Wpis z mikrobloga

Czy jedzenie makaronu zamiast ryżu może mieć negatywne znaczenie przy budowaniu masy? Wiem ze głupie pytanie xD i czy jest jakaś znacząca różnica miedzy makaronem pszennym a razowym, czy nie wielka?
#dieta
  • 5
@1AAAAAA: Ryż ma najmniej dodatkowych potencjalnie szkodliwych składników. Potencjalnie tzn. takich, które mogą u niektórych ludzi w określonych sytuacjach wywoływać problemy. Generalnie nie widziałem jeszcze nikogo kto by mówił, że ma wzdęcia, gazy, jakieś problemy żołądkowe po ryżu. Zauważ, ze dzieciom daje się kleiki ryżowe.
Ja bym bazował na ryzu jeśli jesz bardzo dużo węgli.
Makaron sam w sobie jest spoko, dopóki w indywidualnym przypadku nie będzie z nim problemów żołądkowych.
@Skogyr: rozumiem. Mam troszkę jeszcze inne pytanie. Ogólnie jeśli jestem zdrowy/nie mam problemów z trawieniem różnych rodzaju źródeł wegli to jest jakaś różnica jeśli zjem np. Makaron/wafle ryżowe albo płatki jaglane/kukurydziane/ tortillę zamiast ryżu? W sensie czy np taki 1g wegli z ryżu = 1g wegli z takiego wafla ryżowego/makaronu. (Czy jest to tak jak z białkiem zwierzęcym i roślinnym?)
Ogólnie rzecz biorąc czy takie przetworzone rzeczy jak makaron/tortilla = wegle
@1AAAAAA: tak, nie przejmuj się drobnymi różnicami
Zawsze 1g ww = 1g ww tylko kwestia tego co obok tych węgli jest dostarczane, akurat jeśli chodzi o nieprzetworzone produkty to jeśli nie są one zle dla Ciebie to są na pewno dobre.