Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ja pergole, sama chemia.
  #heheszki

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  Czas na kolejny #polskizmeivels. Dzisiaj o kłopotliwych wykrzyknieniach.

  „Ożeż ty!” to chyba jedno z najbardziej kłopotliwych sformułowań w naszym języku. Właśnie, nie powinno się pisać „ożesz”. Jest to tak naprawdę konstrukcja składająca się z dwóch partykuł, „-że” i „-ż”, oraz wykrzyknienia „o”. Jest to analogiczna forma do „idźże”, „mówże” itp. Podobnie ma się sprawa z wykrzyknieniami typu „oż” i „żeż”, nie powinniśmy pisać „osz” i „żesz”!

  Dodatkowo czasem można się spotkać z konstrukcją „o żeż”, ale językoznawcy raczej jej odradzają, więc bezpieczniej jest używać po prostu „ożeż”.

  To jeszcze ogłoszenia parafialne. @wonsz_smieszek zasugerował, bym zwolniła z tempem dodawania wpisów, co spotkało się z pozytywnym odzewem, więc od dzisiaj zacznę rzadziej wrzucać wpisy, ale bardziej się będę do nich przygotowywać (i tak miałam ogromny problem z czasem). Za to postaram się wrzucać wpis w każdy wtorek i sobotę, z czego w sobotę będę poruszać trudniejsze zagadnienia. Oczywiście, może się potem okazać, że będę w stanie wrzucać jeszcze jeden wpis tygodniowo, ale czas pokaże. ;)

  Chciałabym podziękować jeszcze wszystkim czytelnikom, wczoraj mój tag dobił czterocyfrową liczbę obserwujących. Bardzo się cieszę z tego powodu!

  Jeżeli chcesz widzieć więcej tego typu wpisów, zaobserwuj mnie lub tag #polskizmeivels. W komentarzu znajduje się też spamlista, jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia.

  #uczsiezwykopem #polski #jezykpolski #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  odpowiedzi (56)

 • avatar

  #mapycs16
  @Zygmunt_II_August Nominował de_lidl i otrzymał, najwięcej plusów nominujcie w komentarzach swoje typy.
  Obserwujcie tag #mapycs16 żeby nie przegapić kolejnych wpisów.

  Serwer STEAM/NON-STEAM
  Powstał też serwer użytkownika @KwadratowyPomidor2
  Gramy codziennie po 20:00, adres 54.38.205.230:27015 hasło "mapycs16"
  Kafejkowy setup, żadnych pluginów, FFA, długie rundy etc.
  [Instrukcja jak zagrać](https://pastebin.com/raw/SBHWPXyw
  Wszelkie pytania odnośnie serwera kierujcie do @KwadratowyPomidor2

  de_lidl
  Mapa, która została nagrodzona wieloma nagrodami, zainspirowała do powstania sieci supermarketów wzorowanych na niej. Pierwsza oficjalnie dodana mapa do gry cs1.6, wielu myśli, że było to Cs_assualt nic bardziej mylnego.
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)