•  

Przez ostatnie 2 dni przeczytałem czyjś komentarz, że zaczyna się powoli bać ludzi oglądających bez przerwy tvp info.
    Moja historia.
    Jakoś jak byłem dzieckiem miałem nietypową chorobę i ok 4 lata miałem wyjęte dzieciństwa bo szpitale etc. - nieważne.
    Pamiętam że okres świąt i nowego roku spędzałem na przepustce w domu. Mroźna zima w domu ciepły piec kaflowy i w tv trwał w najlepsze WOŚP. Nie pamiętam który to mógł być rok ale pamiętam jak pytałem mamy czy to tak u nas tylko czy wszędzie na świecie i pełna zachwytu mówiła, że to u nas i że szczytny cel i fajnie. Troszkę mnie irytowała wówczas ich melodia bo leciała cały dzień dość często wchodzili ze studiem ale działo się naprawdę dużo.
    Minęło kilkanaście lat i dziś sam pomagam na tyle ile mogę w różnych inicjatywach charytatywnych nie tylko dlatego że mnie stać ale sprawia mi to radość i dobrze się przy tym bawię.

W tym roku oprócz samych wpłat i licytacji, pomagaliśmy jeszcze "wymieniając swój czas pracy" na uśmiechy potrzebującym oczywiście nieodpłatnie (darmowe strzyżenie dla pacjentów w szpitalach i kilku b.dobrych fryzjerów udało się zebrać i pomagaliśmy).
    W przyszłym roku planujemy kolejną edycję na jeszcze większą skalę.
    Moi rodzice jak możecie wyczytać z wcześniejszych wpisów są debilami, zresztą rodzeństwo też. Ojciec z dobrze sytuowanego gościa jest pod kreską i ciągnie od emerytury do emerytury, do niedawna miał sporo kasy ze sprzedaży działki, którą wydał na głupoty i przeżarł.

Dopóki miał ziemie i pracował miał wszystko, a aktualnie niema nic zostało mu tylko to na czym mieszka i teren który dzierżawi jednej firmie to jedyny dodatkowy zysk który ma.
    Z ich kapitałem i możliwościami niejedna osoba rozkręciłaby spoko biznes, sam podrzucałem im pomysły ale każdy był "zły"... inni sąsiedzi z czasem zrobili coś podobnego i dziś już są bardzo bogaci.

Dobra ale wracając do tematu ostatnio narobili mi mega przykrości przy okazji remontu i ograniczyłem kontakt do minimum. Przetrzymanie poskutkowało bo teraz latają sami i dzwonią dopytują co u mnie etc. Nie mówie nic tylko że ok i że dobrze by nie mieli pretekstów i pożywki do tworzenia nowych plot. W okolicy świąt doszło do "pojednania" choć im powiedziałem wszystkim że to jak zostałem potraktowany sprawiło mi mega przykrość i już nie będzie tak jak było - owszem gadamy odzywamy się ale to już nie to co było.
    Wczoraj przed wyjazdem na WOŚP poszliśmy na herbatę do rodziców i zażartowałem czy jadą z nami pomagać na co matka wielkie oburzenie, że ona na złodzieja dawać nie będzie... coś we mnie pękło i powiedziałem "czyli że co już nie będziesz dawać księdzu na ofiarę?"
    Rozpętała się dyskusja no i okazuje się że rodzice są tak zaszczuci przez tvp że to coś okropnego.
    Oni widzą tylko tvp rząd i 13 emeryturę na którą czekają jak na zbawienie bo wypierdolili całą kasę, a było to niemało bo kwota składała się z 6 cyfr.
    Masakra, że ta sama osoba kilkanaście lat wstecz mówiła co innego, a teraz obrót o 180 stopni.
    Powiedziałem tylko że karma wraca i jak widać do was już wróciła i wyszliśmy bo to niema sensu nawet rozmawiać.
    Nie jestem przeciwnikiem rządu ani też ich nie popieram choć pewne kwestie są ok, natomiast to jak ludzie się nakręcają zaczyna powoli być niebezpieczne.
    Owsiak kupił sprzęt? Ok fajnie nikt nie musi z niego korzystać, ja życzę każdemu by nigdy nie musiał z tego sprzętu korzystać, a zwłaszcza ludziom którzy na niego wpłacają. Szczucie przez tvp przechodzi na najwyższe poziomy nietaktu, wykorzystywanie śmierci prezydenta jednego z większych historycznych miast w Polsce do zbijania kapitału politycznego czy do wytykania błędów w organizacji to już skurwysyństwo i mydlenie oczy takim skretyniałym ludziom jak moi rodzice.
    #wosp #tvpis #tvp #gownowpis

•  

@e___g: Moi rodzice maja to samo. Sama tez ze swoimi zerwałam kontakt.

•  

@e___g: po co się zadajesz z ludźmi, których masz za debili?

•  

@crv0: bo to jakby nie było rodzina, rodziny się nie wybiera jak znajomych... więc chciał nie chciał mam z nimi kontakt choć go ograniczyłem jak wspomniałem do minimum.

•  

@e___g:

Szczucie przez TVP...

Daleko mi do entuzjasty obecnego rządu, oglądając TVP na przemian śmieje się i otwiera mi się nóż w kieszeni. Ale czy szczucie, żerujące na śp. Adamowiczu, nie zaczęło się przypadkiem od obozu opozycji?
      Druga sprawa to to co wyczynia sam Owsiak. Upolitycznianie swojego festiwalu (po co?), plus ostatnie pytania na antenie do PiSu o to dlaczego nie zapewnili bezpieczeństwa na jego festiwalu jakby cokolwiek mieli z tym wspólnego.

Sama inicjatywa WOSPu jest super ale prezesowi niestety poprzepalało styki...