•  

  #rosja #zsrr #iiwojnaswiatowa #historia #ruskapropaganda
  Trzeba przypomnieć Rosjanom kilka faktów za czasów, gdy masowo podnosili ręce do góry i chlebem i solą witali bratnią armię niemiecką.
  Grubo ponad milion Rosjan (nie "obywateli ZSRR", ale Rosjan) stanęło po stronie Adolfa Hitlera. Jak na około 100 milionów Rosjan żyjących w ZSRR i poza jego granicami w przededniu wybuchu wojny, to chyba całkiem sporo.
  Aż dziw bierze, że kiedy Kreml obwinia Polskę o napaść na bezbronne Niemcy i miłujący pokój ZSRR, to zapomina o swoich bohaterach.

  Niekompletna lista chwały rosyjsko-niemieckiego braterstwa broni i wzajemnej współpracy z czasów II WŚ.

  Rosyjska Narodowa Armia Ludowa
  Rosyjska Armia Wyzwoleńcza
  29 Dywizja Grenadierów SS (1 rosyjska)
  Kozacki Stan
  Samodzielny Korpus Kozacki
  Wojska lotnicze Sił Zbrojnych Komitetu Wyzwolenia Narodów Rosji
  XV Kozacki Korpus Kawalerii SS
  1 Kozacka Dywizja Kawalerii
  Rosyjski Korpus Ochronny
  Hilfswillige (hiwisi)
  Wojskowy Związek Rosyjskich Nacjonalistów
  1 Rosyjska Brygada Narodowa SS
  Gwardyjska Brygada ROA
  Ochotniczy Pułk SS Wariag
  30 Dywizja Grenadierów Waffen SS
  Rosyjski oddział 9 Armii
  Dywizja Russland (1 Rosyjska Armia Narodowa)

  źródło: meme-arsenal.com

  •  

   @yosemitesam: Należy mieć na uwadze, że współpraca części Rosjan i obywateli ZSRR innych narodowości z III Rzeszą wynikała z różnych motywów i pobudek. Innymi motywami kierował się Andriej Własow, a innymi członkowie RONA. Jeszcze innymi Czeczeni i część innych mieszkańców Kaukazu, którzy chcieli po prostu niepodległości swoich krajów od stalinowskiego reżimu.
   Andriej Własow był rosyjskim patriotą, który chciał zniszczenia stalinizmu i wyzwolenia Rosjan. Chciał walczyć przeciw Stalinowi. Trudno go porównywać do tych, którzy w szeregach SS-RONA mordowali powstańców Warszawy na polecenie niemieckich nazistów.

   Że Putin obwinia Polskę o współudział w wywołaniu II wojny światowej (w tym rozbiór Czechosłowacji), to wiedziałem. Ale że obwinia Polskę również o napaść na III Rzeszę i na ZSRR? Poproszę o linki do tych informacji.
   W ogóle to atak na III Rzeszę byłby czymś godnym pochwały, gdyby miał szansę się udać.

  •  

   @yosemitesam: uuuu rusofobia

   źródło: venceremos.su

  •  

   @Trojden: To mój wpis sprzed czterech miesięcy. Z tego co pamiętam, był spowodowany tweetami Zacharowej.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  "Piszę ten wątek po to, żeby wyrazić swoje niezadowolenie. Mam 30 lat, z czego od 10 pracowałem, trochę fizycznie, trochę umysłowo. Od ponad roku nie pracuję, po prostu mi się nie chce, logika mi nie pozwala. Staram się sam sobie wytłumaczyć i przekonać się do pracy ale nie umiem. Pochodzę z małego miasteczka, gdzie średnie zarobki są niskie. Oto czego doświadczyłem do tej pory w życiu w kolejności chronologicznej wraz z osiąganymi dochodami.
  12h dziennie praca fizyczna - 2200 zł miesięcznie w moim mieście, brak czasu wolnego,
  8h dziennie praca fizyczna 1700 zł + nauka (która kosztuje), brak czasu wolnego
  8h dziennie średnio trudna praca umysłowa 1500 zł
  8h dziennie + nadgodziny ciężka absorbująca praca umysłowa 2000 zł w moim mieście, po pracy brak sił na cokolwiek
  podobna praca w dużym mieście jak ta wyżej 3200 - 1800 mieszkanie.

  Koniec końców wróciłem do domu rodzinnego i nie pracuję i jest mi zajebiście wygodnie, jednocześnie smutno. Smutno mi bo w tym kraju nie opłaca się pracować. Samo chodzenie do pracy generuje dużo większe koszty niż gdy nie chodzę do pracy! I jeszcze ci pracodawcy, jak mają ci zapłacić 500 zł więcej to wymagają bóg wie czego za te marne 500 zł.
  Raz byłem w międzyczasie na 2 miesiące za granicą i przywiozlem 15000 zł, a teraz wydaję 600-800 zł miesięcznie i mam jeszcze oszczędności na następne pół roku. Nagle nie muszę wydawać na paliwo do pracy, na utrzymanie samochodu i jego naprawy, na nowe koszule do pracy (kocham moje dresy), okazjonalne kawki i jedzenie na mieście z kolegami z pracy itp. Dnie stały się bardzo długie, w końcu mam czas na czytanie, gotowanie, długie kąpiele, bieganie, rower itp.
  Jeszcze nie jestem na tyle bezczelny żeby iść po zasiłek, spokojnie, nie żyję za Wasze. Na wiosnę znów wyjadę na 2 miesiące i przywiozę sobie kasy na cały następny rok.
  Po co ja mam pracować, czy ktoś może mi podać rzeczowy argument? Mam dość pracy i jebania na pracodawców, którzy wiecznie "nie mają" albo "rozwijają firmę" biorąc kolejny niepotrzebny drogi samochód na pokaz w leasing, którego rata leasingowa przewyższa moje miesięczne wynagrodzenie.

  Szkoda życia i czasu, na te bzdety."

  #praca #pracbaza #polska #niewolnictwo #zycie #wegetacja #gownowpis #oswiadczenie
  pokaż całość

  odpowiedzi (281)

 • odpowiedzi (7)

 • odpowiedzi (21)