Wpis z mikrobloga

Mam pare #pytanie, bo zastanawia mnie to od dłuższego czasu... Chodzi o spadki jakości podczas grania w CS:GO na monitorze 144 HZ.

A więc tak, chodzi o to, że posiadam dwa monitory:
-BenQ XL2430T - 144HZ / 1MS - Główny monitor
-DELL 23 Cale - 60 HZ / --? - Drugi monitor

Gdy włączę sobie jakiś filmik na drugim monitorze, grając na pierwszym w Counter-Strike'a to często jest tak, że czuje ze na głównym monitorze mam mniej Hz niż tak jak po prostu drugi monitor jest wyłączony, lub jest na nim tylko pulpit...
Lub gdy na drugim monitorze jest załóżmy wlączony facebook i ktoś zacznie do mnie pisać, to nagle czuje takie spadki HZ, na głównym monitorze podczas grania jakiegoś meczu, jest to dla mnie mega uciążliwe.
Ostatnio zauważyłem też, że jak ktoś napiszę do mnie na steamie, to też czuje takie spadki HZ, dziwne to jest i nie wiem co zrobić, żeby to ustabilizować tak, żebym mógł sobie oglądać coś na drugim monitorze, żeby to w ogóle nie oddziaływało na ten pierwszy, gdzie czuje spadki Hz.

Jeśli chodzi o komputer:


#pytaniedoeksperta #pytanie #komputery #gry #counterstrike #csgo #informatyka #hardware #procesory #problem #gownowpis
  • 16
@will-trash nie, w biosie to nic nie namieszałem, od początku tak miałem. Ten problem tez towarzyszył mi na innym kompie starym gdzie miałem inny monitor (drugi-tez 60hz) i było dokładnie to samo. A tam nic w biosie nie grzebalem
Ale mi to wyglada na to ze po prostu z prockiem lub karta jest cos nie tak. Zrob te testy przy wlaczonym drugim monitorze. Ja mialem tak samo na starym kompie i5 6600k + gtx970. Na nowym smiga jak talala
@Yakooo:
Rozumiem że format po zmianie sprzętu był robiony?
Nie polecam grać na odpalonych 2 monitorach bo to i tak zjada zasoby
No i spróbuj ogarnąć te ramy by działały na xmp, może aktualizacja biosu i jego wyczyszczenie pomoże
@Yakooo mam to samo, to nie jest żaden problem sprzętowy tylko systemowy wg mnie
Mam 240hz na jednym monitorze a na drugim 60 i jak gram w cs i coś zacznę robić na drugim monitorze to wymusza 60hz
Możliwe że pomogło mi ustawienie żeby gra się nie uruchamiała w oknie tylko na full screen ale nie pamiętam czy to rozwiązałem a nie mogę teraz sprawdzic
Na pewno nie sprzęt