•  

Rozważając zakup auta, przeglądałem sobie YouTube i takie coś przykuło moją uwagę:

Kierowca Tesli rozwalił auto przy 130-160km/h na zwykłym terenie niezabudowanym, chwali się tym na YouTube i jeszcze się głupio tłumaczy w komentarzach, że

prawda jest taka, że nie kupuje się auta które ma pod 400 koni aby jeździć jak dziadek...

Czyżby fani Tesli to ekologiczne wersje fanów starych gruzów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) @sorek #pdk

I druga sprawa: czy firma https://usimport.pl/ to firma tego youtubera? Bo jeśli nie, to mogą nie być zbyt zadowoleni z takiej reklamy ich przedsiębiorstwa.
    Jeśli tak, to typ ma durne podejście do robienia reklamy w Internecie. Ja od takiego kogoś nic bym nie kupił, bo kto wie jak "testował" moje auto przed odbiorem?

#tesla #teslamotors #wypadek #polskiedrogi #youtube #carboners #motoryzacja #wincyjtagow

źródło: youtube.com

•  

@Dawkins_Wszechwiedzacy: Komentarz (gdyby jednak usunął)

źródło: teslaburactwo.png

•  

prawda jest taka, że nie kupuje się auta które ma pod 400 koni aby jeździć jak dziadek..

@Dawkins_Wszechwiedzacy: panie z taką mocą to wyprzedzając tira łapie 160 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiem tak, jestem mocno za zwiększeniem kar finansowych za przekraczanie prędkości, teraz są zdecydowanie za niskie.

•  
      Line-Storm

0

@Dawkins_Wszechwiedzacy: Koleś z filmu to właściciel firmy ;)

•  

Koleś z filmu to właściciel firmy ;)

@Line-Storm: To już wiadomo od kogo nie importować aut z USA. Na bank nie od firmy usimport.pl, bo usprawiedliwiają oni łamanie przepisów ruchu drogowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@KinkyFish: procent od przychodu i po problemie

•  

@Dawkins_Wszechwiedzacy: 160 w niezabudowanym to często prędkość przelotowa..

•  

@sorek: Tylko, że nawet jeśli tak jeździsz, bo jest prosta droga, widoczne pobocze itd to:
      a) nie chwalisz się tym w Internecie
      b) jak cię ludzie (słusznie) zbesztają, że mogłeś kogoś zabić to nie tłumaczysz się jak ameba, że "mam takie auto to tak muszę jeździć".

Miałem auto w podobnej mocy, a jednak nie odwalałem takich cyrków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dawkins_Wszechwiedzacy:
      A) chwale
      B) dokladnie tak robię a robie rocznie po 20k mil i nigdy nie byłem nawet blisko niebezpiecznej sytuacji z tego powodu

Jak mssz wyobraźnię i nie jedziesz tak gdy się tak nie da to można spokojnie przekroczyć prędkość nawet 2x. Nic to nie zmienia, znaki sa przygotowane na tico z 90 letnim dziadkiem w środku. Znaki nie zastępują mózgu i doświadczenia.

Widać po prostu się obawiasz, możliwe że słusznie ale to do Ciebie należy decyzja. Ja nie narzekam na to że ludzie jeżdżą wolniej niż można/się czują. Po prostu ich wyprzedzam :)

•  

Komentarz usunięty przez autora

+: sorek
    •  

Jak mssz wyobraźnię i nie jedziesz tak gdy się tak nie da to można spokojnie przekroczyć prędkość nawet 2x.

@sorek: No tutaj jednak nie można było, skoro skończyli na drzewie.

I obstaję przy swoim: jak zapierdalasz ponad przepisy (czasem nawet 2x, jak sam powiedziałeś) i powodujesz wypadek to jesteś potencjalnym mordercą. Jak pijani za kółkiem.

A chwalenie się i bronienie sytuacji potwierdza moją tezę, że w kwestii kultury jazdy fani BMW mają blisko do Tesli: "Myth Confirmed" :D

pokaż spoiler Przydałyby się wyższe kary za takie szaleństwa, najlepiej jakaś kwota + procent od przychodu tak jak napisał @FLAC

•  

@Dawkins_Wszechwiedzacy: widzę mentalność niewolnika który potrzebuje bata.

Komuś kto ma gdzieś czy umrze kara finansowa nic nie zrobi. Lis przeskoczy, żmija prześliźnie a orzeł przeleci nad płotem. Chociaż bydło się nie rozchodzi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Dla mnie mogą być kary i milionowe, mie zmieni to mojego stylu jazdy. Wypadki zdarzają się tak czy siak.

Jakoś bmw nie wypada pod tym względem gorzej niż inne samochody:

https://wrc.net.pl/kierowcy-bmw-powoduja-najmniej-wypadkow-na-polskich-drogach

•  

Dla mnie mogą być kary i milionowe, mie zmieni to mojego stylu jazdy. Wypadki zdarzają się tak czy siak.

@sorek: Brzmisz jak Ricky z "Chłopaków z baraków": _człowiek się nachleje, naćpa, a wypadek i tak by się zdarzył._

I nie, na mnie nie działają nawet te niższe kary. Zwyczajnie uważam, że nie jestem jedynym uczestnikiem ruchu drogowego i jak bardzo mógłbym mieć w dupie swoje życie, tak nie powinienem mieć w dupie życia kogoś, kto sobie jedzie przepisowo.

Lis przeskoczy, żmija prześliźnie a orzeł przeleci nad płotem. Chociaż bydło się nie rozchodzi
      Strasznie interpretujesz to prawnicze powiedzonko, bo dotyczy ono zawiłości przepisów. Ty nie przeskoczysz zabrania uprawnień albo wyroku jak cię złapią na takiej "zabawie na drodze".

A statystyka z linku mówi o "wypadkach". Te zaś są tak klasyfikowane w przypadku poszkodowanych z wizytą w szpitalu na ponad 7 dni. Ciekawe jak to wypada w mniejszej skali (poniżej 7 dni szpitala lub tylko wizyta na SORze)?

•  

No na pewno, już widzę jak ktoś* woli dołożyć kilka tys. i kupić drożej od konkurencji, bo właściciel firmy łamie przepisy ruchu drogowego. XD

@daox: A skąd wiesz, że akurat on będzie miał najtaniej?

Ja wiem za to, że w porównywalnych cenach nie wezmę auta od kogoś, kto usprawiedliwia takie zachowanie na drodze, bo to tak jakby brać auto od Janusza z komisu, który na YouTube chwali się "spawaniem ćwiartek" bo "tak to już jest".

•  

@Dawkins_Wszechwiedzacy: jak masz 400 koni i więcej to kusi, nie usprawiedliwiam tylko stwierdzam fakty ¯\_(ツ)_/¯ no i jak jedziesz 90 to do 160 rozpędza się w 3-4 sekundy, wystarczy lekko docisnąć

tylko jeszcze trzeba wiedzieć gdzie, kiedy i jak ... bo inaczej nas drzewo zatrzyma.

•  

jak masz 400 koni i więcej to kusi, nie usprawiedliwiam tylko stwierdzam fakty ¯_(ツ)_/¯ no i jak jedziesz 90 to do 160 rozpędza się w 3-4 sekundy, wystarczy lekko docisnąć

@diogene: Powtarzam: do niedawna jeździłem autem z 400+ koni i owszem, kusiło, ale nie jestem idiotą i na jednopasmowej wojewódzkiej (czy nawet krajówce), gdzie co chwila jest teren zabudowany, a zza krzaków może wyleźć zwierze nie będę jeździł po 50km/h ponad dozwolony limit.
      Do Niemiec daleko nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jakby mi kiedyś tak odwaliło to na bank nie broniłbym swojego kretyńskiego zachowania, chwaląc się łamaniem prawa w Internecie.

•  

@Dawkins_Wszechwiedzacy: Proszę oto do czego dąży Tesla - pełna autonomia = zero łamania przepisów, więc powinieneś chwalić i nawoływać by każdy ją kupił a nie stękać, że jakiś baran nie potrafi chęci zap###ia ogarnąć i ograniczyć się do toru wyścigowego.

źródło: i.imgur.com

•  

e fanó

@Dawkins_Wszechwiedzacy: nawet nie odtworze, wypieprzaj z tym gownem. Glupich ludzi nie ma co promowac

•  

@anon-anon: słaba wizualizacja, po co te lusterka? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Zwykly_Czlowiek: Tak by przy wysiadaniu rowerzyście drzwiami nie za###? :P

•  

@sorek: ty to jedmak jesteś mega turbo dzban polski wieśniak w gruzie 20 letnim z duzym silnikiem za 1000 funtów król szos. Pamiętam dzbanie jak kiedyś przechwalałeś się jak to szybko nie zajechałeś wieśniaku do Polski na święta robić furorę 20ltenim gruzem pod remizą. Już wtedy zanotowałem ze masz chory łeb. Hatfu na ciebie i twój wiejski robacki ryj. Teraz se zglaszaj i dodawaj mnie na czarną. W dupie mam takich robaków jak ty

•  

@Grubsztyk: już lepiej? To dobrze. Miłego dzionka (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@sorek: tak lepiej i za każdym razem jak naublizam takiemu kmiotkowi który na drodze stwarza zagrożenie a wydaje mu sie ze ma nad wszystkim kontrole to tak faktycznie mi lepiej. A już wogole bym miał chill jak bym mógł każdego takiego dzbana wyjąć zza kierownicy natrzaskać po głupim ryju kluczyki wyrzucić w krzaki i pójść/pojechać spokojnie do domu.

•  

@Grubsztyk: spokojnie internetowy napinaczu. Wiemy że nic nie zrobisz nawet nie dogonisz nikogo takiego (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Jeździj sobie spokojnie poboczem i nie stwarzaj zagrożenia swoją niepewną jazdą większego niż potrzeba.

•  

@sorek: dziękuję że potwierdzasz swoim wpisem że jesteś zwykłym wiejskim debilem ktory zarobił parę funtów i wydaje mu się że jest królem życia
      Zdaje się że mieszkasz w jakimś syfnym roterham czy coś. Bywam w Leeds czasami w odwiedziny, to już niedaleko więc możemy zobaczyć kto jest internetowym napinaczem, a kto śmierdzącym kapciem.
      Myślisz że komuś poza jakimiś wiejskimi jankami sebkami imponuje to gówno? XD no ale skoro ty sam kimś takim jesteś

źródło: wykop.pl

•  

@Grubsztyk: zapraszam do Barnsley na kawę/herbatę, chętnie poznam :)

Jak coś dzwoń! Dam Ci się przejechać to może zmienisz zdanie :)
      07463068583

•  

@sorek: sory ale jak to mówią dzbany "nie mam benzyny we krwi a auto to tylko przedmiot do przemieszczania" dodam bezpiecznego ale czasem spotykam debili i to nie tylko w gruzach na drodze i nerwy puszczają. Ale jakoś gruziarze szczegolnie mnie denerwują

•  

@Grubsztyk: spoko, rozumiem. Nie lubimy czego nie znamy :) tak czy inaczej bez spimy i bezpiecznej szerokości ;)

•  

@sorek: tak sobie to tłumacz. Akurat jazdę znam bardzo dobrze jeździłem wieloma różnymi1 samochodami wielu marek. Dawno temu miałem nawet F10 przez 2 lata ale dla takich jak ty to gowno bo"nudne" 2.0d. Ja to auto lubiłem za co innego.
      Po tylu latach i zrobionych kilometrach w prowadzeniu auta dla mnie osobiście najważniejsze jest bezpieczeństwo.