Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam dołączyć do tego wyścigu #pcmasterrace
Znalazłem na x-kom coś takiego: x-kom G4M3R 500 i7-9700K/16GB/960/W10X/RTX2060(S)

Nie wiem czy to dobre czy złe ale pierwsze co widzę to jest podobny komputer z RTX2070

Ceny są podobne.
1. Jak myślicie, który jest lepszy? Mnie jakoś bardziej skłania 2060s bo jest nowsza
2. Warto kupować takiego składaka z x-kom? Kolega mówił, że miał takie 3 i wszystkie były ok ale pamiętam też o aferach.
3. Jeśli nie x-kom to polecacie jakieś miejsce gdzie można zbudować taką maszynę? Sam nie potrafię tego zrobić.
4. Windows kosztuje tutaj 450 zł ale można wybrać opcję bez Windowsa. Da się gdzieś legalnie kupić taniej?

#xkom

A jakby tego było mało to jest też taka dużo tańsza specyfikacja (znacznie słabsza i wydaje mi się że z za małym dyskiem ssd). Natomiast jeśli chodzi o gry to całkiem znośne wyniki w stosunku do tych wyżej.
tu
  • 19
Warto kupować takiego składaka z x-kom?


@makas: kiedyś kupiłem składaka w x-kom podczas skoku cen kart grafiki (koparki). Cały składak wyszedł mnie jakieś 200 pln drożej niż warta w tym czasie była karta grafiki :)
@CzarnyKonWyscigu: właśnie im bardziej się rozglądam tym bardziej tak mi się wydaje. Póki co dosyć ciekawą opcją wydaje się chyba składanie komputera z wybranych przez siebie komponentów na morele.
@makas: tutaj nie ma żadnych wątpliwości i oczywiście że ryzen. Jakie masz wątpliwości to je postaram sie rozwiać. A co do morele czy x-kom, nie ma wiekszego znaczenia. Zostawiłem mnóstwo pieniędzy w obu sklepach i oba są w porządku, bez wzgledu na to jakie są opinie na wypoku.
@kucma19: skłaniam się bardziej ku morele bo tam mogę wybrać konkretne części i zamówić złożenie i już się o to nie martwić. Ryzen czy Intel, w moim sercu zawsze był Intel ale to wynika z tego, że w każdym kompie z jakiego korzystałem był i jest Intel. Teraz dopiero doczytuje że ostatnio AMD trochę się wybiło. Natomiast nadal wiele stron opisuje, że Intel jest dobrym rozwiązaniem dla chcących wydać około 6,5k
@makas: amd zrzuciło intela z rowerka, w tym budżecie kupujesz ryzena 3700x i rtx 2080super. Nie patrz na marke tylko na konkretny produkt który jest lepszy.
po pierwsze do procesorów intela musisz doliczyć chłodzenie którego nie ma, czyli z miejsca dodaj 150zl do ceny. W przypadku amd masz swietne chlodzenie rgb które wygla dobrze, dziala dobrze i jest ciche.
Jeśli chodzi o wydajność to ryzen jest w niektórych tytułach kilka klatek
@kucma19: No to jestem w szoku po tym co napisałeś. Dziękuję za te wszystkie porady! :) W ciągu miesiąca ogarnę jakiś sprzęt, jak wiele wskazuje z RYZENEM ( ͡° ͜ʖ ͡°)