•  

  To niesamowite, że wśród nas są jeszcze jednostki, które myślą, iż globalne ocieplenie to wymysł ludzi o określonym światopoglądzie.
  Ależ trzeba być niedoinformowanym, aby tak ewidentnie, wręcz przerażająco się mylić.

  Rozmowa z dr. Witoldem Lenartem, klimatologiem z UW,

  Powiedział pan, że za niebezpieczny wzrost energii w atmosferze odpowiada człowiek. Czy trochę racji nie mają jednak niektórzy sceptycy twierdzący, że to nieprawda? Albo że nie do końca prawda.

  Nie mają nawet odrobiny racji. W grupie ok. 10 tys. uczonych, którzy brali udział w niedawnym szczycie klimatycznym w Madrycie, 99 proc. uważa, że przyczyną globalnego ocieplenia jest działalność cywilizacyjna ludzkości. Wiemy to już od dawna, ale wiedza ta nierzadko przebijała się do ogółu z dużymi trudnościami. Dzisiaj nie ma już nawet cienia wątpliwości, że tak właśnie jest. To całkowicie potwierdzone naukowo.

  Człowiek jest znaczącym dostawcą sztucznego ciepła na Ziemi. Ocieplenie wywołuje zmiany w albedo powierzchni naszej planety, czyli zmniejszenie współczynnika odbijania promieniowania słonecznego. Więc ciepła zostaje więcej. Do tego dochodzą procesy radiacyjne: emitowanie pary wodnej i gazów szklarniowych do atmosfery. To wszystko razem wzięte powoduje, że klimat ziemski się ociepla i to w zastraszającym tempie. Oczywiście samo ocieplenie jest bardzo groźne, ale wywołuje kolejne procesy, np. wyższe parowanie wodne i co za tym idzie, redystrybucję dostaw wilgoci. A to oznacza problemy z wodą.

  #globalneocieplenie #efilizm #antynatalizm #ciekawostki @yeloneck

  •  

   @fapowiczowski: Przyczyny globalnego ocieplenia będą odczuwalne dopiero za bardzo wiele lat, do tego czasu ludzkość albo wyginie albo będzie podróżować do innych galaktyk i wynajdzie sposób na życie na innych planetach.

  •  

   @Megawonsz_dziewienc: SKUTKI globalnego ocieplenia są jak najbardziej odczuwalne już dziś, także w Polsce. Już są w Polsce braki wody, będą też blackouty.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @fapowiczowski: Może fakt globalnego ocieplenia jest wpisany w rozwój cywilizacyjny człowieka?

  •  

   @yeloneck: jeżeli nie zgadzasz się z tysiącami ekspertów i próbujesz dyskutować z faktami, to należy usunąć twe urojenia, aby chronić ludzi przed głupotami.

  •  

   @Megawonsz_dziewienc: bardzo optymistyczne podejście.
   Podaj mi skąd wziąłem tą opinię, którzy naukowcy ją wygłosili, proszę o link.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @tksl: trzeba być idiotą żeby nie zgadzać się z ekspertami, kim ty jesteś z zawodu, jakie masz wykształcenie wykopku? XD nie pisz nawet, wstydu se oszczędź

  •  

   @yeloneck o globalnym ociepleniu trzeba mówić głośno i wyraźnie
   Skutki będą fatalne. Za 20 lat my w Polsce będziemy żyli w piekarniku, to opinia ludzi ogarniających temat, a nie pierwszego lepszego wykopka @Megawonsz_dziewienc

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @fapowiczowski: Mówisz o tych expertach co przez kilkanaście lat brali granty na badania a potem nie potrafili skorelować wyników z rzeczywistością i pisali o tym do siebie w mailach. Mam bardzo dobrą pamięć i żyję dość długo żeby odróżnić „skok na kasę” od rzeczywistych problemów. Nie potrzeba tutaj kierunkowego wykształcenia.

  •  

   @yeloneck ludzi głoszących herezję w internecie, gdzie łatwo kogoś wprowadzić błąd, należy zwalczać m.in. przez usuwanie ich komentarzy.

   Globalne ocieplenie istnieje i nie ma nic wspólnego ze światopogląd. To naukowo potwierdzone, więc idź ty lepiej do swojej fabryki robić a poważne sprawy zostaw poważnym, wykształconym w tym kierunku ludziom.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @tksl: sprawa jest prosta. 10 tysięcy ekspertów, szczyt klimatyczny, Madryt. Podane zostały przez 99 procent z nich jasne dowody naukowe.
   Masz jakikolwiek kontrargument, by obalić ich dowody, czy tylko Januszowate ,,eee tylko oszukujo, to wszystko o kasę się rozchodzi" ?

  •  

   @fapowiczowski: A słyszałeś o proteście który parę lat temu wystosowało środowisko badaczy, którzy nie zgadzają się z tym marketingiem. Poszukaj, znajdziesz. To co teraz się odstawia to czysty marketing i w środowisku zawsze znajdą się zaślepione kasą i blaskiem fleszy miernoty które będą „badać” to zjawisko. A naukowców którzy temu przeczą zwyczajnie nie pokazuje sie w TV i nie zaprasza na eventy. Zdajesz sobie sprawę że pojedyńczy wulkan robi 10 razy tyle „gazów cieplarnianych” co w tym samym czasie człowiek jest w stanie wyprodukować. Szczyt klimatyczny, nazwa mówi sama za siebie, zjazd ludzi którzy zarabiają na ociepleniu i ekologii.

  •  

   Mówisz o tych expertach co przez kilkanaście lat brali granty na badania a potem nie potrafili skorelować wyników z rzeczywistością i pisali o tym do siebie w mailach.

   @tksl: fajne wymysły, usłyszałeś je w filmiku z żółtymi napisami?

   Mam bardzo dobrą pamięć

   Skoro pierdolisz takie głupoty obawiam się, że pamięć masz uszkodzoną równie mocno co inteligencję.

   A słyszałeś o proteście który parę lat temu wystosowało środowisko badaczy, którzy nie zgadzają się z tym marketingiem.

   A słyszałeś o tym jak "badacz" Giertych stwierdził, że ludzie żyli wraz z dinozaurami? Ten sam poziom.

   A naukowców którzy temu przeczą zwyczajnie nie pokazuje sie w TV i nie zaprasza na eventy

   Po prostu ich nie ma, bo żaden poważny naukowiec nie zaprzeczy faktom.

   Zdajesz sobie sprawę że pojedyńczy wulkan robi 10 razy tyle „gazów cieplarnianych” co w tym samym czasie człowiek jest w stanie wyprodukować.

   Jest to zwykłe kłamstwo i przy tym kolejny dowód na twoją głupotę i ignorancję.

   Kolejny klimatyczny denialista publicznie skompromitował się w internecie, brawo!

  •  

   @tksl: WSZYSTKIE wulkany na świecie emitują zaledwie 1% emisji wynikającej z działalności człowieka:

   Z podwodnych wulkanów ulatnia się 66-97 mln ton w ciągu roku. Jednak równoważy to nowopowstała na dnie oceanu lawa, pochłaniająca dwutlenek węgla. W rezultacie, podwodne wulkany mają niewielki wpływ na atmosferyczny poziom CO2. Większy wkład mają wulkany lądowe. Ich emisję ocenia się na 242 mln ton na rok (Mörner 2002).

   Tymczasem ludzie obecnie emitują ponad 30 miliardów ton CO2 rocznie (EIA). Emisje antropogeniczne są ponad 100-krotnie większe niż wulkaniczne.

   https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58

   Jesteś podatnym na manipulacje ignorantem epatującym publicznie swoją ignorancją. To znaczy głupcem.

   zjazd ludzi którzy zarabiają na ociepleniu i ekologii

   xD Nie wpadło ci do łebka, ignorancie, że zgoła kto inny wydał przez lata wydał grube miliardy, żeby ci takie rzeczy wmówić i żebyś powtarzał ich kłamstwa jak papuga już za darmo? Nie? Tak myślałam.

   źródło: images.theconversation.com

  •  

   A słyszałeś o proteście który parę lat temu wystosowało środowisko badaczy, którzy nie zgadzają się z tym marketingiem. Poszukaj, znajdziesz. To co teraz się odstawia to czysty marketing i w środowisku zawsze znajdą się zaślepione kasą i blaskiem fleszy miernoty które będą „badać” to zjawisko.

   @tksl: Całkowitym przypadkiem wszyscy plaskoziemcy mówią że 99,9% naukowców mówiących że Ziemia jest okrągła, jest "zaślepione kasą"

   Podobnie z resztą antyszczepionkowcy mówią o 99% lekarzy, którzy mówią że szczepionki nie zabijają.

   Jesteś takim samym antynaukowym głupkiem, który odrzuca naukę, bo nie pasuje ona do Twoich szurowskich teorii.

   @fapowiczowski: Próbowałem z takimi łbami dyskutować nie raz. To jest taki beton, że żadne merytoryczne argumenty do niego nie trafiają.

  •  

   @fapowiczowski: najbardziej skutki globalnego ocieplenia odczują dopiero nasze dzieci i wnuki, a jako że ja nie mam i nie planuje mieć dzieci to mam to wszystko gdzieś ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @fapowiczowski: ja czekam na zlodowacenie i kolejne narzekania. :)

  •  

   Mnie ciekawi inna bardzo ważna rzecz, i chętnie zadałbym to pytanie profesorowi: czy najważniejszym (albo jednym z ważniejszych) czynników wpływających na tempo globalnego ocieplenia jest rzeczywiście CO2? Jak w tej kwestii wyglądają opinie naukowców? W jaki sposób CO2 może być gazem blokującym odprowadzanie ciepła z atmosfery, jeśli jako gaz cięższy od azotu i tlenu znajduje się go najwięcej w dolnych, a nie górnych warstwach atmosfery. Czy może się mylę w tej kwestii? Dalej, jeśli rola CO2 jest dużo mniejsza niż pary wodnej (tego jestem prawie pewny), i mniejsza niż innych gazów - czy inwestowanie w redukcję emisji CO2 nie jest marnowaniem pieniędzy i odwracaniem uwagi od REALNYCH rozwiązań chroniących przed katastrofalnymi zmianami klimatu?

   +: tksl
  •  

   @Megawonsz_dziewienc o, widzę odporni na wiedze wymyślili sobie nową teorie. a jak nie?

  •  

   @Andreth: jak już bawimy się w dane: https://www.foxnews.com/science/nobel-prize-winning-physicist-resigns-over-global-warming, masz argument za globalnym ociepleniem, 0.8 stopnia w przeciągu 150 lat. Jak nasze wnuki mają umierać przez tak rozszalałe zmiany, to wy się martwcie i płaćcie dalej podatek za oddychanie, a ja idę spać spokojnie. Druga sprawa, nie ma co dyskutować z wami, wykopujecie i pulsujecie szajs w który sami wierzycie.
   Jak nie rozumiecie że to jest kolejny sposób na robienie kasy na pelikanach to trudno, rację masz z głupkiem się nie dyskutuje bo głupka nie stać na analizę argumentu za i przeciw, głupek wierzy w to co wierzy i nic tego nie zmieni.

   @the_revenant: bardzo dobra uwaga, CO2 jest za ciężki żeby w ogóle mógł brać jakikolwiek udział w tych wydumanych procesach, na które oczywiście nie ma żadnych potwierdzonych doświadczeń, to są tylko przypuszczenia na których już dzisiaj zarabia się miliardy (normy emisji w unii, podatek węglowy itp).

  •  

   @fapowiczowski: nie baw się w komunę i przestań kasować moje komentarze. Ja wiem że prawda boli najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @venividi:

   “We’re not scientifically there yet. Despite what you may have heard in the media, there is nothing like a consensus of scientific opinion that this is a problem. Because there is natural variability in the weather, you cannot statistically know for another 150 years.” — UN IPCC’s Tom Tripp, a member of the UN IPCC since 2004 and listed as one of the lead authors and serves as the Director of Technical Services & Development for U.S. Magnesium.

   “Any reasonable scientific analysis must conclude the basic theory wrong!!” — NASA Scientist Dr. Leonard Weinstein who worked 35 years at the NASA Langley Research Center and finished his career there as a Senior Research Scientist. Weinstein is presently a Senior Research Fellow at the National Institute of Aerospace.

   “Please remain calm: The Earth will heal itself — Climate is beyond our power to control…Earth doesn’t care about governments or their legislation. You can’t find much actual global warming in present-day weather observations. Climate change is a matter of geologic time, something that the earth routinely does on its own without asking anyone’s permission or explaining itself.” — Nobel Prize-Winning Stanford University Physicist Dr. Robert B. Laughlin, who won the Nobel Prize for physics in 1998, and was formerly a research scientist at Lawrence Livermore National Laboratory.

   “In essence, the jig is up. The whole thing is a fraud. And even the fraudsters that fudged data are admitting to temperature history that they used to say didn’t happen…Perhaps what has doomed the Climategate fraudsters the most was their brazenness in fudging the data” — Dr. Christopher J. Kobus, Associate Professor of Mechanical Engineering at Oakland University, specializes in alternative energy, thermal transport phenomena, two-phase flow and fluid and thermal energy systems.

   “The energy mankind generates is so small compared to that overall energy budget that it simply cannot affect the climate…The planet’s climate is doing its own thing, but we cannot pinpoint significant trends in changes to it because it dates back millions of years while the study of it began only recently. We are children of the Sun; we simply lack data to draw the proper conclusions.” — Russian Scientist Dr. Anatoly Levitin, the head of geomagnetic variations laboratory at the Institute of Terrestrial Magnetism, Ionosphere and Radiowave Propagation of the Russian Academy of Sciences.

   “Hundreds of billion dollars have been wasted with the attempt of imposing a Anthropogenic Global Warming (AGW) theory that is not supported by physical world evidences…AGW has been forcefully imposed by means of a barrage of scare stories and indoctrination that begins in the elementary school textbooks.” — Brazilian Geologist Geraldo Luís Lino, who authored the 2009 book “The Global Warming Fraud: How a Natural Phenomenon Was Converted into a False World Emergency.”

   “I am an environmentalist,” but “I must disagree with Mr. Gore” — Chemistry Professor Dr. Mary Mumper, the chair of the Chemistry Department at Frostburg State University in Maryland, during her presentation titled “Anthropogenic Carbon Dioxide and Global Warming, the Skeptic’s View.”

   “I am ashamed of what climate science has become today.” The science “community is relying on an inadequate model to blame CO2 and innocent citizens for global warming in order to generate funding and to gain attention. If this is what ‘science’ has become today, I, as a scientist, am ashamed.” — Research Chemist William C. Gilbert published a study in August 2010 in the journal Energy & Environment titled “The thermodynamic relationship between surface temperature and water vapor concentration in the troposphere” and he published a paper in August 2009 titled “Atmospheric Temperature Distribution in a Gravitational Field.” [Update December 9, 2010]

   “The dysfunctional nature of the climate sciences is nothing short of a scandal. Science is too important for our society to be misused in the way it has been done within the Climate Science Community.” The global warming establishment “has actively suppressed research results presented by researchers that do not comply with the dogma of the IPCC.” — Swedish Climatologist Dr. Hans Jelbring, of the Paleogeophysics & Geodynamics Unit at Stockholm University. [Updated December 9, 2010. Corrects Jelbring’s quote.]

   “Those who call themselves ‘Green planet advocates’ should be arguing for a CO2- fertilized atmosphere, not a CO2-starved atmosphere…Diversity increases when the planet was warm AND had high CO2 atmospheric content…Al Gore’s personal behavior supports a green planet – his enormous energy use with his 4 homes and his bizjet, does indeed help make the planet greener. Kudos, Al for doing your part to save the planet.” — Renowned engineer and aviation/space pioneer Burt Rutan, who was named “100 most influential people in the world, 2004” by Time Magazine and Newsweek called him “the man responsible for more innovations in modern aviation than any living engineer.”

   “Global warming is the central tenet of this new belief system in much the same way that the Resurrection is the central tenet of Christianity. Al Gore has taken a role corresponding to that of St Paul in proselytizing the new faith…My skepticism about AGW arises from the fact that as a physicist who has worked in closely related areas, I know how poor the underlying science is. In effect the scientific method has been abandoned in this field.” — Atmospheric Physicist Dr. John Reid, who worked with Australia’s CSIRO’s (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization) Division of Oceanography and worked in surface gravity waves (ocean waves) research.

   “We maintain there is no reason whatsoever to worry about man-made climate change, because there is no evidence whatsoever that such a thing is happening.” — Greek Earth scientists Antonis Christofides and Nikos Mamassis of the National Technical University of Athens’ Department of Water Resources and Environmental Engineering.

   “There are clear cycles during which both temperature and salinity rise and fall. These cycles are related to solar activity…In my opinion and that of our institute, the problems connected to the current stage of warming are being exaggerated. What we are dealing with is not a global warming of the atmosphere or of the oceans.” — Biologist Pavel Makarevich of the Biological Institute of the Russian Academy of Sciences.

   “Because the greenhouse effect is temporary rather than permanent, predictions of significant global warming in the 21st century by IPCC are not supported by the data.” — Hebrew University Professor Dr. Michael Beenstock an honorary fellow with Institute for Economic Affairs who published a study challenging man-made global warming claims titled “Polynomial Cointegration Tests of the Anthropogenic Theory of Global Warming.”

   “The whole idea of anthropogenic global warming is completely unfounded. There appears to have been money gained by Michael Mann, Al Gore and UN IPCC’s Rajendra Pachauri as a consequence of this deception, so it’s fraud.” — South African astrophysicist Hilton Ratcliffe, a member of the Astronomical Society of Southern Africa (ASSA) and the Astronomical Society of the Pacific and a Fellow of the British Institute of Physics..

  •  

   Na tym etapie aktywności Słońca powinniśmy się zbliżać do małej epoki lodowcowej a temperatura ciągle rośnie. Rok 2019 znowu najcieplejszy w historii. Które to "naturalne" czynniki odpowiadają za robienie kurwy z fizyki i słońca? W ogóle po co pytać Polaków o zdanie większość z nich to chłopi oderwani od pługa szczególnie prawicowcy. Za ich młodu nikt nie mówił o smogu czy ociepleniu i tak ma zostać xD konserwatyzm xD Do lekarza też nie pójdą bo im lewak powie że mają raka a to przeciez lobby które ma wyciskać z nich kasę żaden rak nie istnieje xD

  •  

   @fapowiczowski: ale ja lubię jak jest ciepło. Zostało mi 40 max 50 lat życia a przyszłe pokolenia mam w dupieʕ•ᴥ•ʔ

  •  

   @tksl: Lol, argumentum ad wulkanum po raz 100. Takich dzbanów jak ty to naprawdę powinno się sterylizować.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @Maticwaniak: Jeszcze nie widziałem lewaków którzy by szkalowali naukę i byli fanatycznie za "starym porządkiem" bez lewackich (w domyśle naukowych) bredni xD

   Przypominam że GŁOS PRAWICY w Polskim rządzie to jednocześnie grupka anty-szczepionkowców xD

  •  

   @KochanekAdmina: no i ta wypowiedz potwierdza twój niski poziom intelektualny. Wychodzi na to ze albo jesteś dzieciakiem albo jak to ładnie ujmujesz "lewakiem" który "myśli" zero jedynkowo i lewica to ci dobrzy, a prawica to ci zli. Za 15/20 lat pogadamy. P.s ( "głos prawicy w rządzie" z tego się usmiałem :) )

  •  

   @fapowiczowski: Ja też mimo konserwatywnych poglądów jestem świadom zmian klimatycznych. Ale mój konserwatyzm to nie polski konserwatyzm - w polsce wojenki światopoglądowe zakładają negację wszelkich argumentów drugiej strony sceny politycznej, co jest chore. Zamiast używania zdrowego rozsądku, przeczy się przedstawianym przez drugą stronę faktów. Wspieram walkę z globalnym ociepleniem - ale taką z praktyczną a nie rzucanie zajęć szkolnych i krzyczenie bzdetnych hasełek do mikrofonu - to samo tyczy się księży, którzy twierdzą że globalne ocieplenie to wymysł "lewactwa". Na serio - zdroworozsądkowi ludzie są najbardziej ruchani w dupę, bo zawsze ktoś przypnie im polityczną łatkę i uszufladkuje ich poglądy.

  •  

   @Maticwaniak: To ty póki szukasz SPISKU WIELKICH FIRM KTÓRE WYMYŚLIŁY GLOBALNE OCIEPLENIE xDDD oczywiście spisek kompani węglowych, OPEC itd. którzy próbowali to ukryć OCZYWIŚCIE NIGDY NIE ISTNIAŁ. W ogóle to nie jest fakt że największe koncerny wydobywcze lobbowały żeby przekonać takich naiwniaków jak ty że jest inaczej. W ogóle najbogatsza osoba w Australii, Gina Rinehart która jest CEO największej firmy wydobywczej tam nie wydała MILIONÓW na gówno-think-tanki które lobbowały za tym że NIE MA GLOBALNEGO OCIEPLENIA, WYDOBYWAĆ WĘGIEL DALEJ xDDDD https://www.theguardian.com/business/2018/jul/21/gina-rinehart-company-revealed-as-45m-donor-to-climate-sceptic-thinktank

   Oczywiście że jest klimatyczny spisek xD Tylko w drugą stronę. Każdy wielki koncern wydaje codziennie miliony dolarów hodując sobie debili którzy twierdzą że PAAANIE DZISIAJ TO CHUJ ZA KOMUNY TO BYŁO LATO (tak z 5stopni chłodniejsze niż dzisiaj xD)

  •  

   ale ja lubię jak jest ciepło. Zostało mi 40 max 50 lat życia a przyszłe pokolenia mam w dupieʕ•ᴥ•ʔ

   @Cmee_: rozumiem poniekąd, ale jak masz zamiar spłodzić nowych ludzi i ich też masz w dupie to nieładnie.

   ja czekam na zlodowacenie i kolejne narzekania. :)

   @asd1asd: ja bym tego narzekaniem nie nazwał, raczej prawdą. Sprawa została zbadana.

   Ja wiem że prawda boli najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @tksl: wprowadzasz ludzi w błąd, jak z tymi 10%
   Z faktami się nie dyskutuje, fakty się przyjmuje do wiadomości.

  •  

   @KochanekAdmina: usuwaj dalej komentarze i żyj w swoim świecie. Koniec tej żenujacej rozmowy i do widzenia na czarno.

  •  

   @fapowiczowski: oczywiście, że mamy globalne ocieplenie, oczywiście, że są widoczne jego skutki, zaprzeczanie temu jest mniej więcej na poziomie płaskoziemstwa. Natomiast co mnie w tej całej dyskusji mierzi to po pierwsze wszechobecna dziś polaryzacja: my - oni. Jeżeli tylko śmiesz poddać dyskusji jakikolwiek aspekt globalnego ocieplenia automatycznie jesteś prawakiem, nazistą, klimatycznym denialistą itd.
   Druga sprawa to argumentacja, że coś jakiś naukowiec powiedział, albo, że nie jestem klimatologiem to mam się nie odzywać, jest takim samym odwołaniem do autorytetu jak powiedzenie, że klimat się ociepla bo tak mówi biblia/koran/szaman. Jeżeli mamy się trzymać metody naukowej to wyniki powtarzalnych badań, jako że nie mamy Ziemi II do porównania, to nad niektórymi aspektami można spekulować.
   Niezaprzeczalnie działalność ludzka powoduje ocieplenie, natomiast w jakim stopniu to co obserwujemy teraz jest naszą winą, a w jakim naturalnym zjawiskiem? Istnieją źródła historyczne wskazujące, że to nie pierwsze takie ciepłe zimy i suche lata.
   Jak temu przeciwdziałać? Co rządy muszą zrobić, co ja muszę zrobić?
   Najbardziej "policzalna" jest emisja CO2, a co za tym idzie najłatwiej nałożyć na nią "kary". Nawet wierząc, że większość ludzi jest świętych i działają tylko dla dobra Ziemi, można mieć chociaż małe podejrzenie, że nie każdy. CEO Nestle powiedział kiedyś w wywiadzie, że przekonanie, że dostęp do wody jest prawem, a nie przywilejem, to ekstremalne podejście. Biorąc pod uwagę, że rocznie zarabiają 7 miliardów dolarów sprzedając butelkowaną wodę, można zakładać, że jego opinia nie będzie najbardziej obiektywna. Dlaczego nie miałoby tak być na "rynku emisji CO2"?

  •  

   @fapowiczowski: nie mówię, że globalnego ocieplenia nie ma. Po prostu ludziom nie dogodzisz. Teraz mówią, że nie ma, przy zlodowaceniu też będą mówić na przekór.

  •  

   @fapowiczowski: po co usuwasz komentarze? Z boku wygląda na to, że nie miałeś argumentów, więc usuwasz niewygodne treści.

   Z faktami się nie dyskutuje, fakty się przyjmuje do wiadomości.

   ale zaśmierdziało totalitaryzmem, bardzo typowe

   +: tksl
  •  

   Druga sprawa to argumentacja, że coś jakiś naukowiec powiedział, albo, że nie jestem klimatologiem to mam się nie odzywać, jest takim samym odwołaniem do autorytetu jak powiedzenie, że klimat się ociepla bo tak mówi biblia/koran/szaman.

   @DulGukat: nie chodzi o jakiegoś jednego naukowca, tylko o całą grupę, to chyba różnica.
   Nauka wyjaśnia, należy się do niej odwoływać.
   Poza tym oczywiście, że jeżeli ktoś nie ma zbyt dużego pojęcia w temacie, a tylko wojenki światopoglądowe mu w głowie (kuce od podstarzałego jaskiniowca) to powinien siedzieć cicho, nie rozumiem czemu cię to dziwi?

  •  

   @NieWiemASieWypowiem: usuwam, bo to absurdalne, że osoby, które nie mają pojęcia podważają dowody naukowe, tym samym rozszerzając głupotę, należy zwalczać nieprawdę.

  •  

   @fapowiczowski: ja sam chętnie zapytałbym o źródło tych 10000 uczonych na konferencji w Madrycie i ich stwierdzony 99% konsensus, bo nigdzie w internecie nie mogę tego znaleźć, tylko co najwyżej:

   More than 26,700 people attended COP 25, including over 13,600 government delegates, nearly 10,000 observers, and over 3,000 members of the media.

   https://enb.iisd.org/climate/cop25/enb/

   Czy tak tylko pan doktor sobie rzucał losowe liczby których nie da się potwierdzić?

   Ale chyba nie mam licencji na zadawanie pytań, bo tak twierdzi potężny wykopek

   +: tksl
  •  

   Dlaczego nie miałoby tak być na "rynku emisji CO2"?

   @DulGukat: przez ostatnie kilkaset tysięcy (!) lat poziom CO2 był bardzo stabilny - była bardzo niewielka chwiejność w jego ilości. Przez ostatnie 200 lat poziom CO2 wzrósł o 30%.

   Matematykę zostawiam tobie.

  •  

   @fapowiczowski o szlag, przekonało mnie to

  •  

   @fapowiczowski: Obserwując moich pisiarskich i prawicowych znajomych, zauważyłem, że raczej nie odrzucają faktu globalnego ocieplenia, tylko, że to jest naturalne ocieplenie klimatu. A co do samego ocieplenia, nie widziałem nigdy badań, które udowadniałby np. że obecna zawartość gazów cieplarnianych jest odpowiedzialna za ocieplenie. Jest na to jakiś wzór? Pomiary zawartości gazów w atmosferze na podstawie, którego wyliczymy ocieplenie? Sam osobiście nigdy nie widziałem konkretnych wyliczeń, z których jasno wynikałoby, że to działalność człowieka. Przypomina mi się sytuacja z dziurą ozonową na początku lat 90. Też było straszne biadolenie, że powłoka zanika, że będzie wielka epidemia raka skóry i koniec wakacji nad wodą, a potem wszystko wróciło do normy. Sam osobiście jestem za przestawieniem produkcji przemysłowej, gdzie wylicza się pełny bilans CO2 produktu, od produkcji, przez użytkowanie po złomowanie/recycling, bo obecnie np. auta elektryczne wiele z ekologią nie mają wspólnego.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @tksl: w śniegu na Antarktydzie

  •  

   weź jeszcze wytłumacz jak to pomierzyli przez ostatnie 200lat ten CO2 , bo skoro jest cięższy od powietrza to naturalnie opada na ziemię i naturalnie najwięcej będzie go na powierzchni planety a nie klika kilometrów nad...

   @tksl: No tak bo w atmosferze nie ma czegoś takiego jak dyfuzja, konwekcja i turbulencja, które "mieszają" składniki powietrza. Idąc twoim tokiem rozumowania "co cięższe to na dole" powinniśmy się udusić przez argon.

   Ciekawi mnie skąd czerpiesz informacje o globalnym ociepleniu jak np. to co napisałeś o ilości CO2 emitowanych przez wulkany...

  •  

   A co do samego ocieplenia, nie widziałem nigdy badań, które udowadniałby np. że obecna zawartość gazów cieplarnianych jest odpowiedzialna za ocieplenie

   @myszczur: zapraszam do lektury

   "Prawda jest straszna, ale niewiedza jeszcze gorsza"

  •  

   @fapowiczowski ilość nie determinuje prawdy

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @tksl: pisz odpowiedzi, ale nie wołaj mnie, byle bym tylko nie odpowiedział, na kłamstwa powtarzane przez Januszy, którzy nawet rzetelnych informacji nie są w stanie znaleźć i im się myli 10% z 1. Co to za różnica, jedno zero, prawda?

  •  

   @PannaYa: Serio kurła? xD Druga grafika i taka manipulacja.

   źródło: 5ce1bdcce6639_a318-2.png

  •  

   @myszczur: zwróć się do Uniwersytetu Warszawskiego ze swoim odkryciem, nie odpisuj mi. Dostałeś linka bo sam przyznałeś, że nie wiesz.

  •  

   @PannaYa: Chodziło mi o to, że przy takiej klimatycznej panice, powinien istnieć wzór typu, nie wiem... zawartość, absorpcja, emisja, rozprzestrzenianie, średnia z danych. A na wstępie otrzymuję wykres, który nie odbiega od normy, nie licząc zawartości na końcu, doklejone dane z pomiarów z innych stacji, bez żadnej historii. Ja naprawdę nie jestem jakimś prawakiem, który neguje to, bo tak każe partia. Tylko na każdym kroku widzę manipulacje tym tematem. Jak ja mam to traktować poważnie?

  •  

   @myszczur: fizyka atmosfery to nie jest wiedza szkolna i to normalne, że przeciętny kowalski nie będzie rozumiał zawikłań jakie dzieją się w atmosferze. O tyle jest dobrze informacyjnie, że UW postanowił dzielić się tą wiedzą publicznie i można samemu zdobyć informacje z "uniwersyteckiej półki". Chcesz więcej wzorów, poszukaj. Tu masz artykuł, który miałeś poniżej a który już bardziej zgłębia fizykę a nie teorię i wykresy. Zgłęb się w temat jak czujesz niedosyt, to nie jest innych wina, że wiesz za mało by "traktować poważnie" jakąś dziedzinę.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Sporo hejtu wylało się na Chiny w związku z tym jak radzą sobie z epidemią i jakie zaniechania popełniono i co można bylo zrobić lepiej. Czy my poradzilibyśmy sobie lepiej? Przeprowadziłem więc z Billem Gatesem symulację rozwoju wirusa na terenie Polski:

  Dzień 0, liczba zarażonych 1: Pani Euzebia, lat 73, poczuła się gorzej po spożyciu odmiany cebuli wychodowanej własnoręcznie na działce. Kaszle i ma gorączkę. Idzie do lekarza. Po 4h w kolejce, lekarz po rzucie oka na stałą bywalczynię, przepisuje jej Biseptol i każe spieprzać.

  Dzień (+2), liczba zarażonych 527: Niedziela. Pani Euzebia dochodzi do wniosku że to już końcówka, więc idzie do kościoła odpokutować grzechy żywota. Zanim doznaje zapaści, zostaje na mszach o 07:00, 09:00, 11:00, 15:00 i 18:00 oraz uzyskuję odznakę super-spreadera dnia, za maczanie za każdym razem palców w pojemniku na wodę święconą w przedsionku.

  Dzień (+6) liczba zarażonych 4890, liczba zgonów 27: Szpitale na wszystkich szczeblach, do powiatowego, pękają w szwach. Nikt nie wie co się dzieje. Starosta, burmistrz miasta powiatowego, oraz 26 ich zastępców, są nieuchwytni.

  Dzień (+12) liczba zarażonych 56527, liczba zgonów 112: Całe województwo jest pogrążone w chaosie, kolejne szpitale raportują przypadki nieznanej choroby. W TVP po raz pierwszy wspominają o chorobie i środkach zapobiegawczych, jak unikanie podawania rąk i osłanianie twarzy. Okraszone nagraniami Tuska ściskającego dłonie światowych przywódców i całujących ich policzki na powitanie.

  Dzień (+20) liczba zarażonych 3227856, liczba zgonów 902: Decyzja o odcięciu i kwarantannie województwa utyka w martwym punkcie, z powodu sporu kompetecyjnego. Przetarg na maseczki wygrywa MASECZKOPOL SP. Z.O.O niejasno powiązany z obozem władzy. Z racji źle rozpisanych warunków przetargu, w ośrodkach zdrowia dystrybuowane są maseczki z glinką kambryjską, olejkiem jojoba i aloesem. Kolejny zostanie rozpiasany w następnym miesiącu. Wojska patrolują lasy, z powodu Januszy, masowo wywożących tam słaniających się na nogach pracowników. Niemcy odgradzają polską granicę kordonem sanitarnym.

  Dzień (+37) liczba zarażonych 15227856, liczba zgonów 5526: Hołecka w wiadomościach TVP informuje iż NIE MA POWODÓW DO PANIKI, SYTUACJA JEST POD KONTROLĄ, A W OGÓLE TO JEST TO WINA OPOZYCJI I UNII EUROPEJSKIEJ, OCZYŚCIĆ SĄDY Z KOMUNISTYCZNYCH ZŁOGÓW ZULU GULA BĘC, po czym zaczyna kaszleć, krwawić z oczu i uszu, i pada czołem na blat stoliku. Za chwilę dalszy ciąg programu. Rząd ucieka za granicę na Bialoruś.

  Dzień (+322), liczba ocalałych 17: Grupka nasączonych dentaturatem meneli którzy przeżyli, szabruje skarbiec królewski na Wawelu, gaszą światło i zakładają hipisowską komunę na Gotlandii.

  #2019ncov #chiny #wirus #heheszki #pasta
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)

 • avatar

  Do sieci właśnie wpłynęło ostatnie zdjęcie Koba na chwilę przed startem helikoptera
  #nba #kobebryant

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  Byłem kiedyś z czystej ciekawości na jednym spotkaniu rekrutacyjnym - staż PHP

  Krótka rozmowa z babka z Hr

  Padło legendarne pytanie - jakim zwierzęciem.chciałbyś być?

  A ja na.to - pracownikiem Działu HR

  Wstałem i wyszedłem

  #heheszki #pracait #praca #rekrutacja

  odpowiedzi (20)