•  

Wskazania do szczęśliwego i udanego życia napisane przez Ieyasu Tokugawę, 1604 rok.

Life is like walking along a long road shouldering a heavy load; there is no need to hurry.

One who treats difficulties as the normal state of affairs will never be discontented.

Patience is the source of eternal peace; treat anger as an enemy.

Harm will befall one who knows only success and has never experienced failure.

Blame yourself rather than others.

It is better not to reach than to go too far.

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostkihistoryczne #japonia #myrmekochoria

źródło: upload.wikimedia.org

•  

@myrmekochoria: Ten człowiek nie jest autorytetem w dziedzinie udanego życia.

Tokugawa Ieyasu, whose castle remains Tokyo’s most famed tourist attraction, unified Japan in 1603 when he was in his 60s. Ieyasu is widely acknowledged to have built the foundations of the sarariiman shakai (サラリーマン社会, salaryman society) that defines modern Japanese life. Under Ieyasu, the bushi were separated from wives and children in the guise of shigoto (仕事, work, i.e., serving one’s master) and only saw them about once a month.

The higher a bushi‘s rank, the less time he spent at home, and the regional daimyo (大名, clan lords) were forced to leave their families in the capital city of Edo (江戸 , modern-day Tokyo) as a kind of collateral while they stayed out in their territorial castles. They were allowed to come to Edo every two years or so, for the sankin kōtai (参勤交代), which was an elaborate and expensive parade that took weeks. It’s no wonder, then, that the bushi — whatever his rank — kept boy lovers for emotional solace and sexual happiness. Any relations with women, whether they were formal wives or sokushitsu (側室, concubines), precluded the gimu (義務, obligation) of kozukuri (子作り, childbearing) and paying homage to the Tokugawa Bakufu.

•  

@myrmekochoria: Tłumacząc na nasze:

Zycie jest jak marsz długą drogą niosąc wielki ciężar, nie ma po co się spieszyć.

Ten, który traktuje trudności jak coś spodziewanego nie będzie niezadowolony.

Cierpliwość jest źródłem wiecznego pokoju, traktuj gniew jako wroga.

Krzywda spotka tego odniósł sukces nie zaznając wcześniej porażki.

Wiń siebie zamiast innych.

Lepiej nie dotrzeć do celu niż pójść za daleko.

•  

@myrmekochoria: w Niohu walczylem dla niego. Takze ma racje

Gorące dyskusje ostatnie 12h

W związku z nowym zainteresowaniem Mirków ciekawostka:

W Polsce dysponujemy siecią kilkuset budynków zdolnych do szybkiej adaptacji na tymczasowe szpitale - w czasach "walki o pokój", czyli PRL, szkoły budowane w ramach programu "Szkoła Tysiąclecia" były projektowane zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia, tak aby móc je szybko dostosować do funkcji szpitalnych.

link

#chiny #wuhan #wirus #koronawirus #prl
    pokaż całość

odpowiedzi (15)

Mirki, pytanie z zakresu logicznego myślenia.

W mieście Wuhan dochodzi do wybuchu epidemii nieznanego dotąd śmiercionośnego wirusa. Źródłem wirusa są:

a) chuje muje dzikie węże sprzedawane na targu
    b) jedyne w kraju laboratorium przeznaczone do prowadzenia badań nad śmiercionośnymi wirusami, leżące 10 km od wspomnianego targu

Hm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

China Inaugurates the first biocontainment level 4 laboratory in Wuhan

Inside the Chinese lab poised to study world's most dangerous pathogens

#chiny #wuhan #koronawirus #wirus
    pokaż całość

odpowiedzi (17)

Czołem, moje szanowne Mirki płci obojga! #chwalesie i #rozdajo w jednym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W najbliższą środę jest premiera mojej najnowszej książki: "Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze", Wyd. Czarne. Oznacza to, że jeszcze tylko do środy można ją dostać w przedsprzedaży za 26,17 PLN, a e-book za 20,92 PLN (cena okładkowa to 34,90):
    https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/swiaty-rownolegle

Wśród plusujących ten wpis rozlosuję egzemplarz rzeczonej książeczki, a jak Was się zbierze odpowiednio dużo, to i ze 3 egzemplarze, a jak Was się zbierze naprawdę dużo, to może coś jeszcze dorzucę. ;) Ogólnie, kto kiedyś brał udział w moich rozdajo, ten wie, że prezenty się sypią. :)

A o czym są "Światy równoległe"? O pseudonauce, o bzdurach, o szurach, o niby-medycynie i szarlatanerii. Oto lista rozdziałów:

antyszczepionkowcy – audiofilia ekstremalna – chemtraile – homeopatia – irydologia – kreacjonizm młodoziemski – płaska Ziemia – radiestezja – strukturyzacja – pamięć wody – powiększanie piersi w hipnozie – wysokie dawki witaminy C – zaprzeczanie globalnemu ociepleniu – żywa woda, surowa woda

Książkę pisałem długo, z miłością. Za każdym razem podjąłem odważną próbę dotarcia do sedna problemu. Pojechałem do siedziby Boiron, żeby porozmawiać z zarządem o homeopatii; z wielkim trudem zdobyłem numer telefonu do J. Zięby i odbyłem z nim długą rozmowę o lewoskrętnej witaminie C; obdzwoniłem różdżkarzy i radiestetów, jeździłem po szpitalach i onkologach, czytałem setki artykułów, pościągałem z USA najlepsze amerykańskie książki kreacjonistyczne; nurzałem się w archiwach homeopatów, tropicieli chemtraili i zwolenników surowej wody...

Wszystko po to, żeby opowiedzieć Wam, o co naprawdę chodzi w tych wszystkich absurdalnych teoriach, skąd się biorą i kim są ludzie, którzy je głoszą. Jestem przekonany na 100%, że dotarłem głębiej niż inni dziennikarze. Wnioski są o tyle interesujące, co kłopotliwe - "ludzie od jaszczurów" często nie różnią się aż tak bardzo od nas (załóżmy, że normalnych, racjonalnych osób). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie - naprawdę z wielką radością ogłaszam "Światy równoległe". Poniżej wrzucam fragment książki.

#nauka #pseudonauka #homeopatia #antyszczepionkowcy #zieba #globalneocieplenie #liganauki #ligamozgow

Wołam też moją armię spod znaku #conowegownejczer - mam nadzieję, że zrozumiecie. ;)
    pokaż całość

odpowiedzi (94)