•  

Polska:
    - "Mireczki mam 7,5k na pierwsze auto. Co kupić?"
    - No im młodszy, tym lepiej. Może pomyśl o Polo 1.2 z 2005? Albo może Jakieś E46 Compact z 2002?

Meanwhile in USA:
    - "Mireczki mam 7,5k$ na pierwsze auto. Co kupić?"
    - "Hej, pomyśl o 2008 Golfie 2.0 GTI A jak nie potrzebujesz sportowych doznań to może znajdziesz coś z 2010-2011 z 2.5l benzyną".

A to wszystko przez setki lat rozbiorów i komunistycznego ciemiężenia. Czarę goryczy przelał Balcerowicz i teraz mamy co mamy.

Przypomnę, że w USA pensje są podobne jeśli chodzi o sumę. Siła nabywcza to jednak inny kosmos.

*Tak, tak, ubezpieczenie zdrowotne to 700 USD/mies. a jak się połamiesz to i tak 20k do płacenia... ale chociaż można pozapierdalać fajnymi autami poniżej 10k.

LINK

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #boldupy

źródło: i.ebayimg.com

•  

A to wszystko przez setki lat rozbiorów i komunistycznego ciemiężenia

@NicoRosberg: wiadomo, bo Polacy tak przez wszystkich stłamszeni, a sami sobie nie winni.

•  

Meanwhile in USA:
      - "Mireczki mam 7,5k$ na pierwsze auto. Co kupić?"
      - "Hej, pomyśl o 2008 Golfie 2.0 GTI A jak nie potrzebujesz sportowych doznań to może znajdziesz coś z 2010-2011 z 2.5l benzyną".

@NicoRosberg: xD w USA nikt nie poleca eurotrashy.

A 2.5 to zjebany silnik w tym aucie - może nie jest jakoś szczególnie awaryjny, bo VW potrafi znacznie gorzej, ACZKOLWIEK wszelakie prace z tym ścierwem wymagają dość dobrej ekwilibrystyki xD.

•  

@Student_AWAS: Nie psuj marzeń studentowi.

pokaż spoiler Ale fakt, że samochody tam kosztują grosze.

•  

Przypomnę, że w USA pensje są podobne jeśli chodzi o sumę. Siła nabywcza to jednak inny kosmos.

@NicoRosberg: bo USA to potęga i nic tutja się nie zmeinia, Europa natomiast zakłada sobie pętle na szyję od jakiś 10 lat.

Tyle w temacie bogatje Europy xd

źródło: i.wpimg.pl

•  

@anonim1133: no kosztują, a nawet jeżeli ceny nowych sa porównywalne (mowa o tzw. entry level), to jednak albo są lepiej wyposażone, albo mocniejsze... jednakże im droższe auta, tym ceny korzystniejsze, oczywiście dla USA.

•  

xD w USA nikt nie poleca eurotrashy.

@Student_AWAS: I tu sie grubo myslisz. Bo sa powazane 10x bardziej niz japonskie i koreanskie razem wziete.

•  

@Student_AWAS: Dokladnie. XD

Auta Europejskie (w tym VW - wiem XD) sa postrzegane jako prestizowe. I pozycjonowane 10x wyzej od nawet rodzimych produkcji a co dopiero azjatyckich.

Niechce mi sie nawet wchodzic w dyskusje z psychofanem aut koreanskich czy sa ku temu powody czy nie, ale takie postrzeganie europejskich marek to jest fakt i nie ma co z tym dyskutowac.

Jak juz niekoniecznie VW to swieta trojce: bmw, audi i merc. A jak nie oni to zobacz sobie Volvo i saaba.
      Gadanie,ze nitkt tego nie poleca to wyraz glebokiej ignoracji i nieznajomosci realiow. Zeby nie powiedziec glupoty.

Ale Ty nie masz pojecia o czym piszesz, wiec po co ta dyskusja. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@bigger: dlatego eurotrash się tam nie sprzedaje - one są postrzegane jako money pit i ciekawostka, niż coś prestiżowego. Może jako nowe, snobizm jest mocny wszędzie.

•  

@Student_AWAS: na tej pięknej infografice zabrakło informacji, ze w Wenezueli za minimalną kupisz 136544 litry benzyny.

•  

@Student_AWAS: zakłada pętlę na szyję bo stara się dbać o własne środowisko?

•  

Auta Europejskie (w tym VW - wiem XD) sa postrzegane jako prestizowe. I pozycjonowane 10x wyzej od nawet rodzimych produkcji a co dopiero azjatyckich.

@bigger: prestiżowe, to już trochę na wyrost, ale na pewno wyżej pozycjonowane. Za to na pewno auta niemieckie są postrzegane jako drogie w utrzymaniu.

•  

@HetmanPolnyKoronny:

BMW / Audi i Merc jak najbadziej prestizowe. Sa oczywsice sporo drozszy w serwisie i utrzymaniu. Ubezpiecznienie a sczzegolnie serwis z uwagi na dostepnosc czesci, ceny robocizny i zaawansowanie.

teraz roznica sie zaciera, ale tak do 2010 roku to jest przepsc w zaawansowaniu technicznym np. mercedesa/bmw a takiego chryslera. O japonskiej konkrencji juz nawet nie wspomne.

Bardzo duzy szacunek ma np. Volvo. Klasa srednia na ten przyklad go uwielbia. Nie jest postrzegany jako szpanerski, ale wciaz elegancki, trwaly i lepszy niz europejskie.

Mieszkalem na Zachodzie USA rok i latam regularnie. I trend sie nie zmienil przyjamniej od 2005 roku kiedy to pierwszy raz tam bylem. Moim zdaniem jest tak

1. Swieta Trojca
      2. Volvo
      3. Toyota/Honda
      4. Amerykanskie/VW
      ....
      Kia/Hujdaj.

Te ostatnie sa postrzegane jak mechaniczne trampki - uslyszane w tym roku od obywatela USA. Bardzo tanie, do momentu jak nowe wynajmujesz/uzywasz i po gwarancji oddajesz do dealera. Utrata wartosci hoderalna, prestiz zaden.

Japonskie mam wrazenie rosna w sile. Moi znajomi w tym roku pierwszy raz kupili Hondy. 2 sztuki. Civica i CRV
      #picrel

Od zawsze bojowka #volvo. I o ile suva moze zostawia, bo 4wd to jak tylko na Civica skonczy sie plan to wraca do delaera, bo kijowo sie nim jezdzi i kupuja cos europejskiego. Mowia,ze dla $100-200 dolanow na miesiac nie warto sie tak poswiecac (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Klasa srednia. Przed 40stka.

A ze sie nie sprzedaje tak dobrze ?
      Oni by chcieli tylko ich podobno nie stac. Mediana zarobkow w USA jest nizsza niz w Niemcowni. Wyniki podbijaja miliarderzy.
      Tam nie jest tak wesolo jkaby sie moglo wydawa. Dla wiekszosci z nich wylot do Europy (Paryz!!1!one) na wakacje to szczyt marzen.

Temat na osobny wpis to zreszta jest.

źródło: 2019-09-04 09.12.48-1.jpg

•  

@bigger: bardziej mi chodziło, że do VW prestiżowy jest na wyrost, niż do Volvo czy BMW, ale dzięki za obszerny komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: bigger
    •  

@HetmanPolnyKoronny: No oczywiscie, bo my Europejczycy wiemy, ze to nie jest zaden premium a marka dla ludu.

Ale typowy nastolatek wybierze 10x szybciej jakiegos Golf GTI (najlepiej w manualu) niz sciona czy Kia. No jak juz koniecznie cos japonskiego to Subaru. Znajoma ma jakiegos podlubanego. Ale tez sie pozbywaja,bo nie jezdza nim prawie wogole.
      A juz jakies BMW serii 1/2 to marzenie i jezdza nimi raczej babanowe Oskarki.
      U nas duzo bardziej osiagalne mam wrazenie.

•  

Auta Europejskie (w tym VW - wiem XD) sa postrzegane jako prestizowe

@bigger: @Student_AWAS:

Jest to nawet ujęte w popkulturze. Pierwszy przykład jaki mi przychodzi do głowy - Świat według Bundych. Marcy zakupiła BMW e30 i zadzierała z tego powodu nosa. Nikt nawet nie próbował ściągnąć jej na ziemię w tym temacie.
      Doug DeMuro - w europejskich samochodach prawie zawsze podkreśla jakość wykonania i użytych materiałów.

•  

@Jin: To jest schemat, ktory jest tluczony od daaaawna.

Szczegolnie wlasnie w filmach. Biedacy, nieudacznicy itd.. zawsze jezdza jakas stara, poobijana japonia.

Pierwszy z brzegu:

Breaking bad / Better call Saul - jako nieudacznik jezdzil swiftem jakims a jak sie dorobil to kupil Merca.

Azjatycki samochod od czasu kryzysu paliwowego w USA postrzegany jest jako gorszy i mniej prestizowy. To jest fakt z ktorym nie ma co dyskutowac.

•  

Kia/Hujdaj.

@bigger: no chyba nie, bo te auta w usa trzymaja dobrze/b dobrze wartosc xD

+: Djodak
    •  

Ja nie wiem o czym wy piszecie z tym premium.
      BMW, Mercedes, Audi itd to NIE JEST premium! To klasa średnia wyższa.
      Premium to jest np. Maserati, bo oferuje to samo co wyżej wymienieni rywale i do tego jest ekskluzywne, rzadkie.
      Nie jeździ tego pół polski! Jak coś jest premium i ma go co druga osoba to przestaje tym premium być!
      Ferrari sprzedając swoje modele specjalne samo wybiera przyszłych nabywców.
      To marka ekskluzywna, prawdziwe premium – byle kowalski nie wchodzi do salonu i kupuje topowy model.
      Premium musi się łączyć z pewną unikatowością, czymś na co inni nie mogą sobie pozwolić.
      A co jest unikatowego w BMW serii 3?
      Nic.
      Normalne auto dla ludu o podwyższonym standardzie. Tyle.

•  

@bigger: to co nazywasz mechaniczne trampki to tzw disposable car i tyczy sie to w rownej mierze tez japonskich i Twoje ukladanie rzeczywistosci nie zmieni tu wiele.

•  

Normalne auto dla ludu o podwyższonym standardzie. Tyle.

@rvva1:

źródło: Adjustments.plist

•  

@Student_AWAS:
      japonskich tez, ale ta role obecnie przejmuja powoli koreance.
      Ja nie ukladam rzeczywistosci. Masz relacje z pierwszej reki od amerykanow. Sam spedzilem tam troche czasu. Ludzie wyzej zdaja sie ozumiec o czym tu piszesz.

Ty natomiast zgaduje w samym USA nie byles (ale znasz kogos kto byl! (✌ ゚ ∀ ゚)☞ ) , jestes pschofanem koreancow. Niemieckiej marki premium nigdy nie miales... itd.

Ktos z naszej dwojki zaklina wiec rzeczywistosc?
      Dobra. Z mojej strony EOT, bo dyskusja w stylu "XD" jest pozbawiona sensu.

•  

@bigger: nie byłem, ale się wybieram.

Natomiast mówienie, że w Ameryce, bo Ty byłeś na west coastcie to typowe pierdolenie xD ten kraj to 320mln mieszanka kultur i ludzi. Liznąłeś trochę i fajnie, nawet trochę zazdroszczę, ale już niedługo, planuję zrobić Oregon Trail i trochę obok w tym, albo przyszłym roku - jednakże mówienie, że tak jest w całych USA to ostre przegięcie, bo tam prawa potrafią się diametralnie różnić w zależności od stanu, a co dopiero nastawienie ludzi.

Niemieckiej marki premium nigdy nie miales... itd.

@bigger: nie miałem i nie zamierzam xD wystarczy mi, że mam z nimi styczność na płaszczyźnie zawodowej. No ale mi auto nie służy do podkreślania statusu społecznego, a jest narzędziem, z którego mam wyssać jak najwięcej, wkładając jak najmniej (co nie znaczy, że jeźdżę, aż się urwie - po prostu oczekuję, że rzeczy które kupuję, działają).

Doug DeMuro - w europejskich samochodach prawie zawsze podkreśla jakość wykonania i użytych materiałów.

@Jin: xD to jest szczególnie przydatne, jak czekasz na triple A na poboczu drogi xD.

•  

@bigger: ale powiem Ci ciekawostkę, że - przynajmniej z tymi, którymi ja się spotkałem w Europie - Azjatami, to oni tez najczęściej jeżdżą... europejskimi autami, nawet niekoniecznie premium, choć często tak ¯\_(ツ)_/¯ tak więc my się podniecamy, jak to jakiś Kim czy inny Mutsumi opracował to, czy tamto, a oni jak Hans czy inny Giusseppe to zrobił xD

•  

@NicoRosberg:

A to wszystko przez setki lat rozbiorów i komunistycznego ciemiężenia. Czarę goryczy przelał Balcerowicz i teraz mamy co mamy.

SKURWISYNI ODDZIELILI GOLFA GTI OD POLSKI A W II RZECZYPOSPOLITEJ VOLKSWAGEN BYŁ POLSKĄ MARKĄ O CZYM HISTORIA MILCZY!

•  

@NicoRosberg: gdyby nie Balcerowicz to nasz kraj by wyglądał w najlepszym przypadku jak ukraina; terapia szokowa była niezbędna.

•  

@NicoRosberg gurwa od jakiegoś czasu obserwuję ceny aut na coparcie i iaai bo chcę zmienić auto do wakacji i mam takie XD na twarzy jak widzę jaka jest różnica cen w ogóle między europą a usa

•  

@NicoRosberg: Post totalnie z dupy. U nas za 7.5K szukają jakiegoś gównianego sztrucla z olbrzymim silnikiem i napędem na tył coby był szacun na dzielni ( ͡° ͜ʖ ͡°). Później pierwsza lepsza droższa naprawa i auto leci na złom, albo do kolejnego debila.

•  

@NicoRosberg: "komunizm" "zabory" xD polska od zawsze byla biedna, juz w XVIw w Londynie zarobki byly prawie dwa razy wieksze niz w Warszawie

•  

@NicoRosberg: Jak tak dalej będziecie zwalać winę na zaborców, zamiast samemu ruczyć dupę, to jako naród niczego nie osiągniecie

•  

@NicoRosberg: bzdura albo bejt, sam nie wiem już xd

•  

@NicoRosberg: nikt nie rozkurwił Polski bardziej niż Polacy xD

•  

@QBA__: VW wroc do macierzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: QBA__
    •  

Czarę goryczy przelał Balcerowicz i teraz mamy co mamy.

@NicoRosberg: No wiadomo, że gdyby nie Balcerowicz to hiperinflacja doprowadziłaby do siły nabywczej porównywalnej do dolara...

pokaż spoiler ...zimbabwe.

•  

@NicoRosberg: jakby nie Balcerowicz to byś o ladzie dyskutował jak na Ukrainie XDD

•  

@NicoRosberg: a w uk za 7,5k masz jaguara albo 350z xD

•  

@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: @NicoRosberg: Znajomy co był w Anglii opowiadał mi jak to się wkurwił jak kiedyś jego ziomek kupił sobie auto za 18k, na które odkładał z rok czy dwa po czym pojechał do Anglii i widział niemal identyczne za jakieś 1,7k na które odłożyłby w miesiac xD

•  

Szkalowanie Balcerowicza nie posiadając ani grama wiedzy na ten temat. Ani na ten ani podstaw ekonomii xddd 2/10 bo odpisałem dzbanie

•  

@Kris1910: bo dokladnie tak jest. Gosciu od pol roku niedaleko nie moze sprzedac jaguara xk8 za 3,5k. Zobacz po ile są w PL xD ja jezdze RX8 za 800 funtow, przymierzam sie do wspomnianego 350z za jakies 5k xD

pokaż spoiler Minimalna na gownomagazynie to jakies 1400f miesiecznie, to sobie policz ile czasu sie na to odklada. Dlatego auto nie jest wyznacznikiem statusu bo za minimalna to na kredyt i GTRa dostaniesz

•  

@bigger: przeciez ten typ to naczelny psychofan azji i najwiekszy hejter vaga na wypoku i zawsze wie wszystko najlepiej. odpusc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rvva1: polac. co najwyzej merc z niektorymi modelami typu amg gtr/ maybach moze byc eksluzywny, ale bmw czy audi to jeden chuj jak vw.

+: rvva1
    •  

Komentarz usunięty przez autora