•  

@Watchdog_Polska Hej, mam takie pytanie dotyczące darowizny na działalność pożytku publicznego. Ile dokładnie można odliczyć od podatku z tej darowizny?
    Przykładowo podatek który mam zapłacić wynosi 20000 zł. Ale wpłaciłem wam 1200 zł. Czy ten podatek teraz wyniesie 18800 zł?
    Sorry jak już pisaliście o tym. :))
    #watchdogpolska

•  

@Wynoszony: wydaje mi się, że te 1200 zmniejsza twój dochód, więc jeśli nie przekroczyłeś progu, płacisz podatek mniejszy o 1200 * 0.18 = 216zł. gdyby było tak jak mówisz, ludzie zamiast płacenia podatków robiliby darowizny :P

•  

@powodzenia: No masz racje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chyba na kościół można oddać nawet więcej

•  

@Wynoszony: To działa inaczej. Najklarowniej chyba tłumaczy to NGO.pl, stąd pochodzi grafika. Przekazując darowiznę osoby fizyczne mogą odliczyć do 6% dochodu, a osoby prawne w swoim CIT do 10%. W tytule przelewu najlepiej wpisać ,,darowizna na cele statutowe" i trochę je sprecyzować np. u nas ,,działanie na rzecz dostępu do informacji publicznej" ,,ochrona prawa do informacji", ,,bezpłatne poradnictwo prawne", bo teoretycznie jeśli US byłby bardzo dociekliwy, może wezwać Cię do pokazania statutu organizacji, która wspierasz, by sprecyzować o jakie cele statutowe chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sorry jak już pisaliście o tym. :))
      Nie pisaliśmy o tym jakoś szerszej, a nawet jeśli, możemy wytłumaczyć raz jeszcze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: ngo-darowizna2018-550px26.png

•  

@powodzenia Jest ograniczenie odliczenia. Przekazując darowiznę osoby fizyczne mogą odliczyć do 6% dochodu, a osoby prawne w swoim CIT do 10%.