Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
No i ja wreszcie zrobiłem pierwszą trasę na swoim tribanie 520. Wcześniej zawsze na rowerze typu cross. Różnica ogromna. Dzisiaj tylko 15km ale to miała być pierwsza jazda więc wybrałem najbliższą okolice i spokojnie jechałem
Pozycja na rowerze--zupełnie inaczej. Mnogość chwytów na plus. Wyciągnięta pozycja wymaga przyzwyczajenia. Mam 182cm wzrostu stosunkowo długą nogę i myślę, że rozmiar M mógłby być też ok.
Odczucia z jazdy. - zawsze czytałem, że szosa to brak komfortu itp. Mi było stosunkowo wygodnie, drobne nierówności nie przeszkadzają i jest całkiem ok.
Lekkość jazdy na plus. Nie siedziałem na rowerze 5miesiecy, średnia prędkość to prawie 20km/h. Segmenty na stravie poprawione pomimo pierwszej jazdy w sezonie i bez celowości ich poprawy.
Obsługa klamkomanetek to inna liga. Niby wszystko intuicyjne ale jednak trzeba się przyzwyczaić do tego rodzaju manetek i początkowo trochę się motałem z tematem.
Najgorsza rzecz to hamulce przynajmniej w tribanie. Kicha totalna. W chwycie na łapach i rękawiczkach nie było komfortu podczas hamowania. Pewnie klocki trzeba zmienić a może szukać używanych np 105?
Ogólnie jeżeli ktoś tak jak ja lubi jeździć trochę dalej to polecam i warto spróbować.
Celowo dodam tylko tag #wykoptribanclub z racji tego, że odnoszę się tylko do tego roweru.
m.....r - No i ja wreszcie zrobiłem pierwszą trasę na swoim tribanie 520. Wcześniej z...

źródło: comment_IwfTyJ0CP23xRrrbHeJ01Gjr74YGnypq.jpg

Pobierz
  • 9