•  

co myslicie o tego typu wyrokach? czy waszym zdaniem nie powinno byc tak ze nawet jak ktos ma zaburzenia psychiczne powinien odsiedziec kare za taka akcje a pozniej dopiero powinni sie zastanawiac nad reszta? dla mnie to chore
    #prawo #polska

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1578798110350.jpg

•  

@noshieeeeeeet komedia

źródło: 1578798180696.jpg

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@noshieeeeeeet: takie zakłady psychiatryczne nie różnią się wiele od więzienia

•  

@noshieeeeeeet: Takich śmieci będzie więcej. Zamiast ułatwić dostęp do aborcji i do tabletek dzień po dajemy 500+. Bardziej się opłaca wychować pojeba niż usunąć także szykuj się że twoje córki i twoi synowie będą gnębieni przez patologie którą teraz sponsorujesz na spółę ze mną i resztą społeczeństwa.

•  

@Paula_pi wiem, ale kara to kara. z zakladu kiedys wyjdzie a z pierdla za taka akcje moglby nigdy nie wyjsc

•  

co myslicie o tego typu wyrokach? czy waszym zdaniem nie powinno byc tak ze nawet jak ktos ma zaburzenia psychiczne powinien odsiedziec kare za taka akcje a pozniej dopiero powinni sie zastanawiac nad reszta? dla mnie to chore

@noshieeeeeeet: Nie. Nie można karać kogoś kto nie zdaje sobie sprawy ze swoich czynów i jest chory.

A odizolowany tak czy siak będzie. To nie jest tak, że wyjdzie na wolność.

•  

wiem, ale kara to kara. z zakladu kiedys wyjdzie a z pierdla za taka akcje moglby nigdy nie wyjsc

@noshieeeeeeet: Masz dziecko. Niemowle. To niemowle ściągnęło np obrus ze stołu i rozwaliło zastawę. Ukarzesz je brakiem zabawek? Nie. Więc dlaczego chcesz karać kogoś kto też sobie nie zdaje sprawy?

Z zakładu psychiatrycznego wyjdzie tylko w przypadku gdy leczenie odniesie skutek.

•  

@noshieeeeeeet: przecież chłopa nie wypuszczają na ulicę tylko zapakują na oddział zamknięty i będzie zapierdalał kilka lat na zmiane w kaftanie albo nafaszerowany lekami i spał przypięty pasami do łóżka, więc nie wiem w czym problem

•  

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol xD zalosne jest to co piszesz, to ze ktos nie jest swiadomy to nie znaczy ze tego czynu nie popelnil i powinien poniesc kare jak kazdy

•  

, to ze ktos nie jest swiadomy to nie znaczy ze tego czynu nie popelnił

@noshieeeeeeet: Nigdzie nie piszę, że czynu nie popełnił. Popełnił. Tak jak niemowlak który zrzucił zastawę.

Kara to sankcja przewidziana za niepodporządkowanie się normom prawnym. Tak jak dziecko nie rozumie norm prawnych tak jak i chory psyhicznie człowiek. Kara to nie jest wynagrodzenie czynu dla innych w społeczeństwie. To ma być ukaranie sprawcy. Sęk w tym, że sprawca by ponieść karę musi rozumieć, że to kara.

Jak zabierzesz niemowlakowi zabawki to ono nie zrozumie kary. Tak samo jak chory psychicznie człowiek. Chory psychicznie człowiek który jest niepoczytalny nie potrafi pokierować swoim zachowaniem zapobiec mu.

Dlaczego nie karzemy niemowlaka gdy płacze, strąci szklankę czy ugryzie kota? Bo kara nic nie da w takim wypadku.

•  

@noshieeeeeeet: są ludzie, którzy rodzą się chorzy. Nie da się tego zmienić natomiast "kara" i "nagroda" ma sens jak ktoś jest w stanie zrozumieć. Chorzy na głowę mogą nie rozumieć albo opacznie pojmować po swojemu - szlak wtedy trafia taką logikę o karze. Plus chory potrzebuje warunków - leków, terapii, stałej kontroli. A w więzieniu miałby dużo negatywnych bodźców, które non stop sprowadzałyby terapie do punktu początkowego więc jedynie przeszkadzałyby.
      no i dużo chorych osób bardzo reaguje na bodźce negatywne więc jest to też pewne niebezpieczeństwo.

•  

jak ktos ma zaburzenia psychiczne powinien odsiedziec kare za taka akcje a pozniej dopiero powinni sie zastanawiac nad reszta

@noshieeeeeeet: Zgodzę się absolutnie. Niestety system prawny został ustawiony na "resocjalizację" czyli to co teraz mamy.
      Najpierw powinien być odizolowany zgodnie z prawem, potem można by się było zastanowić nad psychiatrykiem .

natomiast "kara" i "nagroda" ma sens jak ktoś jest w stanie zrozumieć
      @SarahC: Kara i nagradza się za czyny.

Słyszałaś o takim psie Hachiko?
      Pies który czekał w tym samym miejscu nieprzerwanie prawie 10 lat na przybycie swojego pana przy tokijskiej stacji w dzielnicy Shibuya. Doceniając wierność, lojalność i oddanie psa, mieszkańcy Tokio wybudowali obok dworca jego pomnik.

Nikt po zwierzęciu nie oczekiwał że zrozumie że jego pan zmarł w pracy i już nie wróci na dworzec po psiaka. Obcy ludzie docenili jednak jego przywiązanie i wytrwałość. Dokarmiali pisnę i gdy odeszła zrobiono zrzutkę by go upamiętnić.

Hachiko nawet jak by żył nie pojął by konceptu stawiania rzeźb, nie przeszkadzało to jednak nikomu docenić tego jaki był.

Na drugim końcu spektrum mamy mordercę, który wielokrotnie odwalał jakieś odpały. No i podobno nie jest zwierzęciem. Jeśli jest niepoczytalny na tyle, że nie ma pojęcia o koncepcie zabicia kogoś to czemu to żyje pośród społeczeństwa?
      Jakim prawem daje się temu mozliwość do dokonania kolejnych zbrodni?
      Czemu nie jest izolowany skoro nie wie co robi?
      No i najważniejsze czemu "niepoczytalność" to "okoliczność łagodząca" gdy powinno być zupełnie na odwrót?

•  

Najpierw powinien być odizolowany zgodnie z prawem, potem można by się było zastanowić nad psychiatrykiem .

@FlaszGordon: Przecież chory psychicznie człowiek który zabił kogoś nożem w pierwszej kolejności zostaje odizolowany od społeczeństwa, zgodnie z prawem. Sęk w tym, że izolacja odbywa się w innym zakładzie. Takim gdzie nie odbywa kary a jest poddany leczeniu. Tak czy siak jest odizolowany od społeczeństwa i de facto pozbawiony wolności.

Kara i nagradza się za czyny.

@FlaszGordon: System kar i nagród ma tylko i wyłącznie sens gdy osoba rozumie ten system. Możesz niemowlakowi wlepić jedynkę za to, że wysmaruje bluzkę bobofrutem, ale to nie będzie kara.

Obcy ludzie docenili jednak jego przywiązanie i wytrwałość. Dokarmiali pisnę i gdy odeszła zrobiono zrzutkę by go upamiętnić.

@FlaszGordon: Pomnik Hachiko powstał de facto dla samych ludzi. To oni odczuwali potrzebę postawienia pomnika a nie pies.

Na drugim końcu spektrum mamy mordercę, który wielokrotnie odwalał jakieś odpały. No i podobno nie jest zwierzęciem. Jeśli jest niepoczytalny na tyle, że nie ma pojęcia o koncepcie zabicia kogoś to czemu to żyje pośród społeczeństwa?

@FlaszGordon: No i zostanie odizolowany od społeczeństwa.

Jakim prawem daje się temu mozliwość do dokonania kolejnych zbrodni?

@FlaszGordon: Nie daje się. Od razu został odizolowany od społeczeństwa. Może już nigdy nie wyjść na wolność.

@FlaszGordon: Jest.

No i najważniejsze czemu "niepoczytalność" to "okoliczność łagodząca" gdy powinno być zupełnie na odwrót?

@FlaszGordon: Niepoczytalność nie jest żadną okolicznością łagodzącą. Okoliczność łagodząca to fakt który poprawia sytuację osoby uznawanej za winną. Stwierdzenie niepoczytalności wyklucza w ogóle możliwość uznania kogoś winnym.

•  

@noshieeeeeeet: jest to dla ciebie chore, bo masz nikłe albo zerowe pojęcie o psychiatrii, karach i tego jak wyglada taki zakład. Facet po pierwsze już nigdy może nie wyjść z tego zakładu psychiatrycznego, który jest gorszy od zwykłego więzienia.

Poza tym człowiek, który nie jest w stanie rozpoznać skutków swojego czynu nie zrozumie tez dlaczego jest w więzieniu. Trzymanie go tam nie dość, ze zagraża jemu i współwięźniom to nie przyniesie niczego dobrego.

•  

@noshieeeeeeet: no tak lepiej żeby wariat siedział w więzieniu xD

W ogóle w polsce jest dziwne myślenie o systemie wieziennictwa. U nas więzienie ma nie resocjalizować tylko karać dla satysfakcji gawiedzi - tak jak to miało miejsce w sredniowieczu. W efekcie ktos kto ukradł telewizor, idzie do kicia i wychodzi jako profesjonalny zlodziej nauczony przez wspolwiezniow fachu. W cywilizowanych krajach nie chodzi tylko o karę, ale również o to żeby ta osoba więcej nie łamała prawa, dlatego ludzi nie boli dupa ze ktos ma playstation albo ze w dobrych warunkach siedzi - spolecznie kozystny jest efekt - bardzo niski odsetek recydywy. Dlatego w takiej norwegii ludzi nie boli dupa ze wariat idzie do szpitala psychiatrycznego tam gdzie jego moejsce.

•  

@Indorek1906: Tylko ludzie, którzy nigdy nie byli na zamkniętym oddziale dla takich osób uważają, ze to nagroda. Przecież to umieralnia.

•  

Dlatego w takiej norwegii ludzi nie boli dupa ze wariat idzie do szpitala psychiatrycznego tam gdzie jego moejsce.

@TurboDynamo: To akurat nieprawda.

•  

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nawet jesli, to nie zmienia sensu mojej wypowiedzi. Uwazam ze nasz system wieziennictwa jest gówniany przez betonowy umysł wyborców. Więznia trzeba przykladnie ukarac zamiast zresocjalizowac.

•  

nawet jesli, to nie zmienia sensu mojej wypowiedzi

@TurboDynamo: Oczywiście, że nie zmienia. Zwracam tylko uwagę, że w tym konkretnym zdaniu się pomyliłeś.

•  

@noshieeeeeeet: smutne, leżałem w szpitalu obok dziewczyny którą dźgnął, cudem przeżyła

•  

@noshieeeeeeet: Pobyt w zakładzie psychiatrycznym orzeka mu się bezterminowo, więc istenieje duża szansa, że skończy się tak jakby dostał dożywocie. Tyle, że będzie w moim zdaniem gorszych warunkach - polecam sobie obejrzeć jakieś zdjęcia z ośrodka w Gostyninie, to miejsce to nie jest jakiś figloraj. I mam wrażenie, że niektórym się wydaje że taki człowiek trafia na normalny oddział - nie, ten człowiek jest tam zamknięty i będzie tak naćpany lekami, że będzie ledwo chodził

•  

@TurboDynamo: W nauce coraz częściej rezygnuje się z resocjalizacji jako zjawiska nieskutecznego. Miałem okazje rozmawiać ostatnio z kierownikiem ochrony jednego z więzień i jego zdaniem szanse na resocjalizacje miał tylko skromny ułamek osadzonych - ktoś kto wychowywany był w przemocy, brudzie, degeneracji i był codziennie świadkiem patologicznych zachowań nie zna niczego innego i nie wyjdzie na prosta - on po prostu nie wyobraża sobie innego życia

•  

@Harnold: no dobrze ale są twarde statystyki - siedzący w jednych więźieniach popełniają zbrodnie zdecydowanie rzadziej niz w innych
      Dziwnym trafem są to więzienia stawiające na resocjalizację. A to ze jedna osoba tak powiedziala - jeszcze pewnie z polskiego wiezienia to zaden dowod.

+: Ohjeny, RGB_XYZ +5 innych
    •  

@noshieeeeeeet: skoro niebezpieczny to eliminowac, po co nam w spoleczenstwie takie elementy.

•  

@noshieeeeeeet: Myślimy, że gówno możemy wyrokować - w szczególności bez dostępu do akt sprawy. Lepiej zaufać ekspertom od psychiatrii i kryminologii zamiast kręcić gównoburzę i udawać, że ma się jakiekolwiek kompetencje.
      ¯\_(ツ)_/¯

•  

@noshieeeeeeet więzienie dla wszystkich
      @Paula_pi być może i się nie różnią w warunkach w jakich skazańcy tam się znajdują ale osoba która została uznana za niepoczytalną nie odpowiada za swoje czyny w pełnym wymiarze czyli rodziny ofiar/ofiary nie mogą starać się o odszkodowanie od mordercy/napastnika pomijając już fakt że odbywają krótszą karę niż osoba uznana za poczytalną

•  

@TurboDynamo: o wskaźniku resocjalizacji decydują nie tylko warunki w więzieniu, ale też uwarunkowania społeczne. Przestępczość w Norwegii różni się od przestępczości w Polsce - mysle ze jest bardzo duże pole do prowadzenia badań, które może już są ale nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia (ʘ‿ʘ)

•  

@noshieeeeeeet: Czy Wy się nauczycie, że taka osoba trafia na oddział detencji sądowej? Taki oddział jedynie tym różni się od cel więziennych, że są na nim lekarze i łóżka szpitalne. Na takim oddziale też możesz siedzieć do końca życia, jeśli leczenie będzie bezskuteczne i będzie istniało duże prawdopodobieństwo, że ponownie zrobisz coś takiego. Wykop - miejsce, gdzie gromadzą się biegli sądowi...
      PS na oddziałach sądowych są strażnicy.

+: svickova, Ohjeny +9 innych
    •  

@noshieeeeeeet: znowu chciałeś błysnąć i znowu ci się nie udało. Raz, dziwnym trafem wybiło cię wysoko w gorące i teraz usilnie próbujesz się znaleźć w gorących. Nie ważne o czym gadają, ważne, że gadają

•  
      m.......o via iOS

+4

@noshieeeeeeet: Karę ma ponieść po to, by zrozumiał szkodliwość społeczna tego, co zdobił, w nie po to, bys mógł/mogła walić konia do zaspokojenia prymitywnego poczucia sprawiedliwości. Pasujesz do czasów, w których po gwałcie w domu burzono cały budynek, bo ściany przyczyniły się do braku możliwości ucieczki ofiary

+: Ohjeny, megawatt +2 innych
    •  

@noshieeeeeeet: kiedy ktoś jest chory psychicznie to nie sposób przypisać mu winy, tj. nie sposób postawić zarzutu że mógł się zachować inaczej. Ergo nie sposób stwierdzić że dopuścil się czynu zabronionego (przesłanka jest zawinienie). Z punktu widzenia prawa karnego człowiek taki nie popełnił przestępstwa.

•  

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Co odniesie leczenie? Skutek? Żartujesz sobie? Leczenie chorób psychicznych nie ma na celu wyleczenia chorego, ale takie dobranie leków, aby pacjent był w stanie funkcjonować w społeczeństwie, w życiu codziennym. I to jest opinia lekarza psychiatrii. Jak to się ma w praktyce? Siostra mojej ex leczyła się psychiatrycznie w ośrodku zamkniętym przez rok. Wypuścili ją, bo uznali, że leki świetnie działają, jest świadoma, normalnie funkcjonuje, nie sprawia problemów. W pół roku po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego zaprzestała brać leki i próbowała zabić własną matkę. Nje przyrównuj tego do niemowlaka zrzucającego obrus ze stołu...

•  

@noshieeeeeeet: nie dostałby dożywocia za takie akcje, to nie Ameryka, u nas wysokie wyroki nie zapadają od tak

•  

Co odniesie leczenie? Skutek? Żartujesz sobie?

@gwyddbwyll: Jeśli nie odniesie to będzie siedział do końca życia. Czytaj ze zrozumieniem a nie wyrywkowo. Cały ten twój wywód anegdotyczny w ogóle jest niepotrzebny w tym wypadku. Nigdzie nie napisałem tego co sobie uroiłeś, że napisałem.

•  

podziwiam za wytrwałość w tłumaczeniu maluczkim zawiłości prawa karnego materialnego i procesowego - szczególnie jakiemuś ułomkowi, który nawet nie chce Cie zrozumieć, a tylko pokazać jaki jest kanciasty przed kolegami na

@proceduralne: Skoro widzę, że rozmawiam z kimś mało rozgarniętym to staram się tłumaczyć jak dziecku.

•  

@noshieeeeeeet: Nie trafi do typowego więzienia tylko do zamkniętego szpitala psyhiatrycznego. W wiezieniu posiedziałby ileś tam lat kary z psyhiatryka nie wyjdzie.

•  

@noshieeeeeeet jezelo ten gosc nie zostanie wypuszczony szybko z placówki to bez większej różnicy czy to szpital czy więzenie i tak będzie w zamknieciu

•  

@noshieeeeeeet Lepszym rozwiązaniem będzie raczej próba przystosowania gościa do ludzi po to, by więcej nikogo nie zabił. Po wyjściu ze zwykłej paki może być bardziej niebezpieczny niż przed wyrokiem

•  

@TurboDynamo: Zanim będziesz ferował wyrokami, zorientuj się w badaniach kryminalistycznych. Zacznij choćby od faktu, że - jak dosadnie pokazują statystyki - surowe kary NIE MAJĄ żadnego przełożenia na częstotliwość dokonywania tzw przestępstw ciężkich (funkcja zastaszająca działa tylko w przypadku przestępstw lekkiego kalibru). Dość wspomnieć, że przestępstwa ciężkie to domena osób z zaburzeniami - do tego ZAZWYCZAJ są dokonywane pod afektem.
      Sprawa jest zbadana i nie ma sensu nad faktami dyskutować. Jeszcze raz, dla jasności - przykładne karanie gówno daje. Powtarzam: gówno! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Podnoszenie kar to efekt politycznego populizmu. Władza daje upust emocji domagajacemu się szoł prostego ludu, to nie efekt współpracy z ekspertami. ¯\_(ツ)_/¯

•  

to ze ktos nie jest swiadomy to nie znaczy ze tego czynu nie popelnil i powinien poniesc kare jak kazdy

@noshieeeeeeet: Po co?

•  

@KRISSVector: inna sprawa ile takich "zakładów detencji" jest, ja jak się zgłosiłem na zamknięty to miałem w pokoju trzech skazańców - pewnie za jakieś mniejsze sprawy, nie wiem bo miałem w/e ale I tak mało komfortowa sytuacja
      A za strażników robili okoliczni ratownicy bo ochrona szpitala ograniczała się do ciecia na wjeździe

•  

brak mi slow widzac co pisza wykopki, zycie psychicznego typa jest wazniejsze od tego ile osob zabil, wystarczy byc psychicznym i ci wszystko na sucho ujdzie, zenujaca mentalnosc

NAJPIERW odbycie kary (wiezienie) a POZNIEJ leczenie, tyle

•  

@Nahcep: Miałeś skazanych za drobniejsze przewinienia. Tacy jak ten z artykułu - mordercy, są umieszczani na prawdziwym detencyjnym.

•  

@noshieeeeeeet: Widzę, że to pytanie jest dla ciebie za trudne. Rodzice ci powiedzieli, że za złe czyny musi być kara, i tak ci zostało do dorosłości. Nigdy nie zadałeś sobie pytania, czemu ma to służyć. Tak jest i koniec.

•  

@noshieeeeeeet: kolejny unik. Aż tak trudno ci przyznać, że nie masz pojęcia, po co ludzie wymyślili kary?

•  

@KomosaBiala tu chodzi o sprawiedliwosc spoleczna ale nie zrozumiesz tego dzbanie

•  

tu chodzi o sprawiedliwosc spoleczna ale nie zrozumiesz tego dzbanie

@noshieeeeeeet: a jesteś w stanie udowodnić mi, że ty to rozumiesz? Bo póki co nic na to nie wskazuje.

•  

@noshieeeeeeet: jakby sadzali na krzeslo elektryczne to zaraz by sie okazalo ze populacja niepoczytalnych spadla o polowe

•  

@FlaszGordon: nie wiem czy ty totalnie masz wyjebane na to co napisałam czy po prostu chciałeś mi sprzedać historię o psie.
      Zwierzęta (wiadomo, że nie wszystkie) przywiązują się do człowieka i tyle. Dopisywanie łzawych historii o przywiązaniu jest fajne na polskim ale z biologicznego punktu widzenia jakby pies miał trochę więcej IQ to by tam nie czekał. koniec tematu.

Jak to nie jest? Zakład psychiatryczny to co to jest hotel? Jak będzie sprawiał problemy to będzie siedział w izolatce an lekach "uspokajających". Są kaftany, są pasy bezpieczeństwa. Jak to nie jest izolacja to nie wiem co mogłoby nią być.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Z zakładu psychiatrycznego wyjdzie tylko w przypadku gdy leczenie odniesie skutek.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Że dziecko jest niepoczytalne wie każdy.
      A co do osoby na wielu badających nie ma pełnej zgodności. Więc to jest kwestia umowna kto jest poczytalny. I furtka dla dzieci znanych osób - wiele takich spraw jest.

+: 9o9o9
    •  

A co do osoby na wielu badających nie ma pełnej zgodności.

@masz_fajne_donice: Przeczytaj zdjęcie na temat którego się wypowiadasz.

KOLEJNY JUŻ ZESPÓŁ BIEGŁYCH POTWIERDZIŁ, ŻE MĘŻCZYZNA JEST NIEPOCZYTALNY.

Słowa klucze: kolejny, zespół.

Więc to jest kwestia umowna kto jest poczytalny

@masz_fajne_donice: Nie. To nie jest żadna kwestia umowna. To czysta nauka.

I furtka dla dzieci znanych osób - wiele takich spraw jest.

@masz_fajne_donice: Opieraj się na faktach a nie teoriach spiskowych ja cię proszę.

•  

Słowa klucze: kolejny, zespół.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Może być i 10 zespołów a historia pokazuje że ::
      1. Wiele osób się wykpiło od kary udając niepoczytalnych.
      2. Wypuszczeni chorzy psychicznie popełniali przestępstwa dalej.

•  

Może być i 10 zespołów a historia pokazuje że ::

@masz_fajne_donice: Fajnie gwałcisz logikę ale te argumenty by odbiło 10 letnie dziecko.

Co nie oznacza, że wszystkie osoby niepoczytalne to osoby które się wykpiły.

A nie wypuszczeni nie popełniali. Zresztą wypuszczony więzień też może popełniać przestępstwa. Gwarancji 100% nigdy nie ma i w sumie nie świadczy to o niczym.

•  

A nie wypuszczeni nie popełniali. Zresztą wypuszczony więzień też może popełniać przestępstwa.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Tylko jak wypuszczony więzień popełni przestępstwo, nie udowadnia tak że psychiatrzy byli w błędzie.

Co nie oznacza, że wszystkie osoby niepoczytalne to osoby które się wykpiły.
      Ale są. Co w przypadku dzieci z twojego porównania nie zachodzi. Więc musimy brać pod uwagę, że to kolejna pomyłka.

Czemu nie izolować takich chorych psychicznie przestępców dożywotnio? Zaraz by się zmniejszyła liczba niepoczytalnych. A chory psychicznie, który morduje jest bardziej niebezpieczny od zdrowego, który zamordował. Dla dobra społeczeństwa.

•  

@lubiepepsi2137: ja akurat też nie rozumiem dlaczego nie ma KŚ, kiedyś sami doszliśmy do tego, że powinna być.
      ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@noshieeeeeeet: po grzyba pytasz innych o ich zdanie, skoro masz je w tylnym poważaniu, argumenty zbywasz iksdekiem, a resztę wyśmiewasz?

•  

@lubiepepsi2137:

po jakim czasie może wyjść z psychiatryka jak wszystko będzie szło bardzo dobrze i "psychiatrzy" uznają, że nadaje się do życia w społeczeństwie?

To zależy od jego stanu i decyzji ordynatora (psychiatry) i psychologa.

•  

Tylko jak wypuszczony więzień popełni przestępstwo, nie udowadnia tak że psychiatrzy byli w błędzie.

@masz_fajne_donice: I co to ma do rzeczy. Choroby psychiczne są faktem. To, że część osób symuluje je by uniknąć odsiadki nie znaczy, że psychiatrzy się mylą w każdym wypadku bo tak nie jest. Żeby uznać kogoś za niepoczytalnego serio nie wystarczy jedno badanie i to nie jest takie hop siup jak ci się wydaje.

Więc musimy brać pod uwagę, że to kolejna pomyłka.

@masz_fajne_donice: Dlatego został powołany kolejny zespół.

Czemu nie izolować takich chorych psychicznie przestępców dożywotnio?

@masz_fajne_donice: Przecież się ich izoluje.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mireczki, już na dniach ukończę kolejny projekt #deepwykop czyli Paździoch z Rivii czyli Wiedźmin naszych marzeń i snów.

Chętni mogą się zapisywać na listę do wołania plusując komentarz poniżej.

Odnośnie samego procesu to okazało się, że twarze panów Ryszarda Kotysa (Paździoch) i Michała Żebrowskiego (Wiedźmin) mają prawie identyczne układy kostne. Niektóre sceny wtapiały się niesamowicie szybko. Zaskoczyło mnie to, że pomimo braku dostępności twarzy Paździocha w dużej rozdzielczości, efekt wyszedł całkiem okej, zresztą poniżej screen z jednej ze scen.

Jeśli wszystko ogarnę wystarczająco szybko to filmik umieszczę może nawet jutro. Plusujący komentarz poniżej "Zaplusuj ten komentarz jeśli chcesz być wołany jak już będzie gotowe.." będą wołani jak już będzie gotowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiedzmin #ai #seriale #technologia #witcher
    pokaż całość

odpowiedzi (18)

• odpowiedzi (67)

Tomasz Hajto wrzuca filmiki na instagram podczas prowadzenia samochodu. Już raz Tomasz potrącił babcie na pasach. Czyżby brak kary spowodował brak autorefleksji? Zabawa telefonem podczas jazdy z prędkością 80km/h może być tragiczna w skutkach. #polskiedrogi #hajto #drogi #instagram #wypadki #wypadek

odpowiedzi (49)