•  

#chrzescijanstwo #bekazkatoli #katolicyzm #polska #religia #humorobrazkowy #heheszki #kosciol

pokaż spoiler Jeżeli jakiś obrazek, który wrzucam na wykop, był już tu wrzucany albo jeżeli jest nieprawdziwy to pisać to w komentarzach.

źródło: 1578635448865.jpg

•  

@Skim25 Przyganiał kocioł garnkowi. Raczej #bekazpodludzi i to na jej przykładzie, pseudointelektualistka ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@veldrinn: No, tak. Jak nie da sie merytorycznie odbić tezy, to przyp@#rdalamy sie do osoby.
      Juz zaczeliscie piatkowy dyzur, towarzyszu #50groszyzawpis netto ?

•  

@majk90 ale jakiej tezy? To się na demotywatory nadaje, a nie do obalania xD

•  

@podjad3k: a, czyli jescze brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.
      Podpowiem:
      "Historia, wóda i religia- to trójkąt bermudzki, w którym leży Polska"
      Czego jeszcze nie rozumiesz?

•  

@majk90: no tej tezy całej, równie dobrze mogłyby być 3 inne losowe słowa i nadal nie byłoby wiadomo co autor ma na myśli, oh wait ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@podjad3k: Jakie na przyklad ?
      Bo w brandzlowaniu sie skrotami PRL,UB,SB,PZPR o wspominaniu krzywd wojny, ktorej zarowno bezposredni sprawcy jak i Ci ktorzy ja przetrwali juz niema, jestesmy mistrzami.
      3 miliony sprzedawanych "malpek" dziennie(!) dobitnie swiadczy o tym ze zyjemy w spoleczenstwie alkoholikow.
      Religia w szkolach góruje nad wiekszoscia przedmiotow.
      Czego nadal nie rozumiesz?

•  

@majk90:

Bo w brandzlowaniu sie skrotami PRL,UB,SB,PZPR o wspominaniu krzywd wojny, ktorej zarowno bezposredni sprawcy jak i Ci ktorzy ja przetrwali juz niema, jestesmy mistrzami.

No najlepiej by było zapomnieć albo napisać na nowo xD

3 miliony sprzedawanych "malpek" dziennie(!) dobitnie swiadczy o tym ze zyjemy w spoleczenstwie alkoholikow.

Ja nie mam z tym problemu, jak człowiek chce to pije, jak nie chce nie pije, nikt nie zmusza. Zajmij się swoim życiem, a nie tym kto ile małpek wypije.

Religia w szkolach góruje nad wiekszoscia przedmiotow.

Nie wydaje mi się, religia to najmniej absorbujący przedmiot, no i można też z niego zrezygnować.

Wasz problem jest taki, że zamiast się zająć swoim życiem to chcecie je układać innym. Mówić ludziom czy mają kupować ćwiartki czy nie kupować, czy mają chodzić na religię czy nie i czy mają walić gruchę do dokumentów historycznych czy nie.

•  

@Skim25: jak na były blok wschodni to bardzo dobrze sobie radzimy. Trzeba też pamiętać że nie możemy sobie pozwolić jak Niemcy na zmniejszanie wydatków na wojsko. Na moje oko to jest całkiem nieźle :)

•  

@Skim25: Manuela Gretkowska bredzi jak zawsze. Już lepiej było zacytować jej fantazje jak to wsadza sobie monstrancję do waginy. Lewicowy autorytet na standardowym dla lewactwa kulturalnym poziomie Simona Mola. Ha tfu!

•  

@Skim25: co za idiotka? co ona na codzień w wyborczej pracuje?

•  

@Skim25: Wy myślicie, że w krajach zachodnich czy innych bogatych to sami trzeźwi intelektualiści żyją? Czy powodem biedy w Czechach jest religia? Albo powodem biedy na bliskim wschodzie wóda?

W ogóle co to za tez że Polskę rozwalą Polacy? Jakiś kontekst, czy to takie pierdolenie jak upadek Francji, odc. 2137?

•  

@podjad3k: nikt nie mówi, żeby zapomnieć, ale ile można grać kartą ofiary xd już kolejne pokolenie leci wychowane w nienawiści i do wschodu i do zachodu xd z tym alkoholem to po prostu źle świadczy o społeczeństwie, a nie o tobie ;p a z religią to przecież nie chodzi o przedmiot w szkole tylko o to, że kler dalej ma ogromną władzę, majątek i przywileje ;p
      @Cyslav: przecież kontekst do tej tezy masz od lat dokładnie każdego dnia - kłócimy się o byle gówna przy czym nikt nas nie traktuje poważnie ¯\_(ツ)_/¯
      @PanZupa: tylko właśnie nikt nie wie czemu nie moglibyśmy sobie pozwolić na to xd

•  

Jak nie da sie merytorycznie odbić tezy,

@majk90: tak, mamy obalać każde #grazynacore z fejsbuka XDD

źródło: easl.eu

•  

@Lefty: Odpowiadałem na to co spłodził majk90. Kartą ofiary Żydzi grają dłużej i lepiej, ciekawe czy u nich też znajdą się tacy co mówią jak ty. Co do pokoleń wychowanych w nienawiści to należy zacząć wbijać do głów społeczeństwu, że polityka międzynarodowa nie opiera się na przyjaźniach i waśniach, tylko interesach. W kwestii kleru to się w sumie zgadzam, wypowiedziałbym konkordat ;3

•  

@Lefty: Młode pokolenie nie jest wychowywane w nienawiści ani do wschodu, ani do zachodu. Obecnie młodzież codziennie gra w gry sieciowe, rozmawia po angielsku z ludźmi z całego świata, jeździ na wymiany studenckie czy uczniowskie, a jak znajdzie pracę to za zarobione pieniądze podróżuje w różne zakątki świata. W Polsce w większych miastach jest mnóstwo zarówno pracowników ze wschodu (Ukraina, Białoruś, Rosja), jak i turystów z zachodu i działa to lepiej niż w metropoliach francuskich, szwedzkich a ostatnio niemieckich.
      A jak ktoś lubi się kłócić to się kłóci i będzie kłócił. Jak na razie to widzę jedynie notoryczne ataki z lewej strony, na szczęście dość mocno zlewane.

•  

Ja nie mam z tym problemu, jak człowiek chce to pije, jak nie chce nie pije, nikt nie zmusza. Zajmij się swoim życiem, a nie tym kto ile małpek wypije.

Wasz prblem jest taki, że zamiast się zająć swoim życiem to chcecie je układać innym. Mówić ludziom czy mają kupować ćwiartki czy nie kupować, czy mają chodzić na religię czy nie i czy mają walić gruchę do dokumentów historycznych czy nie.

@podjad3k a no widzisz i tu jest pewna pułapka w myśleniu "niech sobie inni robią co chcą ją się martwię o siebie". W takim razie tę małpkę może wypić sobie kierowca za kółkiem? No tutaj już chyba obojętni na tę kwestię nie będziemy.
      Niestety, żyjemy w społeczeństwie - musimy razem koegzystować. Inni muszą ci zbudować dom - chciałbyś żeby pijany typ ci stawiał dom?

Z innej strony pomyśl o kosztach leczenia ludzi regularnie pijących. Przejdź się na sor - tam codziennie leży kilku żuli i mimo, że sami się niszczą na własne życzenie - lekarze muszą ich ratować a, że nie są ubezpieczeni to za ich ratowanie płacimy wszyscy.

Problemem jest przyzwalanie na picie - jeśli jako społeczeństwo nie będziemy ganić tego procederu to nic się nie poprawi.

•  

@aleqsandrov ten tekst nie jest lewacki, nawet nie lewicowy. Polacy rozpierdalaja Polske. Partie rzadzace skladaja sie z Niemcow, Zydow czy Rosjan? Tyle co ludzie w Polsce chleja to masakra, juz nawet okazji nie trzeba, choc czesciej znajdujemy powod ( nie pozytywny) do picia niz okazje. Religia nie jest czyms zlym, ale zli sa ludzie, ktorzy fanatycznie forsuja podlog religii. W szkolach lekcji religii jest wiecej niz przedmiotow bardziej potrzebnych. Chcesz uczyc sie religii? Niech ksieza organizuja lekcje w kosciolach, salkach katechetycznych. Religia powinna byc indywidualna i intymna rzecza czlowieka, a nie publicznym brandzlowaniem i podstawa do oskarzen.

•  

@urojony_uzurpator:

a no widzisz i tu jest pewna pułapka w myśleniu "niech sobie inni robią co chcą ją się martwię o siebie". W takim razie tę małpkę może wypić sobie kierowca za kółkiem?
      Żadna pułapka, proszę nie rozszerzać moich słów do twierdzeń których nie wypowiedziałem - nie napisałem ani słowa o kodeksie ruchu drogowego co nie.

Jak pijany typ mi będzie stawiał dom to go zwolnię co najwyżej - ale nie za to, że jest pijany tylko za partaczoną robotę, to chyba proste.

Z innej strony pomyśl o kosztach leczenia ludzi regularnie pijących. Przejdź się na sor - tam codziennie leży kilku żuli i mimo, że sami się niszczą na własne życzenie - lekarze muszą ich ratować a, że nie są ubezpieczeni to za ich ratowanie płacimy wszyscy.
      Dlatego NFZ nie powinien istnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: tymc
    •  

@podjad3k: ale co z tego, że żydzi to robią xd wiadomo, że polega na interesach, ale mi chodzi o ten nastrój - niemcy esesmani, a ruscy to czerwona zaraza 24/7 rok w rok i minie wiek od wojny, a dalej tak będzie xd
      @Cyslav: mając na myśli nienawiść nie mówię o jakiejś izolacji jak japonia setki lat temu ;p powtórzę to co pisałem w tym komentarzu, ale może nie czytasz odpowiedzi nie do siebie - jeszcze trochę i minie wiek od wojny, a u nas dalej niemiec to nazista, a rusek to czerwona zaraza ¯\_(ツ)_/¯ ukraincy u nas siedzą w milionach i mało to agresji na tle narodowym? mało to rozdrapywania wydarzeń z wołynia?
      nie "ktoś" się lubi kłócić tylko wszyscy lubimy ;p popatrz na chociażby taki temat lgbt - pół roku już czy więcej? ciągłej jechanki czy to w mediach czy wśród ludzi, a temat prosty jak konstrukcja cepa tylko mentalność nie pozwala

•  

@podjad3k: a jak mówisz, że nfz nie powinien istnieć to wiadomo z kim do czynienia jest xd

+: DiPiero
    •  

@Lefty: Może zmień otoczenie, bo ja się nie spotykam z ludźmi co każdego Niemca nazywają esesmanem, a Rosjan czerwoną zarazą.

•  

@Lefty: nikt nie wie czemu nie mogliśmy zmniejszyć wydatków na wojsko? One są dalej za małe ze względu na nasze położenie geograficzne.

•  

@PanZupa: a czyli twierdzisz, że niemcy lub rosja nas najadą?xd

•  

Jak pijany typ mi będzie stawiał dom to go zwolnię co najwyżej - ale nie za to, że jest pijany tylko za partaczoną robotę, to chyba proste.

Teraz raczej kupujesz dom/mieszkanie od dewelopera i raczej nie masz pojęcia kto faktycznie go stawiał.

Inny przykład - też ci nie będzie przeszkadzało, jak do tramwaju wsiądzie 10 najebanych robotników, bo od rana walą, więc po fajrancie ledwo stoją?
      Staram się pokazać do czego może doprowadzić przyzwolenie na takie "codzienne spożywanie alkoholu"

Dlatego NFZ nie powinien istnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Nawet jakby nie istniał to podatki będziesz płacił na służbę zdrowia - a przez taki odsetek pijaków - te podatki będą musiały być wyższe. Nie mówiąc już, że zabierać będą miejsce innym chorym - uczciwie pracującym i płacącym podatki

+: DiPiero
    •  

@Lefty: Kto nazywa Niemców nazistami albo Rosjan czerwoną zarazą? Bo ja w kontekście obecnych ludzi nie słyszałem tego od dawna. Oczywiście Niemcy z 1939 byli nazistami (albo raczej naziści Niemcami), tak samo jak Rosjanie czerwoną zarazą, bo inaczej tego nazwać nie można z naszej perspektywy.
      Biorąc pod uwagę ile u nas jest Ukraińców to agresji na tle narodowościowym nie ma wcale. A temat rozdrapywania ran i Wołynia to raczej robota ruskiej propagandy przy wsparciu pożytecznego marginesu. Akurat analizuję temat dość konkretnie, wystarczy poczytać komentarze pod jakimiś rosyjskimi wiadomości dotyczącymi Polski i Ukrainy - jota w jotę to samo, a nie wydaje mi się, by polscy skrajni narodowcy byli na tyle lotni intelektualnie, by regularnie komentować wpisy w cyrylicy.
      Zamiast czytać wyborczą proponuję wyjść z domu, i to nie że złośliwie, ale jeśli powielasz takie tezy i nie trolujesz, to na prawdę nie masz aktualnych wrażeń z rzeczywistości.
      Miałem jeszcze się wypowiedzieć co do pijaństwa, ale ktoś już wrzucił ładną mapkę Europy.

•  

@urojony_uzurpator: Już ktoś wyżej wyjaśnił, że spożycie w innych krajach jest większe, więc nie dramatyzuj z tym alkoholem.
      Bardzo mnie ciekawi gdzie mieszkasz w ogóle, bo chyba w lesie jakimś - już bardzo dawno nie widziałem pijanych robotników w czasie pracy, te czasy już minęły. Może dlatego jest sprzedaż małpek większa, bo kiedyś to by 0,5 albo 0,7 brali xD

•  

@podjad3k człowieku, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Podaje teoretyczne sytuację do jakich może dojść, przez nadużywanie alkoholu. Cieszy cię fakt, że zakładając firmę będziesz musiał latać z alkomatem i sprawdzać czy robotnicy nie chlają?
      Nie byliśmy chyba nigdy w czołówce ale robimy wszystko, żeby do niej dołączyć. Sukcesywnie co roku pijemy coraz więcej - w ten chwili już ten wskaźnik jest wyższy niż w czasach PRL. Spożycie w Niemczech, Francji czy Włoszech jest większe - tylko tam wypijają te same ilości ale wina czy piwa a nie gorzały jak u nas (nie mówiąc już o samogonach, spirytusie czy denaturacie, który raczej w rankingu nie jest ujęty)

+: filur
    •  

@urojony_uzurpator: To chyba ty masz problemy ze zrozumieniem "pure alcohol" jest na mapce.

•  

No, tak. Jak nie da sie merytorycznie odbić tezy, to przyp@#rdalamy sie do osoby.

@majk90:
      Co tu w sumie odbijać?
      Wóda - pijemy przeciętnie w Europie.
      Religia - proszę cię, KK w Polsce jest w ciemnej dupie. Tylko PiS ich broni.
      Historia - to jest jedyna kula u nogi, ale ciężaru dokłada tutaj też gadzinowa publiczna telewizja.

•  

@podjad3k ok ale mapa nie uwzględnia samogonu czy denaturatu. Spożywamy ciągle mniej, bo stać nas na dużo mniej niż zachód Europy. Tendencja jednak jest zwyżkowa i jak dalej pójdzie to dogonimy Europę.

•  

@podjad3k proszę bardzo. W wydatkach na alkohol ustępujemy tylko Litwie, Łotwie i Estonii. Chyba nie muszę ci uzmysławiać jaka jest dysproporcja między zarobkami w Europie zachodniej a Polsce. Potrafisz połączyć dwa fakty i oszacować jakie byłoby spożycie jeśli średnią zarobków byśmy dogonili zachód?

źródło: n-5-8.dcs.redcdn.pl

•  

@Skim25 wódka problemem? xD jak ktoś ma słaba banie to będzie miał problem po 0.5, nauczcie się pić

•  

Potrafisz połączyć dwa fakty i oszacować jakie byłoby spożycie jeśli średnią zarobków byśmy dogonili zachód?
      @urojony_uzurpator: Nie potrafię, ty też nie potrafisz, może wróżbity Macieja zapytamy?

•  

@Skim25: Nastepna co kupiła 3 deski do krojeni i zdziwiona że żadna nie kroi.( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@urojony_uzurpator: Zobacz, ile paliwa można kupić za wypłatę w Polsce, a ile w Luksemburgu. Wyobrażasz sobie, co by się działo, gdybyśmy mogli kupić tyle co oni?

źródło: demotywatory.pl

•  

albo napisać na nowo xD

@podjad3k: przecież piszemy na nowo:
      a) I Rzeczypospolita była rajem na ziemi i górowała nad wszystkimi, a zawaliła się, bo inni nas nienawidzili za nasze sukcesy, nie dlatego, że była politycznym skansenem;
      b) hitlerowscy kolaboranci z Brygadą Świętokrzyską na czele to Żołnierze Wyklęci, wielcy patrioci i bohaterowie;
      c) Polską w latach 1945-1989 nie rządzili Polacy tylko bliżej niesprecyzowani komuniści;
      d) Polacy zawsze pomagali i byli dobrzy dla niewdzięcznych Żydów, polski antysemityzm to żydowski spisek.

Można tak bez końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lefty: pojedź na krym i powiedz że chcesz pójść do ukraińskiego urzędu :) nie trzeba atakować państwa aby go podporządkować. To można zrobić nie opłacalnymi umowami na gaz, ropę.

•  

@NapalInTheMorning: tak, bo polska jakby chciała to mogła się uwolnić z bloku wschodniego. Oczywiście, przecież to takie proste, podpisujesz wyjście z bloku i już.

•  

@PanZupa: i to znaczy, że rosja już szykuje się do najazdu na polskę, żeby przejąć cały kraj zbrojnie nie?xd

•  

@Lefty: Wojsko to jedno z narzędzi dyplomatycznych. Dobra ja się już nie produkuje. Tylko przypominam że historia się nie zatrzymała ale niektorzy o tym zapominaja. Polacy mysla ze jak weszlismy do uni i nato to juz bedzie zawsze super XDDDDDD poczytaj ksiazki do historii

•  

@PanZupa: no jeżeli będzie super = nie będzie konfliktu zbrojnego na terytorium polski jak za czasów drugiej wojny no to będzie super póki unia czy nato nie znikną xd skąd się bierze ta mentalność "trzeba robić dużą dzidę uga buga trzeba pokazać jakim jest się groźnym" xd konflikt zbrojny to jest i będzie na bliskim wschodzie czy będzie w afryce. Tutaj będą wojny ale gospodarcze i informacyjne ;p

•  

Zobacz, ile paliwa można kupić za wypłatę w Polsce, a ile w Luksemburgu. Wyobrażasz sobie, co by się działo, gdybyśmy mogli kupić tyle co oni?

@Cyslav: najdebilniejsze porównanie z dupy ever. Gratuluję

•  

@werdum18: Dokładnie takie same wnioski można z niego wyciągnąć, jak spożycie alkoholu ze względu na zarobki, czyli żadne.

•  

@Cyslav: alkohol szkodzi zdrowiu a paliwo nie...

•  

@werdum18: To jest inna kwestia, chodzi o to że ktoś stwierdził, że gdyby w Polsce pensje wzrosły do poziomu zachodniego, to przebilibyśmy ich spożyciem alkoholu okrutnie. Tymczasem nie ma na to żadnych dowodów, ani w ogóle sposobu oszacowania. To tak samo jak twierdzenie, że gdyby w Polsce pensje były jak w Luksemburgu, to paliwo lalibyśmy na ziemię i podpalali rekreacyjnie.

•  

No, tak. Jak nie da sie merytorycznie odbić tezy, to przyp@#rdalamy sie do osoby.

@majk90: Najwyższy PKB w historii, najwyższe zarobki w historii, najwyższy eksport w historii.
      Jak tak wygląda rozjebywanie kraju, to oby tak dalej.

•  

@majk90 merytoryczne obalanie tezy kompletnie z dupy xD
      Cìężar dowodu

Co tu jest do obalania? Jakaś zakompleksiona baba sra we własne gniazdo, gdyby miała jeszcze za tym jakieś argumenty.

•  

@Skim25: ok, niech juz i tak bedzie - tylko kto ich nakreca i nimi steruje? Z jednej strony kosciol, a z drugiej, co? Sama glupota?

•  

@majk90 przecież w Polsce wcale nie jest duże spożycie alkoholu xx