Wpis z mikrobloga

@DzieckoNaLato: ja ostatnio spłaciłem kredyt gotówkowy w PKO BP i na drugi dzień przyszedł automatycznie zwrot prowizji. Z tym że zwrócili mi nieprawidłową sumę - kilkadziesiąt złotych zamiast ponad 1000 zł. Po napisaniu reklamacji, po ponad miesiącu od wysłania, otrzymałem prawidłowy zwrot.
@DzieckoNaLato: To zależy jaki to był kredyt - jeśli kredyt gotówkowy to spoko, jeśli hipoteczny lub firmowy to nie przysługuje. Inna kwestia jest jaki to był bank - jedne banki oddają z automatu, do innych trzeba wysłać pismo, a jeszcze inne nie chcą oddać tylko trzeba iść do sadu :) jaki bank i ile prowizji?
@DzieckoNaLato: Jak Ci sie nie uda samemu, zamiast do sądu możesz ogarnąć jakąś firmę która sie tym na co dzień zajmuje, ostatnio jest ich coraz więcej. Co prawda najczęściej biorą stałą opłatę albo 20-30% zwrotu za taką operacje, ale unikasz sądu i zwrot masz do 30 dni.
@DzieckoNaLato: najpierw wniosek/reklamacja do banku o zwrot, z powołaniem się na art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim oraz wspólną interpretację tego artykułu przyjętą przez Rzecznika Finansowego oraz Prezesa UOKiK.

Jeśli bank odmówi, lecisz z tym do Rzecznika Finansowego/UOKiK. To powinno wystarczyć.
@DzieckoNaLato: BNP leci w #!$%@? grubo, 27 stycznia składałem wniosek, dzisiaj zadzwoniłem z pytaniem na czym stoimy, to mi odpowiedzieli, że 21 lutego wniosek został poprawiony, bo był złożony o zwrot po 11 września 2019, a teraz zmienili na prawidłowy, bo dotyczył kredytu spłaconego przed 11 września 2019 i teraz liczymy 30 dni od 21 lutego. Oczywiście nic nie dali znać wcześniej i czemu miałbym składać wniosek o zwrot po 11