Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Wyłoży ktoś krótko, czy jest sens dawania choćby grosza na WOŚP? Z tego co się orientuję, to kasa ma iść na szpitale. Problem tylko w tym, że płacę już podatki na szpitale. Czy to czasem nie jest tak, jakby ktoś zbierał kase na radiowozy dla policji, albo na pensje dla nauczycieli?
#wosp
  • 22
@wuchta: Dokładnie tak to działa, państwo nie chce/ nie może dawać kasy, to powstał wośp, a czy dawać jest sens? szczerze nie wiem, ale posłuchaj sumienia co ci mówi.
Mnie tylko ta mentalność ludzi dobija w sprawie wośpu, jak nie dajesz Jureczkowi na wośp albo go nie chwalisz to jesteś pisior i tyle. Z 2 stroną vice versa, głupia mentalność albo z nami albo przeciw nam
@wuchta: tak to prawda, ale teoretycznie zapewniają ją sprzętem czy to właśnie owsiaka(którego osobiście nie lubię) albo swoim którego też trochę kupili. Bo mamy podobny pogląd w sprawie wośpu, że płacimy podatki na NFZ, a z tej akcji powoli robi się obowiązkowa zrzutka państwowa na NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mateusz-bogacki Ooo dokładnie, że też ludzie nie zrobią rabanu że trzeba na karitas albo inne zbiórki dawać
@mateusz-bogacki: tyle, że jak mi się zdaje Wośp jest jedyną organizacją charytatywna, gdzie beneficjentem nie są osoby potrzebujące, ale instytucje państwowe, bo je w jakimś zakresie wyręcza z wyposażania szpitali. Co innego dawać na konkretne chore dziecko, które potrzebuje mega drogiego lekarstwa nie finansowanych z nfz, co innego na wyposażenie ośrodków zdrowia mających i tak wpływy z podatków.
@Ccorrnetto: Nie wiem jak to jest z caritasem - oni chyba opiekują sie bezdomnymi? Jeśli caritas również wyręcza w tym zakresie państwo, na które płace podatki to jak najbardziej, też pytałbym jaki jest sens dawać na to. Jeśli jednak pomagają w zakresie, który nie jest opłacany z podatków, to zdecydowanie widze sens w daniu grosza na caritas.
@mamtrzybuty:

Lepiej popatrz na co idą te Twoje podatki... Chciałbym dożyć czasów, kiedy faktycznie ten sprzęt nie będzie tak potrzebny.


Jeśli problem jest w złym zarządzaniu pieniędzy z podatków, to może tym Owsiak powinien sie zająć, zamiast zbierać dodatkowe pieniedze tuszując problem?
@mamtrzybuty: ale mi głównie chodzi o to że z wośpem jest taka dziwna sprawa że od kilku lat ludziom dosłownie odpie##### na tym punkcie i jak nie daje się na ten cel, to jest się przeciw Juriemu Owsienko, i chce żeby dzieci umierały... i nie ma tego neutralnego gruntu, tylko z nami albo przeciw nam... a co dawania, jak mam chęć to rzucę coś do tej puszki, BO TO JEST DOBROWOLNE