•  

  Płacz i płać coraz wyższe i coraz nowe podatki, prostaczku. I nic ci do tego, kogo Władza karmi twoimi pieniądzmi i czy to nie są "przypadkiem" znajomi króliczka:

  NSA ma dziś ocenić, czy Prokuratura Krajowa może ukrywać niektóre umowy na zlecane przez siebie usługi. Takie jak namalowanie kopii obrazów Matejki do gabinetu Bogdana Święczkowskiego lub usługi doradcze u zaufanego prokuratora "dobrej zmiany"

  Gabriela Barska, żona byłego szefa Prokuratury Krajowej (obecnie doradcy prokuratora generalnego) namalowała na zlecenie tej instytucji trzy kopie obrazów Jana Matejki. Prace zamówione za publiczne środki miały wisieć w gabinecie obecnego szefa PK Bogdana Święczkowskiego.Kto i po co zamówił obrazy? I co na nich jest? Na te pytania prokuratura nie odpowiedziała. Nie chciała także ujawnić dotyczącej obrazów umowy. W swych pismach prokurator krajowy dowodził, że mniejsze zlecenia (a więc nie zamówienia publiczne) nie stanowią informacji publicznej.

  Prokuratura nie chciała udostępnić nam także innych swoich umów. Na przykład tej, w której zlecono doradztwo w zakresie usprawnienia prac prokuratury - za 53 tys. zł miał to zrobić prokurator w stanie spoczynku Józef Giemza. Doradzać miał prokuratorowi krajowemu Bogdanowi Święczkowskiemu. W 2000 r. Giemza odpowiadał za sławne śledztwo, w którym szukano informatorów ówczesnych dziennikarzy "Rzeczpospolitej" Bertolda Kittla i Anny Marszałek. Po ujawnieniu inwigilacji dziennikarzy sprawa została w atmosferze skandalu umorzona. Potem za pierwszych rządów PiS Giemza awansował: został szefem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, gdzie m.in. nadzorował postępowanie w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry.

  https://wyborcza.pl/7,75398,25580010,sad-nad-matejka-u-swieczkowskiego-co-zamawia-prokuratura-i.html#s=BoxWyboImg3

  #polska #pieniadze #nepotyzm #bekazpisu #dojnazmiana #neuropa #4konserwy #konfederacja

  Gorące dyskusje ostatnie 12h