Wpis z mikrobloga

Mireczki zamówiłem kontener na gruz i stare graty z piwnicy, przyjechał 30 grudnia, po nowym roku załadowałem elegancko, dzwonię że jest gotowy do odbioru, a gość mi mówi przez telefon że przepisy się zmieniły od nowego roku i nie mogą odbierać kontenerów od osób fizycznych, tylko od firm z rejestru odpadów.

Więc jak robicie remont albo czyścicie piwnicę, wywieźcie to wszystko od razu do lasu albo wrzućcie do jeziora, ustawodawca widocznie tak to widzi.

#polska #prawo #gorzkiezale #remontujzwykopem #remont #ekonomia
  • 80
@Tylko_noc: Z tego co zrozumiałem to nie mogą tego przekazać dalej do składowania bez protokołu, a ten protokół wymaga własnie bycia zarejestrowanym w tej ewidencji odpadów.
@Tylko_noc: No ale właśnie to jest nieważne z jaką datą wezmą ode mnie, oni będą mieć których nikt nie przyjmie :D
Nie będę z resztą kombinował za nich, nie znam się na tym, kontener stoi, ładnie wygląda ze starymi meblami, jak będzie stał dłużej to zasadzę kwiatki. I tak dobrze się komponuje z resztą podwórka pośród kamienic.
@Qubn: mój znajomy od X lat zbiera takie rzeczy jak stare szafy, wersalki, komody, rozbiera w garażu, dziabie na mniejsze części i tym pali w piecu typu koza. Ekologia najważniejsza!! szczególnie jak teraz śmieci poszły w góre to trzeba jeszcze bardziej się do tego przykładać! ku chwale smogowi!!
@Cel87: W sumie pamiętam że było takie zielone krzesło i patrzę z okna ale go nie widzę, chyba niektóre przedmioty się zaczynają degradować.