PEA działa trochę dłużej i czuć coś w stylu euforii. Czas przyspiesza, rzeczywistość staje się lekko pluszowa, serce bije szybciej etc.. Proponuję uważać na dawki i jeść oba suple na pusty żołądek. W/w miks ma
@Jakis_Leszek: nie przesadzasz? Jakie firmy i jakie dawki wrzucałeś?

Np Dominich Mich twierdzi, że Pea+Horde jest fajnym, doraźnym stackiem- nie uzależnia i nie trzeba go unikać jak ognia. Ludzie odczucia mają bardzo różne- Julka Cichaczewska lubiła podjeść w słabszy dzień, Ala Pyszka chwaliła- jedyne co to Donaja bardzo trzepie, jednak o potencjale uzależniającym nie wspominał.
Ja osobiście nie jadłem takiego stacku, nie było okazji
Jakie firmy i jakie dawki wrzucałeś?


@elektryczny_pastuch:

Miałem z magicznego ogrodu i sam sobie kapsułkowałem.

Hordeniny wrzucałem na start około 80-120mg po 30-40 min wrzucałem PEA w dawkach 60-80mg lub wielekrotności tego. Jak dorzucanie PEA przestawało robić tak jak na początku to wrzucałem znowu horedeninę ale w dawce blizej 80mg. Kończylo się na 3-4 kapsułkach Hordeniny i na 6-8 PEA.

Z sele nie jadłem, może kiedyś spróbuje.( ͡° ͜ʖ