•  

Mirki, jak to jest z miuipolska? Wgranie = utrata gwarancji? Pierwszy telefon xiaomi i nie jestem zorientowany.
    Trudne do wgrania?
    Warto? Jakie znaczące różnice od tej zwykłej global stable?

#xiaomi #mi9 #mi9t

•  

Jakie znaczące różnice od tej zwykłej global stable?

@Josephhh:
      Szczątkowe. I nic kluczowego.
      Wg mnie jak wszystko działa to gra nie warta świeczki.

•  

Mirki, jak to jest z miuipolska?

@Josephhh: to jest MIUI EU

Wgranie = utrata gwarancji?

@Josephhh: dopóki nic nie zepsujesz to nic nie tracisz. Możesz robić co ci się zechce.

•  

Jakie znaczące różnice od tej zwykłej global stable?

@Josephhh: MIUI EU bazuje na MIUI China i również dostajesz wcześniej nową wersje MIUI od Global

•  

@Josephhh:
      Już kiedyś pisałem, ale powtórzę:

Trochę panowie z Xiaomi.eu ściemniają, żeby wprost nie napisać, że kłamią.

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Twierdzą, że Globalu nie ma poniższych, ale u nich jest:
      aktualizacje OTA
      Ciemny motyw (Android 8.x/9.x i wyżej)
      Certyfikacja Google Pay (działające płatności z NFC)

A przecież Global ma powyższe.

Stawia to pod znakiem zapytania ich wiarygodność w kwestiach trudno mierzalnych:
      Polepszona (dwukrotnie) jakość nagrywania rozmów
      Polepszony dźwięk odtwarzania rozmów/wideo w serii Redmi
      Zoptymalizowane użycie RAM

Wg mnie -- jak ktoś ma działającego Globala to korzyści z przesiadki na Xiaomi.eu są marginalne.

•  

@Polinik: @ruum:
      A jak wygląda sprawa z Miui 11? Mam dostępna aktualke, ale czytałem o błędach w najnowszej wersji, prawda to?

•  

@Josephhh: Tak, w polskiej wersji (i tureckiej też, nie wiem jak w innych) nie da się włączyć trybu pro (czyli manualnego ustawiania parametrów) w stockowej appce aparatu.

•  

@Polinik: Oprócz tego wszystko ok? Jeśli to jedyny poważniejszy błąd to nawet go nie odczuje

•  

@Polinik: to co oni tam piszą to są stare informacje jak jeszcze Xiaomi kupowało się tylko z Chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Teraz to nawet nie wiem czym to się różni.

•  

@Josephhh: Tak, ja też bym nie zauważył, gdyby nie Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ruum: ja tam nie wiem, ale 3 lata temu kupowałem mi5 też z Chin a mimo to do dziś ten mi5 ma wszystko, co piszą, że nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Twierdzisz, że ordynarnie kłamią o przewagach swojego softu, żeby zachęcić ludzi do instalowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Polinik: @ruum: aktualnie podstawowa roznica to appki xiaomi takie nak dialer i kontakty, co umozliwia m.in. nagrywanie rozmow.
      Powyzej mi9tpro xiaomi do romow global/eu/ru zamiast swoich aplikacji daje goooglowe, ktorej tej opcji nie maja.

Do tego nie ma koniecznosci kombinacji z regionami w celu zmian motywu, chociaz ponoc na globalu juz jest to przywracane. To samo tyczy sie ograniczenia glosnosci na sluchawkach.

Do tego dochodzi brak bloatware od googla.

•  

@PurpleHaze: to po co te całe ściemniactwo na stronie?
      Bloatware sobie można kabelkiem usunąć nawet bez roota, a cała reszta to IMO kosmetyka, która większości użytkowników jest mało potrzebna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Josephhh: Konkretnie w mi9t największym plusem miuipolska są dla mnie powiadomienia always on display nie tylko z kilku domyślnych aplikacji.

•  

cała reszta to IMO kosmetyka, która większości użytkowników jest mało potrzebna

@Polinik: wbij w tag xiaomi i zobacz ile jest piszczenia o usuniecie nagrywania rozmow.

•  

@PurpleHaze: myślę, że w stosunku do ogółu użytkowników to ułamek procenta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś nie potrzebuje to nie będzie pisał w internetach, że mu bez różnicy. A jakiś odsetek osób, które tego chcą pewnie będzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niech op sobie sam oceni, czy warto się pierdzielić dla tej funkcji.

Gorące dyskusje ostatnie 12h