Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W trakcie czytania zachęcam do odpalenia załączonego filmiku jako subtelne tło muzyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Epidemia wirusa 2019-nCoV, cz. 1[Fakty]:
  8 grudnia 2019, Wuhan - Chiny
  Pojawiają się pierwsze informacje o dziwnej chorobie płuc, na którą zapadają klienci i sprzedawcy na lokalnym rynku z owocami morza. Pomimo doniesień o kilkunastu chorych, w tym 7 w stanie krytycznym, bazar jest otwarty do 31 grudnia 2019 roku. W międzyczasie Hongkong, Makau i Tajwan zaostrzają swoje procedury kontroli przylotów.
  Podejrzanych przypadków: 27
  Potwierdzonych: brak danych
  Zgonów: brak danych
  Kraje: Chiny

  2-3 stycznia 2019, Wuhan - Chiny
  Dwa dni po wycieku tajnego raportu, Chiński rząd przyznaje się do posiadania informacji o pojawieniu się niezidentyfikowanej choroby płuc, a następnie oficjalnie zamyka rynek i ogłasza go strefą objętą kwarantanną. Miejscowe władze i lekarze uspokajają mieszkańców prowincji przekonując, że Wuhan dysponuje najlepszymi placówkami medycznymi w kraju i że choroba jest pod kontrolą. Chińskie media zgodnie z retoryką Pekinu zapewniają obywateli, że epidemia jest zarzegnana i zachęcają do przygotowań do świętowania Chińskiego Nowego Roku. W międzyczasie Singapur i Tajlandia zaostrzają swoje procedury kontroli przylotów. Chiński internet wrze od plotek i skanów wiadomości, które przeczą oficjalnej wersji przestawianej przez władze. Z informacji rozpowszechnianych w chińskim serwisie społecznościowym Weibo wynika, że pierwsze zachorowania pojawiły się długo wcześniej.
  Podejrzanych przypadków: 44
  Potwierdzonych: 0
  Zgonów: 0
  W kwarantannie: 121
  Kraje: Chiny

  5 stycznia 2019, Wuhan - Chiny
  Chińscy lekarze jako źródło zapalenia płuc typują wstępnie powikłania po sezonowej i ptasiej grypie. Liczba podejrzanych przypadków rośnie do 59 osób, w tym 7 w stanie krytycznym. Wszystkie zarażone osoby objęte są kwarantanną, a 163 kolejne osoby, z którymi chorzy mieli kontakt są objęci obserwacją. Na tą chwilę brak jest jakichkolwiek doniesień o rozprzestrzenaniu się choroby między ludźmi, nie chorują też przedstawiciele służby zdrowia.
  Podejrzanych przypadków: 59
  Potwierdzonych: 0
  Zgonów: 0
  W kwarantannie: 163
  Kraje: Chiny

  6 stycznia 2020, Atlanta - USA
  Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Zakaźnych (CDC) wydaje ostrzeżenie dla podróżnych do Wuhan na poziomie 1 („Stosuj zwykłe środki ostrożności”) z zaleceniami dotyczącymi mycia rąk, a także unikania zwierząt, targów zwierzęcych i kontaktu z chorymi ludźmi.
  Podejrzanych przypadków: 59
  Potwierdzonych: 0
  Zgonów: 0
  W kwarantannie: 163
  Kraje: Chiny

  9 stycznia 2020, Genewa - Szwajcaria
  WHO potwierdza, że za wybuch epidemii nieznanego pochodzenia odpowiada koronawirus wyizolowany od jednej z hospitalizowanych osób. Tego samego dnia umiera 61-letni mężczyzna, który był stałym klientem rynku w Wuhan. Lekarze informują, że zmarły cierpiał na przewlekłą chorobę wątroby i zmarł z powodu niewydolności serca oraz zapalenia płuc.
  Podejrzanych przypadków: brak danych
  Potwierdzonych: 41
  Zgonów: 1
  W kwarantannie: 163
  Kraje: Chiny

  10 stycznia 2020, Chiny
  Na bazie sekwencjonowania genów wyizolowanego koronawirusa, naukowcy wstępnie identyfikują go jako pochodną wirusa SARS (czynnika etiologiczny ciężkiego ostrego zespołu oddechowego).
  Podejrzanych przypadków: brak danych
  Potwierdzonych: 41
  Zgonów: 1
  W kwarantannie: 717
  Kraje: Chiny

  11 stycznia 2020, Chiny
  Władze zarządzają przymusową kwarantanne dla ponad 700 osób, które miały jakikolwiek kontakt z 41 chorymi, w tym ponad 400 pracowników opieki zdrowotnej. Według chińskich władz, od 5 stycznia nie odnotowano żadnych nowych przypadków zachorowań. WHO na swoich stronach publikuje wstępne wytyczne dotyczące porad turystycznych i prowadzenia badań w laboratoryjnych.
  Podejrzanych przypadków: brak danych
  Potwierdzonych: 41
  Zgonów: 1
  W kwarantannie: 717
  Kraje: Chiny

  #chiny #wirus #choroba #epidemia #swiat #ciekawostki #nocnazmiana #2019ncov #zdrowie #koronawirus #wuhan #polska #tajlandia #japonia #koreapoludniowa #tajwan #usa #ameryka #singapur #wietnam #kanada #indie #szkocja #malezja #rosja #filipiny #wlochy #zjednoczoneemiratyarabskie #nepal #brazylia
  pokaż całość

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Po tych wszystkich ostatnich wydarzeniach wcale bym sie nie zdziwil gdyby..
  Bilans smiertelnego wirusa z chin:
  2494 martwych obywateli ukrainy i jeden zestrzelony ukrainski helikopter medyczny

  #chiny #czarnyhumor

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  #epidemia #loty #csiwykop #wirus

  wygląda na to że to nie zarzutka i @Fornus rzeczywiście jest był w #chiny #wuhan
  1. > Do 5 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. Studenci uczelni mogą się kształcić w Huazhong University of Science and Technology w miejscowości Wuhan.
  Studia odbywają się w semestrze zimowym w roku akademickim 2019/2020. Do tej pory z możliwości wyjazdu skorzystało już 125 osób.
  2. https://www.wykop.pl/wpis/43180477/gdzie-w-rzeszow-kupie-juany/
  Teraz trzeba zwrócić uwagę na czas dodania wpisów:
  3. https://www.wykop.pl/wpis/45552131/mirki-jak-obliczyc-wartosc-srednia-takiego-rownani/
  No dobra, można założyć że ktoś siedzi o 2:42 i rozwiązuje zadania, ale kto kończy wykłady o 5 rano?
  4. https://www.wykop.pl/wpis/45643427/jeszcze-godzinka-i-koniec-wykladow-na-dzisiaj-%E1%95%99-/

  @Fornus pochwalił się, że wylatują jutro o 23 czasu lokalnego. Do opisu pasuje lot EK 307 Pekin-Dubaj oraz EK 179 Dubaj - Warszawa

  @nusaer już to podobno zgłosił w odpowiednie miejsca, ale jako dowody ma tylko kilka postów ze strony ze śmiesznymi obrazkami i zdjęcia z instagrama

  Sami widzicie że na główną co kilka godzin wjeżdża z płomieniem znalezisko o epidemii. Wierzycie, że ci studenci sami zgłoszą się na lotnisku, że byli na terenie występowania wirusa?

  pokaż spoiler Ja nie
  pokaż całość

  odpowiedzi (24)