Wpis z mikrobloga

@R0el Ale tak samo praca biurowa. Co to oznacza. Parzenie kawy dla prezesa ? Wysyłanie e-maili ? Przecież tym nie będzie się zajmować naraz 40 osób.
@R0el No ale liczba osób, które pracują w urzędach lub w księgowości nie jest aż tak duża. Szczególnie w porównaniu do liczby osób, które rzekomo w korpo pracują.
@Cesar: dla mnie "korpo" to skrot od korporacji.

Korporacja to bardzo duże przedsiębiorstwo, często międzynarodowe, w którym duże znaczenia ma organizacja pracy, procedury, relacja podporządkowania, pozioma struktura i anonimowość; współcześnie korporacje budzą duże emocje, dla jednych praca w nich jest niemal współczesną formą niewolnictwa, dla innych — rozwojem, poznawaniem ludzi, dokształceniem się, uczeniem się kultury pracy, wyjazdami zagranicznymi
@Cesar: Ano to zależy bardzo dużo od firmy. Uwierz mi że co większe firmy do niby głupich nieznaczących czynności czyt. wypełnianie jakiegoś papierka potrzebują kilku osób. A licz że masz różne działy, poddziały, teamy, leaderów itd. Ja jak robiłem praktyki to w takiem małej firmie, prawie że rodzinnej i tam siedziało 4 osoby żeby ogarniać faktury, zamówienia, hr.itp I im brakowało rąk do pracy temu ja tam byłem xD
@Cesar ale korpo to jest tylko kwestia tego, że firma jest większa i ma ścisłe standardy. W takim jednym korpo będzie milion stanowisk, od zarządczych,vprzez ksiegowe, menadżerów, sprzedawców, analityków, dziennikarzy, sprzątaczy. Zależy czym się firma zajmuje
@Cesar: co robia ludzie w korpo to tez zalezy tez od pory roku :). Teraz styczen wiec jest "2020 goals setting" . w niektorych korpo w styczniu tez wyplacaja premie roczna wiec jak dobrze wypadles na "end year evaluation" to juz za 2tyg na konto wpadnie dodatkowe siano. dlaczego za 2? Bo korpo w odroznieniu od januszexow wyplaty za przepracowany miesiac przelewaja najpozniej do 31 dnia miesiaca, a w wielu korpo
@Sam_w_domu Pozioma struktura? No nie do końca :) Generalnie w korporacjach masz rozliczenia międzywydziałowe - każdy dział powinien działać jako osobna jednostka księgowo-budzetowa i wtedy wiadomo czy jakiś dział jest potrzebny / sensowny czy nie.

@Danicen no nie do końca ;) zobacz np na działy marketingu w dużych korpo. Dostają kasę, wytyczne (które nazywają targetami) i podzlecaja absolutnie wszystko. (Dlatego są tak cięte obecnje). To najczęściej grupa ludzi która ma np za