Wpis z mikrobloga

Zarezerwowałem wycieczkę na wakacje.pl, nie doczytałem oferty i okazało się, ze to lot Ryanair z 5kg bagażem podrecznym. Po zapytaniu odpowiedzieli ze mogę dokupić bagaż rejestrowany 20kg za 370 zł lub exbag (cokolwiek to znaczy) 10kg za 140 zł z zastrzeżeniem, ze ceny mogą ulec zmianie...
Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy jest możliwość dokupienia bagażu bezpośrednio u Ryanair nie mając biletu?

#podrozujzwykopem #podrozujzwykopem #turystyka #loty#loty #ryanair
  • 7
@oazaSpokoju: Tobie raczej się nie uda, bo nie kupowałeś biletu, tylko został kupiony dla Ciebie. Wiec nie masz jak zalgować sie do swojego biletu na stronce. Exbag = extra bag, dodatkowa sztuka bagażu. Możesz jeszcze dokupić duży bagaż podręczny o wymiarach 55x40x25, wspomnij im o tym. I pro tip. Ryanair nigdy nie waży podręcznego, wiec jak wsadzisz tam 20 kg, to będzie ok. Byleby wymiary się zgadzały
@oazaSpokoju: No własnie trudno mi powiedzieć co mieli na myśli. Bo Ryanair ma w ofercie dodatkową sztukę 10KG bagażu rejestrowanego i 10KG bagażu podręcznego, napisz do tych wakacji.pl żeby jeszcze raz dokładnie Ci to przedstawili

Podreczny 10kg - https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz/czy-nadal-istnieje-mozliwosc-zakupu-opcji-pierwszenstwa-wejscia-na-poklad

Nadawany 10kg - https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz/nowe-zasady-dotyczace-bagazu-wchodzace-w-zycie-1ego-listopada

Patrząc że wołają za niego 170zł, to raczej chodzi o nadawany
@oazaSpokoju: A, tak jak myślałem. To nie jest tak naprawdę "bagaż podręczny", a formalnie nazywa się to "przedmiot osobisty". Walizka kabinówka używana jako typowy bagaż podręczny się nie zmieści w te wymiary. Linie lotnicze jako przykład takiego bagażu podają torby na laptopa lub małą damską torebkę. Tak naprawdę zmieścisz w tych wymiarach taki zwykły plecak jak szkolny, pod warunkiem, że nie będzie upchany do fulla.

Czyli podsumowując, w cenie nie masz