•  

Różnice kulturalne, na oznajmienie w rozmowie, ze szukam jakieś corsy czy golfa:

Polak, Bułgar, Rusek, Turek:
    Hahahah, co ty baba jesteś? Kupiłbyś se jakaś beemke albo mercedesa
    Niemiec:
    No i dobre, lepiej kupić coś tańszego, niż później jęczeć ze ubezpieczenie albo podatki za duże
    ¯\(ツ)

#niemcy #motoryzacja

+: dzieju41, Ich_mag_Kaesekuchen +10 innych
    •  
      Ich_mag_Kaesekuchen

0

@komukatiw: koniecznie ałdi albo beemka bo inaczej to wstyd na wsi (polska) sie pokazac xD i Pisze to ironicznie jako wlasciciel samochodu z salonu ;) co prawda kupiony 5 lat temu ale zawsze moge sie pochwalic ze nowe xD

•  

@Ich_mag_Kaesekuchen: no ja słyszałem, ze tam kiedyś znajomi znajomych ogarnęli kontakt do jakiegoś turka co leasingował wszystko do się dało to w przeciągu 6 miesciecy 5 ziomków jeździło 3letnimi a4 z limitami na 10kkm rocznie xD

•  
      Ich_mag_Kaesekuchen

0

@komukatiw: Mozna leasingowac ale czy to ma sens akurat w Twoim przypadku? Ja kupilem kiedys tam, bo chcialem zobaczyc jak to jest mieć nowke sztuke. Juz wiem i drugi raz tego raczej nie zrobię,no chyba ze bedze mnie naprawde stać. Wbrew pozorom kupic to nie problem,problemem jest to utrzymac. Przeglady gwarancyjne po 600€ AC 700-1000€ i to jak dla mnie gdzie mam w wuj znizek,czesci eksploatacyjne (tylko oryginaly) Mozna by tak dlugo wymieniac.

•  

@komukatiw: a co Ty baba jesteś że corsę chcesz?

+: chaberr
    •  

@Ich_mag_Kaesekuchen: no można, ale z drugiej strony powiedz mi co to jest 10kkm rocznie? dla kogoś kto dużo jeździ no to jest lipa
      a czy jest w moim przypadku sens? no żadnego xD 22 lata mam, stabilności finansowej żadnej poza tym ze chodze do pracy, a 600e płacić miesięcznie za samo auto, to trochę lipa, ale ogólnie to ja się 2 miesiące zastanawiałem czy brać telefon od operatora w kredycie, bo nie lubie się z nikim wiązać xD

+: Ich_mag_Kaesekuchen, nagazie
    •  
      Ich_mag_Kaesekuchen

+1

@komukatiw: i za to Cie lubię. Mlody gowwniarz ale z glowa na karku ;)

•  

koniecznie ałdi albo beemka bo inaczej to wstyd na wsi (polska) sie pokazac xD

@Ich_mag_Kaesekuchen:

Klasyka. Też regularnie słyszę albo w pracy, albo od znajomych, czy nawet rodziny teksty typu "ty, a widziałeś jaką furę sobie kupił ostatnio XXX? Passat/A4/BMW kij wie co jeszcze/, kilkulatek, pełny wypas hajlajn, czy inny empakiet, dizelek, 2 litry - wiesz jak to idzie, chłopie normalnie asfalt zwija"

pokaż spoiler Giulietta QV here, salon, 2015.

+: Ich_mag_Kaesekuchen
    •  

@komukatiw: ja słyszę od cebuli w pl że po tych kilku latach w de to już powinienem jeździć czymś lepszym niż 15letni już japończyk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@komukatiw wbrew pozorom to w Golfie lub Corsie podstawowe ubezpieczenie będą droższe, niż BMW, wiesz dlaczego????
      Ps. Auta z małym silnikiem szkoda ganiac do Polski (chyba, że Ty jeździsz tylko 100 km/h).

•  

@chaberr: czemu będzie droższe?
      do polski nie zamierzam ganiać, nie mam całej rodziny do zabrania, więc cały czas taniej mi będzie samolotem

•  

@komukatiw bo w Niemczech jest brana pod uwagę statystyka wypadków danych aut. Golfy są drogie, bo jest ich kupa i powodują kolizje.

Jak nie wierzysz to porównaj sobie ubezpieczenie np. Subaru z Golfem.

•  

@chaberr: czyli najbardziej ekonomicznie będzie szukanie czegoś co nie jeździ dużo po drodze?

•  

@komukatiw dokładnie.

Wiem o tym z AXA. Miałem w Polsce auto na polskich blachach (drugiego używam w DE) poszedłem do nich w Niemczech ze zniżkami z Polski (mój Vermieter to spoko chłop i zawsze sprzedaje mi auta ze swojej firmy). Myślę po co brać czerwone lub żółte blachy, zamelduje je normalnie, a przy następnej podróży pojadę kupionym Golfem, a wrócę z przewoźnikiem.

OC za golfa ze zniżkami z Polski wyszło ponad 600 €, a za swego Lexusa 250 koni płacę niecałe 500 € (plus Teilkasko, ale to inny temat , bo marki premium mają inne stawki) rozmawiamy o OC.

•  

@komukatiw w Twojej sytuacji jeżeli masz świeże prawko i nie masz 25 lat to będziesz płacił astronomiczne sumy. Przygotuj się na ceny 1000 € w górę - tylko za samo OC.