Wpis z mikrobloga

na ile jest to legalne? odnośnie tych sytuacji z pasożytami, dzikimi lokatorami którzy mieszkają bez tytułu prawnego do lokalu? czy nawet jeżeli oni opuszczą lokal to nadal mam obowiązek jako właściciel im coś zastępczego znaleźć czy też oni dobrowolnie się wyprowadzają? no bo weźmy dobrze znaną akcje z wykopu ale modyfikacja bo na tym można też zarabiać oferują taką usługę:

1) zbieramy się w 5 osób niech każdy weźmie 1000 zł na głowę
2) wymagamy tylko tego, że umowa najmu została skutecznie wypowiedziana lub się po prostu zakończyła a pasożyty nie mają tytułu prawnego do mieszkania, ewentualnie gdy zostało jakieś pomieszczenie nie wpisane do umowy przeznaczone do najmu - przy ewentualnej policji pasożyty gówno mają, żadnego tytułu prawnego do mieszkania
3) podpisujemy umowy najmu z właścicielem
4) wbijamy do mieszkania w 5 osób
5) monitoring, strim na żywo, wszystko legalnie oznakowane, oznaczone
6) pasożyty albo idą na przetrzymanie albo dobrowolnie opuszczają lokal z własnej, nieprzymuszonej woli
7) profit 1000 zł za kilka dni siedzenia z kimś w mieszkaniu - chyba, że pasożyty wytrzymają i przetrzymają to

to odnośnie wczorajszego wykopaliska
https://wiemy.to/News/tak-wyglada-eksmisja-lokatorow-bez-wyroku-sadu-szybko-i-sprawnie-15374

#polska #prawo #eksmisja #nieuczciwinajemcy #nieruchomosci #wykop #heheszki #pracbaza #mieszkanie #najem #wynajem
  • 7
@astri: Nie wiem o ch0j chodzi ale powiem coś na zasadzie historii mojego brata.
Brat dostał w spadku mieszkanie w krakowie więc je wyremontował i wynajmował do momentu kiedy nie skończy studiów w Wrocławiu i się wprowadzi do krakowa.
Wynajmował małżeństwu mieszkanie jakieś 3 lata.
Skończył studia i powiedział lokatorce że jej nie przedłuży umowy (do końca umowy miała chyba 4 miesiące).
Babka przestała płacić:
- za czynsz
- za prąd
@samuraj24: po prostu widzę tutaj dobry sposób na zarobek aby się pozbywać takich pasożytów, po prostu się do niech legalnie wprowadzasz w 5-10 osób, nie wyobrażam sobie, że np. ktoś wytrzyma miesiąc w takim towarzystwie i dobrowolnie opuści mieszkanie jeżeli nie płaci za czynsz, skutecznie wypowiedziano jej umowę lub ta umowa się po prostu skończyła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@astri: W sumie skoro nie można wywalić pasożytów - to takich dodatkowych "lokatorów" też nie można. Dokwaterujesz dwóch koksów do rodzinki. Rodzinka dzwoni na policję. Koksowie nie mają gdzie iść :( Przecież nie pójdą na ulicę. I mamy pat :D
@Pompejusz: to nie do końca tak bo jak pisałem pasożytom wypowiedziano skutecznie umowę lub ona się skończyła więc przed policją czym się okażą, że są tam na legalu? a koksy mogły dostać umowy o najem i przebywają tam legalnie no i teraz pytanie czy takie pasożyty by powiedzieli dość i opuścili dobrowolnie lokal czy też by sobie spokojnie mieszkali dzieląc mieszkanie z 5 wesołymi Mirkami? pasożyty się wyniosą sami bez siły,