•  

hej, mam kilka malinek podpiętych do zasilacza Meanwell RS-50-5, 10A. Problem mam z podłączeniem zasilania do malinek. Wpierw miałem podłączone zasilanie po gpio, ale z dwa lata temu zmieniłem koncepcję na usb, bo jest dodatkowe zabezpieczenie przed przepięciami na rpi. Niestety moje samoróbki kable po czasie padają, przez wyjmowanie i wkładanie...wczoraj jeden taką miał zwarę przy gnieździe, że w pokoju było pełno dymu i kabel parzył. Trochę się wystraszyłem, bo jakby mnie nie było akurat w domu to kto wie co by się wydarzyło.

Pytanie zasadnicze, jak lub z czego zrobić dobry i bezpieczny kabel usb mini i C (do rpi4) aby puszczał bez problemu prąd 2-3A. Czy rozpruć jakiś dobry gotowiec od strony zasilacza, czy lepiej dobry kabel i końcówkę dobrze zarobić jeszcze raz?
    #raspberrypi

źródło: IMG_20200108_182830.jpg

•  

moje samoróbki kable po czasie padają

@azer: czyli sam kupujesz końcówki i ręcznie zaciskasz? Ja bym kupił parę porządnych kabli i wtyczki używał oryginalne, a od strony zasilacza rozcięte, połączone na listwie zaciskowej i grubym przewodem do zasilacza.

btw. Co robisz na tych malinach? To na pewno najlepszy sprzęt do tego celu?

•  

@azer: ale kurde, co tam może paść? Przecież w takiej samoróbce lutuje się tylko przewody do padów i tyle. Żeby tam było zwarcie to jeden musi się "odlutować". Inaczej tego nie widzę.

•  

@hitherto: @To_ja_moze_pozamiatam: no tak lutuje się..ale w mam 2 i oba mi padły, brakuje w tych wtyczkach czegoś co by trzymało kabel przed wyrwaniem jak jest w oryginalnych kablach. Chyba że zapaćkać na koniec gorącym klejem...rzeczywiście rozsądniejsze wydaje się rozcięcie kabla od strony zasilacza, tam podłącza się raz a od strony rpi to czasami jakiś restart czy dziecko pociągnie i się wyrobiły.

Generalnie migruje się z 2x pi3b na rpi4 z ssd i hdd na dockerach ale chwilę mi to zajmuje i akurat mam problem z tymi kablami. Jeszcze jeden kabel idzie do ledów podwieszonych do tv, ambilight samoróbka, ale to już nie ma żadnych gniazd.

•  

@azer:
      A wg specyfikacji micro usb to nie ma max 1,5A (lepsze kable targną do 2A)? Może dlatego się palą, skoro ciągniesz przez nie 3A?
      Co do USB-C to wg specyfikacji powinien pociągnać minimum 3A, ale może połączenia/luty nie dają rady i się grzeją?

•  

@Polinik: te parametry to były tak strzelone. 2A jest rekomendowane, a oryginalne zasilacze mają nawet 2.5. Generalnie od długiego czasu mam czasami 'pioruna' który sygnalizuje problemy z zasilaniem, dlatego poszedłem z tym zasilaczem w jakość i nadmiarowość.

•  

@azer: daj sobie gniazdo usb-A, a przed tym bezpiecznik i działaj na gotowym kabelku

•  

@azer:
      Ale zasilacz to jedno, kabel to drugie, wtyki to trzecie a połączenia wtyków to czwarte.
      Kable USB mają konkretne przekroje, które przekłada się na opór, a to na natężenie. Przeciętne kable targają 1,5A, te porządne do 2A.
      Wtyki microUSB -- wg specyfikacji to max 1A, ale lepsze wykonanie może dać ten 1,5A, może nawet 2A, ale to już naprawdę na granicy wyżyłowania.
      A jeszcze masz połączenia wtyk-kabel, które jak będzie gówniane to też będzie miało duży opór i będzie się grzało/paliło.

Więc manie posiadacza 2,5A nie oznacza, że RPi tyle da radę pociągnąć zawsze i na każdym kablu.

+: azer
    •  

@Polinik: jestem tego świadomy, tzn z czasem coraz bardziej :) Dlatego szukam złotego środka i co najważniejsze bezpiecznego. Spróbuje chyba opcji z rozpruciem jakiegoś bitzwolfa dobrego zobaczymy co z tego wyjdzie.

•  

@azer: jak Ci przeszkadza ciągłe wyciąganie/wkładanie kabla i niszczą się od tego, to zrób kabel z włącznikiem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mam w pracy jedną znajomą, dziewczyna w kwiecie wieku (ok. 22lata), bardzo ładna.
    Ma faceta chada który szaleje za nią, dobrze zarabia.Większość ludzi by powiedziała, że to idealny związek, prawda? Nie tym razem.
    Wspomniana różowa wysłała jakiemuś śniademu księciu z pracy( który jest słynny ze swojej misji specjalnej- przelecenie pOlki), swoje nagie fotki. Co zrobił śniady pan? Pochwalił się wszystkim kolegom nie tylko zdjęciami ale także wiadomościami xD
    #logikarozowychpaskow #zdrada #zwiazki
    pokaż całość

odpowiedzi (23)

UWAGA #rozdajo jakiego jeszcze na wypoku nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zgarnięcia mityczne wafelki Manner o smaku orzechowo-czekoladowym. Jedna paczka, całe 0,4kg. Wysyłka oczywiście do paczkomatu na mój koszt.

Wystarczy zaplusować ten post i przy okazji obstawić kto wygra nowy, prestiżowy turniej Titisee-Neustadt5 (finał jutro!)

Losowanie przez mirkorandom w poniedziałek, ogłoszenie wyników także w poniedziałek wieczorem.

Zasady:
    - jak nie traficie zwycięzcy nadal bierzecie udział w losowaniu (obstawiamy oczywiście for fun)
    - do wysyłki wymagane jest podanie numeru paczkomatu i numeru telefonu (email mile widziany just in case)
    - zielonki jak zawsze narty cicho ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam!
    Plusujemy do niedzieli 19.01.20 do godziny 23:59

#skoki #skokinarciarskie #darmoszka #manner
    pokaż całość

odpowiedzi (148)

XDDD @Reepo
    #wroclaw

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (15)