Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czas na kolejny #polskizmeivels. Dzisiaj o kłopotliwych słowach z „ch” i „h”.

Najpierw o śmianiu się. Wiedzieliście, że możemy to robić na dwa sposoby? Mamy do dyspozycji pisownię „ha, ha” i „cha, cha” . Tak samo „hi, hi”, „chi, chi” itd. Za to chichot zawsze piszemy przez „ch”! Pamiętajcie tylko, że trzeba być konsekwentnym i powinniśmy się trzymać jednej wersji.

Za to aha i oho zawsze piszemy przez h! Zapisywanie tych wyrazów przez „ch” to zwykły błąd ortograficzny.

Inaczej ma się sprawa z achami o ochami. Sugerowana jest pisownia przez „ch”, czyli „ach” i „och”. Już dawniej notowano pisownię przez „h” („ah”, „oh”), ale pojawiła się ona pod wpływem francuskiego. Po jakimś czasie ta forma została zastąpiona naszym rodzimym „ach” i „och”, a dzisiaj wróciła pod wpływem angielskiego.

Jeżeli chcesz widzieć więcej tego typu wpisów, zaobserwuj mnie lub tag #polskizmeivels. W komentarzu znajduje się też spamlista, jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia.

#uczsiezwykopem #polski #jezykpolski #gruparatowaniapoziomu
    pokaż całość

odpowiedzi (52)

Witajcie, nie ukrywam ze licze na #wykopefekt. Lubie od czasu do czasu pobawić sie w bukmacherke. Po prostu lubie ten zastrzyk emocji, zwiazany z obserwowaniem czy mecze idą po naszej myśli, ale niekoniecznie lubie szukac spotkań na ktore warto postawic. Dlatego tez zdecydowalwm sie na zakup płatnych typów bukmacherskim od Bukmacherka Team na instagramie. Wybrałem ich ponieważ przedstawiali statystyki, z ktorych wynikało, że mają 75 % skutecznosci. Zaplacilem 150 zł. Okazało sie, ze typowanie nie idzie im tak dobrze (z 15 kuponów przegrali 11). Jestem w 100% pewny ze statystyki ktore przedstawiają są zakłamane. Codziennie dodają po dwa kupony dla osob ktore oplacily abonament, a do statystyk wpisywane są wszystkie kupony wygrane i tylko niektore przegrane, zeby nie bylo ze caly czas im sie udaje wygrywac. Wystarczy spojrzec na daty kuponow na ich profilu. Prosze o zglaszanie ich profilu na ig jako oszustwo, by jak najmniej ludzi sie na to dało nabrać oraz plusowanie posta dla zasięgu. Dodatkowo dają dostep jedynie na 7 dni, pozniej blokują, a zaplacilem za 25 dni. Wsrod plusujących zrobie #rozdajo na 200 zł. #bukmacherka #bukmacherkateam #oszukujo #rozdajo pokaż całość

odpowiedzi (96)

RMF FM: Problemy z ewakuacją Polaków z Wuhan. Nie chcą odbyć kwarantanny https://www.google.com/amp/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25642662,koronawirus-rmf-fm-problemy-z-ewakuacja-polakow-z-wuhan-nie.amp
    Pojebało ich. Skoro nie to ich zostawić i trzeba ich jak wrócą do Polski oskarżyć za narażanie społeczeństwa na epidemię banda debili.

#chiny #polska #koronawirus #2019ncov
    pokaż całość

odpowiedzi (35)