•  

  Ciekawe, ciekawe. Największe pozytywne zaskoczenie tego sezonu to póki co bezapelacyjnie #miamiheat

  - mają najmniej spotkań z drużynami over 0.600 do końca sezonu spośród wszystkich ekip top8 wschodu
  - Bam Adebayo wszedł na poziom All-Star i nie jest to nadużycie, w dodatku jest moim faworytem do MIP (od 9/7/2 w zeszłym sezonie do 16/11/4.5 obecnie, duże poprawy w każdej statystycznej rubryce)
  - Meyers okazał się przydatną wieżą w s5 na kilkanaście minut w meczu, zawsze swoje rzuci, swoje zbierze i trójeczkę rzuci, wyciągnie rywala na dystans
  - DJJ to ważny punkt rotacji, zaskakująco dobrze się rozwija i ma dopiero 22 lata (tyle, ile Bam). Po tym sezonie kończy mu się kontrakt, ale myślę, że dostanie satysfakcjonującą propozycję (zwłaszcza, jesli dobrze wypadnie na konkursie wsadów)
  - Nunn, Robinson i Herro to odkrycia sezonu (3&D i clutch-gene Herro w wieku 19 lat jest niesamowite, mental i kultura pracy całej trójki zdecydowanie godna Heat)
  - Olynyk ostatnio wyleciał z rotacji, być może coś się szykuje na trade deadline (Spo nie musi nim grać, bo shooterów w tym sezonie jest pod dostatkiem, podobnie ze spacingiem)
  - Winslow wraca do zdrowia, Spoelstra ma więc przynajmniej dziewięciu bardzo dobrych graczy do rotacji, oby bez kontuzji przed ASG
  - Chris Silva nieociosany, ale może być z niego dobry roles w przyszłości
  - Dragić to niedoceniany point guard, obok Duncana najlepiej rzuca za trzy (41%, najlepsze w karierze na tym volume), idealny na koncówki, statsy ma porównywalne jak w zeszłym sezonie - niestety trapią go kontuzje. Jego 19-milionowy kontrakt kończy się po tym sezonie, Słoweniec ma już 33 lata; dużej kasy nie dostanie, ale chciałbym go dalej w South Beach
  - Butler to gwiazda i lider tej ekipy (wystarczy wspomnieć, że bez niego Heat są -10, z nim +4), jeden z najlepszych 2-way playerów w lidze, niesamowicie poprawia grę każdego, kto jest obok niego na parkiecie. Idealny "culture player" Miami.

  Dion "żelek" Waiters i James "overweight" Johnson powinni być czym prędzej wysłani w paczce do jakiejś Minnesoty, Oklahomy czy innego Phoenix.

  Z przyjemnością się ogląda Miami w tym sezonie, jak najbardziej w zasięgu ręki jest 2-3 seed na wschodzie, najprawdopodobniej powalczą z o miejsce za plecami Bucks z Bostonem/Raptors. Oby nie zabrakło pary, bo zaangażowaniem i ambicją Heat biją na głowę każdego na wschodzie - prócz Knicks, rzecz jasna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W dodatku stroje "city" mają najpiękniejsze w całej NBA. Rzekłem.

  PS: Fuck Sixers.

  #nba #koszykowka #sport

  źródło: i.redd.it

  Które miejsce zajmą Miami Heat w RS?

  • 4 głosy (6.25%)
   wygrają wschód
  • 14 głosów (21.88%)
   drugie
  • 27 głosów (42.19%)
   trzecie
  • 11 głosów (17.19%)
   czwarte
  • 3 głosy (4.69%)
   piąte
  • 5 głosów (7.81%)
   szóste lub niżej
  •  

   Wszystko fajnie tylko:
   1. co ma konkurs wsadów do wysokości kontraktu?

   2. > Oklahomy czy innego Phoenix.
   Zerknij na bilans drużyn od 1 grudnia i jak wypada tam OKC. Także proszę przestać szkalować mój zespół. Raz już Dion tu był, to wystarczy.

  •  

   @TetraHydroCanabinol: Ja myślałem, że przebudowa Clippers była niesamowita, ale to jak Riley przeszedł z czasów Lebronowskich utrzymując przyzwoity poziom z starym, ale wciąż jarym Wadem przez kontrakty Johnsona, Waitersa, Whiteside'a do tego co mają dzisiaj - szopa Bam.

  •  

   @Matus20095: Nie szkaluję Oklahomy, wręcz przeciwnie - kilkanaście dni temu napisałem coś więcej, dlaczego mają duże szansę, by awansować do PO w tym sezonie.
   Zwycięstwo w konkursie wsadów raczej pomaga w dalszym prowadzeniu kariery niż przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pokazanie się z dobrej strony na ASG będzie grać tylko na korzyść DJJ.

   @Adrian_Wojnarowski1488: Miał taki okres, gdzie mocno przeszarżował i wtopił kilka fatalnych kontraktów (Hassan po jednym dobrym roku dostał horrendalnie przepłaconą umowę, podobnie Dion, JJ, Olynyk nawet Dragić), lata 2016-17, z Boshem też nie wyszło za dobrze, nie wiem, czy jego problemy zdrowotne z układem krążenia były do przewidzenia, ale kontrakt dostał potężny, a na boisku go nie widzieliśmy.

   W erze post big-3, bez żadnego franchise playera Heat robili 2/5 sezony z PO, z czego trzy razy pechowo niewiele brakowało do ósmego miejsca (różnica jednej lub dwóch gier).

  •  

   @TetraHydroCanabinol:

   clutch-gene Herro w wieku 19 lat jest niesamowite

   Z tymi genami to jest tak, że można je mieć nawet w wieku 19 lat (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■). Pani od pszyry mówiła.

  •  

   @Adrian_Wojnarowski1488: Gen jest, ale jego aktywność może być pobudzana lub wygaszana ( ͡° ͜ʖ ͡°) U Tylerka póki co jest duże pobudzenie, nawet pani od pszyry się dziwi!

  •  

   @TetraHydroCanabinol: Pamiętam jak podczas offseason odświeżałem twitter czekając na wojbomb o podpisaniu Butlera, obecne Heat ogląda mi się lepiej nawet od tych z czasów wielkiej trójki (akcje Wade'a i LeBrona bardzo mi się podobały, ale oni już wtedy byli na takim poziomie, że to aż tak nie szokowało). Tyler gra na takim poziomie, że już zostałem jego fanboyem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @TetraHydroCanabinol: Myślę, że w RS zajmą pewnie 2-3 miejsce, ale w playoffach może być ciężko. Filadelfia, Boston i Milwaukee raczej ich zjedzą, a dochodzi jeszcze Indiana do której wróci Oladipo. Daje im wyjście w maks drugiej rundzie (Toronto będzie nieprzewidywalne)