•  

Trzeba przyznać że to osoba która jako jedna z nielicznych od lat nie zawiodła Polaków. Patrzcie jak bardzo PiS go by chciało zniszczyć a nie potrafi znaleźć żadnych haków. A na takiego Grodzkiego znaleźli świadków z 1995 xD to pokazuje że gość naprawdę jest czysty. Dużo osób zarzuca mu że się miesza w politykę. A ja uważam że brakuje dziś autorytetów którzy nie boją się skrytykować władzy. Bo sytuacja jest już jak w Rosji - powiesz coś źle to zostaniesz zniszczony przez TVP i PiS . Aktor nie dostanie roli, syn zostanie zwolniony z pracy, znajdą się paragrafy... Szanuje Jurka że mówi głośno to co myśli a trudno nie przyznać mu racj gdy rząd utrudnia mu pracę na złość bo jest lewakiem #tvpis #bekazpisu

źródło: 1578992478862.-To-jest-zapasc-systemowa_article.jpg

•  

@Megasuper: poczekaj jak po śmierci albo jeszcze przed wyda się że jednak nie wszystkie pieniądze idą do szpitali a część trafia w prywatnej kieszeni. Oczywiście nie umniejsza tutaj Panu Owsiakowi ale trzeba pamiętać o tym że tak naprawdę to wszystko jest zorganizowane z naszych pieniędzy. Gwiazdy za występy biorą kasę, budowa sceny w każdym mieście to wszystko idzie z pieniędzy publicznych czyli z naszych. niestety również nie bez powodu zrobiło się zamieszanie wokół WOŚP gdy okazało się że w fundacji pracuje cała rodzina. Dodatkowo przelewy pieniędzy między WOŚP a inną firmą założoną również przez rodzinę. No i oczywiście otwarta niechęć do kościoła krytykowanie go w mediach a w niedzielę dzieci stoją pod kościołem.

Nie chcę już wspominać o tym że Owsiak zbiera na noworodki wcześniaki a jednocześnie brał udział w czarnym marszu

+: takija, Turahk +89 innych
    •  

@Megasuper:

to pokazuje że gość naprawdę jest czysty.

Patrząc na "jakość" dowodów na Grodzkiego, gdyby tylko chciano w podobny sposób uwalić Owsiaka, już dawno by to zrobiono. Ale to się po prostu nie opłaca - smród byłby ogromny, korzyść znikoma.

Dużo osób zarzuca mu że się miesza w politykę. A ja uważam że brakuje dziś autorytetów którzy nie boją się skrytykować władzy

Niech więc się przyzna do swoich preferencji i nie ściemnia, że wośp i woodstock to impreza dla każdego, bo tak nie jest.

Szanuje Jurka że mówi głośno to co myśli a trudno nie przyznać mu racj gdy rząd utrudnia mu pracę na złość bo jest lewakiem

A wiesz kiedy najbardziej "utrudniano mu pracę"? Kiedy chociażby na woodstocku wymagano spełnienia wszystkich warunków, jakie muszą podobne festiwale i imprezy masowe, a które w kostrzynie były lekko ignorowane, czy utrudniano obstawę straży pożarnej. Chciałbym zobaczyć czy i ile fundacja płaciła za straż przed 2015 i czy za takie same pieniądze chcieli ich pomocy po tym roku - no ale takich danych znaleźć mi się nie udało.

Więc jak ma się czuć organizator innego festiwalu, który też chce zrobić coś fajnego, ale od początku ma kłody pod nogami i musi spełniać warunki, których Owsiak i WOŚP nie musiał?

•  

@Megasuper: ciezko "zniszczyc" czlowieka tak dobrze umocowanego w strukturach postmagdalenkowych

•  

@Megasuper: niby nie mają haków ale są relacje z rozdawania słoików z krokodylem...

•  

zbiera na noworodki wcześniaki a jednocześnie brał udział w czarnym marszu

@Mintaa: A to się jakoś wyklucza?

•  

@Zeugma jeśli z jednej strony mówisz że wszystko dla dzieci bo one są najważniejsze a z drugiej popierasz aborcję z każdego powodu trochę takie podwójne standardy nie ? No chyba że idzie za europejskimi standardami bo tam to norma

•  

@bodziodestruktor: Woodstock nie jest dla każdego? Znaczy ja rozumiem jak ktoś nie lubi tam prezentowanej muzyki to faktycznie nie ale preferencje polityczne to tam są raczej na dalekim, drugim planie.

Z WOŚP podobnie. Kiedyś pomagałem przy Caritasie a jestem ateistą, ci idioci w ogóle tego nie sprawzają.

@Mintaa: Podwójne standardy? Twoim zdaniem matka która dzieciaka nie pozbyła się dziecka tylko dlatego, że nie miała pieniędzy żeby pojechać do Czech to będzie dobra matka? Cóż, każdy ma swoje zdanie na ten temat ale jeżeli ktoś ma mieć spieprzone życie przez traume z dzieciństwa to może własnie lepiej żeby kogoś takiego nie było w ogóle. Zaś wobec dzieci którymi ktoś faktycznie będzie się interesować to pomagać ile można.

•  

@DiscoKhan: No akurat na woodstock jeżdżę od wielu lat i za każdym razem, jak chodziłem do asp, prezentowanie poglądów innych niż stricte lewicowe kończylo się nazywaniem "faszystą" i "pachołkiem Pawłowicz". O doborze gości na wywiady nie wspomnę

•  

Niech więc się przyzna do swoich preferencji i nie ściemnia, że wośp i woodstock to impreza dla każdego, bo tak nie jest.

@bodziodestruktor: Ale on przecież jasno pokazuje jakie ma preferencje światopoglądowe i polityczne.

A Woodstock jest dla każdego - nikt tam nie sprawdza czy masz legitymację PO albo nie rozkazuje Ci napluć na logo PiS.

•  

@rzep: No to niech się nie dziwi, że rząd mu robi pod górkę ¯\_(ツ)_/¯

A Woodstock jest dla każdego - nikt tam nie sprawdza czy masz legitymację PO albo nie rozkazuje Ci napluć na logo PiS.

A Owsiak uhahany na scenie, kiedy na rozpoczęciu publiczność śpiewa "Jebać PIS" to o czym świadczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wioseneczka kobieta to nie człowiek (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Mintaa mam nadzieję, parówko, ze tak samo oburzają cię subwencje na TVP.

•  

@bodziodestruktor: Ale kogo normalnego te sceny polityczne tam interesują, jeżeli idziesz na największy rockowy festiwal w Europie i akurat jakieś wywiady kogoś interesują to wiadomo, że to musi być mocniejsze oszołmostwo xD

•  

@Mintaa:

Nie chcę już wspominać o tym że Owsiak zbiera na noworodki wcześniaki a jednocześnie brał udział w czarnym marszu

I co ma jedno do drugiego? Chyba tylko w mało rozgarniętym konserwatywnym umyśle jedno może wykluczać drugie. Tym zdaniem się skompromitowałeś.

•  

@Megasuper: za dużo w tym polityki, poza tym za dużo polityki

•  

A Owsiak uhahany na scenie, kiedy na rozpoczęciu publiczność śpiewa "Jebać PIS" to o czym świadczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bodziodestruktor: O zdrowym rozsądku?

•  

@Mintaa:

a co ma piernik do wiatraka? xD

•  

@DiscoKhan: Główna scena i rozpoczęcie festiwalu nikogo nie interesuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mekki: Więc nie dziw się, że z takim podejściem ten "jebany pis" rzuca kłody pod nogi, akcja, reakcja i reakcja ¯\_(ツ)_/¯

Jakby Owsiak zachował neutralność i po prostu robił swoje, to bym się nie czepiał, ale on wybrał jedną ze stron, więc niech się nie dziwi, że dokładnie tak jest odbierany

•  

@Megasuper: No jak nie znaleźli? Przecież nie przekazuje 100% zebranych pieniędzy = złodziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Mintaa:

Czekaj czekaj. Czarny marsz nie był po to by usuwać wszystkie ciąże. Więc ten argument jest z dupy.

•  

@Mintaa: masz rozliczenia dostępne jeśli masz wątpliwości czy coś idzie do kieszeni czy nie

•  

@bodziodestruktor fakt, często można usłyszeć na Woodstocku żeby jebać PiS. A wiesz dlaczego? Bo PiS się wpierdziela i utrudnia organizacje festiwalu. Ale uwierz mi to i tak jest margines bo ogólnie każdy ma tam przez tydzień politykę w dupie bo są ciekawsze tematy. Wkurzają mnie politycy co się tam pojawiają tylko po to żeby się pokazać i to niezależnie od opcji politycznej.

•  

@zjadacz_Cebuli: Czym utrudnia? Że nie chcą udostępniać straży po kosztach, czy zaczęli wymagać spełniania określonych warunków, jak każda inna impreza masowa, której to woodstock wczesniej nie musiał spełniać?

edit. "margines" w czasie otwarcia festiwalu, gdzie Owsiak mówił do któregoś pisowskiego ministra (bodaj Błaszczaka), że jednak się da i "niech pan spojrzy na tę młodzież"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dokładnie wtedy tłum zaczął skandowanie "jebać pis", którego to Owsiak w żaden sposób nie próbował powstrzymać, tylko stał uhahany.

Stracił wtedy w moich oczach resztki "neutralności", którą deklarował.

•  

@bodziodestruktor z tego co wiem a wiem bo byłem to Woodstock jest darmowym festiwalem więc straż i policja powinna być jak na każdych innych dożynkach czy dniach wipizdowa małego. Jeśli miasto daje zgodę na taką imprezę.

•  

@Megasuper: Niech więc miasto to organizuje. Ale Kostrzyn chyba nie ma tyle zastępów, więc skądś to musieli ściągać. Pytanie, kto za to płaci? Owsiak? Jeśli tak, to chciałbym zobaczyć liczby.

•  

@bodziodestruktor nikt nie musi za to płacić bo to zastany obowiązek państwa aby zabezpieczać takie imprezy lub uroczystości. Płacisz ty i ja w podatkach

•  

@Megasuper: Na szybko:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezwolenia-koncesje-wpisy-do-rejestru/chce-uzyskac-zezwolenie-koncesje-wpis-do-rejestru-dzialalnosci-regulowanej54/proc_263-zezwolenie-na-impreze-masowa

Pamiętaj, że jeśli na imprezie masowej nie dochowasz wymogów bezpieczeństwa, to grozi ci kara grzywny. Chodzi m.in. o odpowiednie do wielkości i rodzaju imprezy zapewnienie:

pomocy medycznej,
      zaplecza higieniczno-sanitarnego (np. punkty gastronomiczne, śmietniki, toalety, itp.),
      dróg ewakuacyjnych i dróg dla służb,
      odpowiedniego sprzętu w razie pożaru,
      pomieszczeń dla służb nadzorujących imprezę pod kątem bezpieczeństwa.

•  

@Mintaa: te słowa Cię po prostu kompromitują, masz dziecinnie czarno-białą wizję świata i nie powinieneś się wypowiadać w tematach ideologicznych, światopoglądowych, społecznych.

•  

@bodziodestruktor na terenie festiwalu jest ochrona która uwierz mi nie pierdoli się w tańcu. Już Ci tłumaczyłem czemu jebać PiS i tak jest to margines bo krzyczy to tłum przez chwilę pod wpływem emocji. Sam nie lubię tej partii i jak jest tylko okazja to wygłaszam to piękne hasło bo jebać PiS. Co do policji to
      @Megasuper też Ci tłumaczył że od tego oni są. Tak samo się zrzucaliśmy na miesięcznie.

•  

@bodziodestruktor wiesz, że ta impreza ma nieograniczoną ilość wolnych miejsc? Pomoc medyczna tam jest najlepsza jaka może być no i jakby nie patrzeć doceniają ją na całym świecie ale musi się trafić jakiś Bogdan co mu nic nie pasuje

•  

Czym utrudnia? Że nie chcą udostępniać straży po kosztach, czy zaczęli wymagać spełniania określonych warunków, jak każda inna impreza masowa, której to woodstock wczesniej nie musiał spełniać?

@bodziodestruktor: XD nie, chodzi o to że PiS robi wszystko żeby woodstock zamknąć a WOŚP skompromitować, bo zniszczyć im się nie uda. służby państwowe są zmuszane do tego żeby narzucać P&R wymogi niemożliwe do spełnienia, spółki państwowe współpracujące z P&R zostały zmuszone przez polityków zakolesiowanych przez PiS w ich szeregach do zerwania współpracy, lokalni politycy i przedstawiciele władz współpracujący z Owsiakiem są poddawani naciskom aby współpracę zerwać, media państwowe cały czas emitują stronnicze, szkalujące, niespełniające żadnych norm etyki dziennikarskiej paszkwile. tymczasem mówimy o największym festiwalu w Polsce, festiwalu darmowym, będącym wspaniałą reklamą Polski i Polaków. jeśli nie dostrzegasz takich oczywistości, to nie ma co strzępić ryja.

edit. "margines" w czasie otwarcia festiwalu, gdzie Owsiak mówił do któregoś pisowskiego ministra (bodaj Błaszczaka), że jednak się da i "niech pan spojrzy na tę młodzież"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dokładnie wtedy tłum zaczął skandowanie "jebać pis", którego to Owsiak w żaden sposób nie próbował powstrzymać, tylko stał uhahany.

a co powtarzają politycy PiSu, przedstawiciele kościoła i ich zwolennicy od lat o uczestnikach festiwalu czy Owsiaku? wystarczy spojrzeć na wykop: "brudasy, zwierzęta, pedały, ćpuny". XD bardzo dziwne, że druga strona odpowiada tym samym, baaaardzo dziwne dla ciasnego, prawicowego umysłu.

•  

@zjadacz_Cebuli: Takie pierdoły to Ty wciskaj komuś, kto tam nie był ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do policji, poczytaj mojego posta zamiast się ośmieszać. Bo w sumie @Megasuper zamilkł po tym, jak się okazało, że to organizator musi zapewnić obstawę. Ty dalej brniesz

Pomoc medyczna tam jest najlepsza jaka może być no i jakby nie patrzeć doceniają ją na całym świecie ale musi się trafić jakiś Bogdan co mu nic nie pasuje

Zapytałem ile Owsiak i WOŚP za nią zapłaciły. Tak samo za obstawę straży. Widzę, że to za trudne pytanie, żeby odpowiedzieć i trzeba wymijać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@InspektorDupa: J/W, wciskaj te pierdoły komuś, kto tam nie był. Ja byłem 11 razy i jak mi ktoś zachwala jak to tam nie ma przemocy, narkotyków i agitacji politycznej, to mogę jedynie skwitować uśmiechem z politowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bardzo dziwne, że druga strona odpowiada tym samym, baaaardzo dziwne dla ciasnego, prawicowego umysłu.

Niech się zdecydują, czy są tolerancyjni, czy nie. Bo w tym wypadku woodstock i jego otoczenie niczym się od PISu nie różni.

A uwierz, mi nie przeszkadza, że ktoś sobie mówi o mnie "faszysta", gdzie te osoby nie wiedzą co tak naprawdę "faszyzm" oznacza. Irytuje mnie natomiast wycieranie sobie mord TOLERANCJĄ, gdzie w praktyce to ten sam typ fanatyka, z którymi "walczą".

•  

@Mintaa: taaaak...
      Nic na ten temat nie wiem w zwiazku z tym chetnie sie wypowiem ;) a ten sprzęt bierze sie z kosmosu. Serio? Koncerty? Z naszej kieszeni? Daj dowód :) z tego co wiem kapele graja za kasę jedynie na Woodstocku , a tam są sponsorzy jak lech i allegro, nawet jesli dokladane jest do interesu nie wiem 5% ze zbiorki to jaki inny masz pomysł na to zeby fundacja była fundacją a nie jednorazową akcją? Przecież potęga WOŚP polega na tym że to ma czyste tworzone latami "korzenie"

Druga sprawa. Chcesz wpłacaj na caritas. Nie chcesz nie wpłacaj. Nie chccesz płacic na orkiestrę nie płać. Ale nie szkaluj tego faceta bo zrobił niesamowicie duzo dla Polski. :)

•  

J/W, wciskaj te pierdoły komuś, kto tam nie był. Ja byłem 11 razy i jak mi ktoś zachwala jak to tam nie ma przemocy, narkotyków i agitacji politycznej, to mogę jedynie skwitować uśmiechem z politowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bodziodestruktor: a w którym miejscu ktoś powiedział że nie ma przemocy (więcej przemocy jest na dowolnej imprezie dożynkowej na sto osób w dowolnym miejscu Polski, ale przecież co to za pierdolenie dla wykopowego proroka co prześwietlił woodstock na wylot będąc tam tysiąc sto razy), narkotyków i agitacji politycznej? brakuje pomysłów na argument i już walisz przypisywaniem mi słów jakich nie napisałem. typowe.

Niech się zdecydują, czy są tolerancyjni, czy nie. Bo w tym wypadku woodstock i jego otoczenie niczym się od PISu nie różni.

toleruj moją nietolerancję lewaku, co? poziom argumentów masz niezwykle wysoki, przypisywanie komuś słów których nie wypowiedział i płaku płaku o tolerancję dla formacji nienawidzącej P&R. XD

A uwierz, mi nie przeszkadza, że ktoś sobie mówi o mnie "faszysta", gdzie te osoby nie wiedzą co tak naprawdę "faszyzm" oznacza.

tak bardzo skoncentrowałeś się na rozkminianiu tego prawdziwego i nieprawdziwego "faszyzmu", że wyglądasz już tak samo śmiesznie jak skrajne lewaki bredzące o "prawdziwym komunizmie".

•  

@Krowa_z_siodlem:

Sopot, który zebrał ponad 53 tys. zł, na niedzielny finał wydał w sumie ok. 11 tys. zł. Zapłacił za scenę przy pl. Przyjaciół Sopotu (8,2 tys. zł) oraz ochronę (448 zł). - Kupiliśmy też tysiąc lampionów, które wypuszczono w ramach "światełka do nieba", co kosztowało nas 2,3 tys. zł - informuje Magdalena Jachim, rzecznik prezydenta Sopotu.

2012 rok
      Zespół Rezerwat za koncert w Jeleniej Górze dostanie 12 tysięcy złotych, występ Lady Pank we Wrocławiu będzie kosztował 7-8 tysięcy. L.U.C. zainkasuje w Oławie 6 tysięcy złotych.

W Wałbrzychu na organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wydaje się więcej niż 15-20 tys. zł. Muszę przyznać, że płacimy zespołom, które grają w Finale WOŚP, ale zawsze są to niższe stawki od tych, których gwiazdy żądają za zwykły koncert. Co tu dużo kryć, to z reguły połowa, albo jedna trzecia takiej gaży. Zespół przecież musi dojechać do nas z odległego często zakątka kraju, trzeba zabrać sprzęt itd. Trudno, żeby muzycy grali za darmo - tłumaczy Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Moge Ci szukać tego w nieskończoność. Możesz nawet napisać na email informatycjny miasta z prośbą o podanie rozliczenia ;)

źródło: kasa.jpg

•  

@InspektorDupa: O tutaj:

media państwowe cały czas emitują stronnicze, szkalujące, niespełniające żadnych norm etyki dziennikarskiej paszkwile

No to skoro media informujące o przemocy, narkotykach i agitacji politycznej to "paszkwile", to chyba uważasz nieco inaczej?

toleruj moją nietolerancję lewaku, co?

Ale tacy goście jak Ty nawet nie chcą wiedzieć czy w ogóle jestem tolerancyjny, czy nie, tylko od razu sugerują takie bzdety. Kolejny przykład na to, że jesteś dokładnie taki sam, jak ci, których nie lubisz. No, z tą różnicą, że oni sobie mordy tolerancją nie wycierają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ja miałem na myśli chociażby to, że ile razy chciałem tam merytorycznie porozmawiać o na przykład negatywnych skutkach imigracji, zostawałem zakrzykiwany i nazywany "faszystą", "rasistą" i pewnie szeregiem innych.

Również dobór gości na ASP nie jest zbyt urozmaicony. Ja rozumiem, że ludzie typu Rydzyk czy Kaczyński tam nie pojadą, niemniej jednak nie słyszałem, żeby w jakiś sposób zabiegali o spotkanie z kimś, kto prezentuje poglądy inne, niż sami tam propagują.

tak bardzo skoncentrowałeś się na rozkminianiu tego prawdziwego i nieprawdziwego "faszyzmu", że wyglądasz już tak samo śmiesznie jak skrajne lewaki bredzące o "prawdziwym komunizmie".

Wielokrotnie zostawałem nazywany "faszystą" i jak tylko zadawałem pytanie o ich definicję faszyzmu, to nagle nastała cisza, co było mniej pogrążającym scenariuszem, ale niektórzy próbowali tworzyć swoje cechy "typowego faszysty", co już w ogóle było śmieszne, więc o czym Ty do mnie mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Definicja faszyzmu jest stosunkowo krótka i zwięzła, natomiast spektrum ludzi nazywanych faszystami już przeogromnie szerokie, pierwszy przykład z brzegu - "60 tys faszystów na marszu niepodległości".

I w sumie teraz widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem - ja nie pochwalam faszyzmu, śmieję się jedynie z ludzi, którzy przypisują go mi, gdzie do faszystowskich poglądów mi stosunkowo daleko.

@zjadacz_Cebuli: Jeśli to było do mnie, to nie pogrążaj się bardziej - od 2010 roku co rok.

•  

@Megasuper: no mnie zawiódł bo został politycznym działaczem, który sam nakręca całą sytuację.
      No i chuj wie czemu woli robić jakieś przekręty z zakupami na żonę zamiast przyznać się "no biorę se dziesięć koła miesięcznie i chuj wam w dupę, tyle mi starcza"

•  

@Mintaa: przecież wydatki samorządów na wośp to jest nic w porównaniu z tym ile pieniędzy podatników trwoni komitet centralny patrii rządzącej.

•  

No to skoro media informujące o przemocy, narkotykach i agitacji politycznej to "paszkwile", to chyba uważasz nieco inaczej?

@bodziodestruktor: znowu kłamstwa XD umiesz napisać COKOLWIEK bez przypisywania komuś wymyślonych przez siebie słów? CYTAT wklej w którym w ten sposób opisałem te paszkwile. oczywiście odpiszesz tylko kolejnymi bredniami, nadinterpretacjami i zwyczajnym wciskaniem mi słów, których nie napisałem, taki już twój smutny poziom.

Ale tacy goście jak Ty nawet nie chcą wiedzieć czy w ogóle jestem tolerancyjny, czy nie, tylko od razu sugerują takie bzdety. Kolejny przykład na to, że jesteś dokładnie taki sam, jak ci, których nie lubisz. No, z tą różnicą, że oni sobie mordy tolerancją nie wycierają

no wybacz, że gdy wypisujesz brednie w internecie ktoś (a konkretnie w tym przypadku ja) ma Cię za oszołoma niewartego pochylania się nad kwestią twojej tolerancji. XD
      ja sobie nie wycieram gęby (bo wyciera się gębę a nie mordę, jak już tak bardzo chcesz błysnąć, patrioto), tylko toleruję dobrych ludzi i nie toleruję głupców publicznie przedstawiających bezpodstawne i krzywdzące kogoś opinie na podstawie błędnych wniosków i interpretacji wynikających z niskiego poziomu zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

A ja miałem na myśli chociażby to, że ile razy chciałem tam merytorycznie porozmawiać o na przykład negatywnych skutkach imigracji, zostawałem zakrzykiwany i nazywany "faszystą", "rasistą" i pewnie szeregiem innych.

nie ma to jak wciskanie tematu uchodźców na woodstocku i wielkie zdziwienie reakcją. XD w kościele też rozmawiasz o ukrywaniu pedofilii wśród kleryków?

Również dobór gości na ASP nie jest zbyt urozmaicony. Ja rozumiem, że ludzie typu Rydzyk czy Kaczyński tam nie pojadą, niemniej jednak nie słyszałem, żeby w jakiś sposób zabiegali o spotkanie z kimś, kto prezentuje poglądy inne, niż sami tam propagują.

straszne! myślę, że Owsiak odniesie się do twojego postulatu na jutrzejszej konferencji prasowej o 15. z pewnością go nie lekceważy. jeśli stanie się inaczej proponuję odezwać się do TVP z donosem - na pewno chętnie zrobią reportaż o merytorycznej posusze na ASP.

I w sumie teraz widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem - ja nie pochwalam faszyzmu, śmieję się jedynie z ludzi, którzy przypisują go mi, gdzie do faszystowskich poglądów mi stosunkowo daleko.

to Ty nie potrafisz czytać między wierszami. skupiasz się na mitycznym faszyzmie a kompletnie przegapiasz meritum problemu - po jaki chuj w ogóle rozmawiasz o uchodźcach i definicjach faszyzmu z ludźmi, którzy mają to na tyle w dupie, że nawet definicji nie znają, na WOODSTOCKU który nawet przy całej swojej ideologicznej lewackości jest od tego tematu tak daleko... gdzie Rzym a gdzie Krym?
      krótko - z tego co tu piszesz wynika że jesteś atencyjnym, przemądrzałym kucem, który swoje poglądy musi wtrącić zawsze i wszędzie, ale nie robisz tego po to żeby merytorycznie dyskutować tylko żeby okazać swoją wyższość nad oponentem. oczywiście nie spotyka się to ze zrozumieniem, z tego powodu ludzie odbierają Cię emocjonalnie i jednowymiarowo i naturalnie kompletnie nie potrafisz pojąć dlaczego tak się dzieje i za karę szkalujesz woodstock w internetach i z satysfakcją obserwujesz szkalowanie festiwalu przez obóz rządzący XD stonogafejs.jpg

•  

@InspektorDupa:

znowu kłamstwa XD umiesz napisać COKOLWIEK bez przypisywania komuś wymyślonych przez siebie słów? CYTAT wklej w którym w ten sposób opisałem te paszkwile. oczywiście odpiszesz tylko kolejnymi bredniami, nadinterpretacjami i zwyczajnym wciskaniem mi słów, których nie napisałem, taki już twój smutny poziom.

Bla bla bla, od lat ludzie narzekają na materiały rydzykowych mediów, od niedawna tvp, w których to woodstock jest przedstawiany jako zlot rozpustnych ćpunów, z agresorem po alkoholu i narkotykach, ale Ty oczywiście masz na ten temat inne zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To co, teraz wprowadzasz narrację, że te paszkwile nie mówią o dragach, tylko miłośnikach dobrej książki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak bardzo jeszcze nagniesz rzeczywistość?

ma Cię za oszołoma niewartego pochylania się nad kwestią twojej tolerancji

O to to. Zgodnie z Twoim widzimisię "nie warto się pochylać", więc się nie pochylasz tylko z góry sugerujesz pewne rzeczy. Przez myśl Ci natomiast widocznie nie przeszło, że być może to Ty masz spaczony system wartości i być może podejście kogoś innego jest lepsze.

Po prostu "nie warto" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie toleruję głupców publicznie przedstawiających bezpodstawne i krzywdzące kogoś opinie na podstawie błędnych wniosków i interpretacji wynikających z niskiego poziomu zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

Podaj jeden przykład w moim przypadku.

nie ma to jak wciskanie tematu uchodźców na woodstocku i wielkie zdziwienie reakcją

O proszę, czyli jednak nie można merytorycznie poruszać wszystkich tematów?

w kościele też rozmawiasz o ukrywaniu pedofilii wśród kleryków?

oczywiście, chociażby na tym Przystanku Jezus w Kostrzynie (czy jak oni się tam nazywali), jak i ze znajomymi księżmi.

I choć zdaję sobie sprawę z tego, że to bardzo subiektywne odczucie, to jednak księża dużo bardziej rzeczowo rozmawiali ze mną o pedofilii, jak ci oświeceni ludzie w lewicowych namiotach na asp o zagrożeniach imigracji (bo nie wspominam tutaj o jakichś oszołomach w kolejce po piwo).

straszne! myślę, że Owsiak odniesie się do twojego postulatu na jutrzejszej konferencji prasowej o 15. z pewnością go nie lekceważy. jeśli stanie się inaczej proponuję odezwać się do TVP z donosem - na pewno chętnie zrobią reportaż o merytorycznej posusze na ASP.

Twoja merytoryka mnie powaliła. Rozumiem, że przyznajesz mi rację co do braku zróżnicowanych poglądów, jakie są tam głoszone?

skupiasz się na mitycznym faszyzmie

Skupiam się na używaniu przez ludzi pojęć, których nie rozumieją, w każdej możliwej sytuacji, która im odpowiada. Czy Ty nie widzisz jak słowa "faszyzm", "nazizm", "rasizm" zostały już wyświechtane? Na nikim już takie określenia nie robią wrażenia, właśnie dlatego, że są tak nadmiarowo używane.

po jaki chuj w ogóle rozmawiasz o uchodźcach i definicjach faszyzmu z ludźmi, którzy mają to na tyle w dupie, że nawet definicji nie znają, na WOODSTOCKU który nawet przy całej swojej ideologicznej lewackości jest od tego tematu tak daleko...

Ale to ja byłem nazywany faszystą, więc pytam co mają przez to na myśli. Ich pytaj po co o tym wspominali.

I przepraszam, temat uchodźców jest nieadekwatny do namiotu na asp z wielkim banerem "refugees welcome"?

z tego co tu piszesz wynika że jesteś atencyjnym, przemądrzałym kucem, który swoje poglądy musi wtrącić zawsze i wszędzie, ale nie robisz tego po to żeby merytorycznie dyskutować tylko żeby okazać swoją wyższość nad oponentem. oczywiście nie spotyka się to ze zrozumieniem, z tego powodu ludzie odbierają Cię emocjonalnie i jednowymiarowo i naturalnie kompletnie nie potrafisz pojąć dlaczego tak się dzieje i za karę szkalujesz woodstock w internetach i z satysfakcją obserwujesz szkalowanie festiwalu przez obóz rządzący

Co to jest za bełkot? Jakieś kompleksy przez Ciebie przemawiają, że wylałeś tyle jadu? Jakiś korwinowiec Ci odbił dziewczynę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Mintaa:

O dżizas, jaki fikołek. Najzabawniejsze że pisząc to musiałeś być z siebie bardzo dumny.

Owsiak zbiera na wcześniaki, bo się urodziły i etycznym jest walczyć o ich zdrowie i życie.
      Owsiak idzie na czarny marsz, bo dotyczy on "dzieci" nienarodzonych, a etycznym jest uszanować prawa kobiet.

"Etycznym" - w jego opinii, naturalnie. Można się z nim zgadzać, można się nie zgadzać, ale choćbyś zastąpił Cavilla w roli głównej w drugim sezonie "Wiedźmina" nijak nie będzie tu hipokryzji ani podwójnych standardów.

•  

Bla bla bla, od lat ludzie narzekają na materiały rydzykowych mediów, od niedawna tvp, w których to woodstock jest przedstawiany jako zlot rozpustnych ćpunów, z agresorem po alkoholu i narkotykach, ale Ty oczywiście masz na ten temat inne zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To co, teraz wprowadzasz narrację, że te paszkwile nie mówią o dragach, tylko miłośnikach dobrej książki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak bardzo jeszcze nagniesz rzeczywistość?

@bodziodestruktor: a jakie można mieć zdanie w tym temacie? woodstock to jest zlot rozpustnych ćpunów z agresorem po alkoholu i narkotykach? i Ty jeszcze masz czelność pytać w którym momencie wyrażasz bezpodstawne i krzywdzące opinie? XD
      co to w ogóle za sformułowanie "rozpustnych ćpunów"? co w ogóle daje Ci prawo oceniania kogoś w taki sposób, co Ci do tego czy ktoś jest rozpustny i czy zażywa narkotyki czy nie? XD tu właśnie kryje się cała tajemnica - z takich właśnie smaczków wśród twoich słów wyłania się obraz małostkowego dyskutanta z dogmatycznym podejściem do rzeczywistości, czytaj atencyjnego, przemądrzałego kuca kreującego się na poważnego rozmówcę. ludzie to po prostu wyczuwają i traktują Cię jako zagrożenie, reagują tak jak reagują.

O to to. Zgodnie z Twoim widzimisię "nie warto się pochylać", więc się nie pochylasz tylko z góry sugerujesz pewne rzeczy. Przez myśl Ci natomiast widocznie nie przeszło, że być może to Ty masz spaczony system wartości i być może podejście kogoś innego jest lepsze.

niestety twoje podejście uzupełnione twoimi wypowiedziami jest na tyle nieatrakcyjne intelektualnie, że zwyczajnie jestem pewien, że nic nie tracę nie wdając się z Tobą w głębszą dyskusję niż zbijanie absurdalnych zarzutów stawianych przez Ciebie P&R festiwalowi i wytykanie twojej kuriozalnej i skrajnie wybiórczej argumentacji. od samego początku postawiłeś skrajnie subiektywne i niesprawiedliwe tezy, nie odniosłeś się merytorycznie do faktów przedstawionych przeze mnie a moimi słowami manipulujesz do tej pory. nie, twoje lekceważące podejście i twój spaczony dogmatami system wartości z całą pewnością nie są lepsze, bóg mi świadkiem. xd

O proszę, czyli jednak nie można merytorycznie poruszać wszystkich tematów?

wypowiedziami tutaj pokazujesz że z merytorycznym poruszaniem tematów nie masz wiele wspólnego, także kompletnie nie dziwi mnie że ludzie unikali dyskusji z Tobą, a wręcz reagowali wrogo.

oczywiście, chociażby na tym Przystanku Jezus w Kostrzynie (czy jak oni się tam nazywali), jak i ze znajomymi księżmi. I choć zdaję sobie sprawę z tego, że to bardzo subiektywne odczucie, to jednak księża dużo bardziej rzeczowo rozmawiali ze mną o pedofilii, jak ci oświeceni ludzie w lewicowych namiotach na asp o zagrożeniach imigracji (bo nie wspominam tutaj o jakichś oszołomach w kolejce po piwo).

z kim takim rozmawiałeś w tych namiotach, doświadczonych zresztą przez niemiło przypominających Ciebie intelektualistów w typie Axelio? księża jakbyś nie zauważył z urzędu są zobowiązani do dyskusji na pewnym poziomie, a już na pewno w takim miejscu jak Przystanek Jezus nie spotkasz pustego głupca pokroju Jędraszewskiego, tylko ludzi dialogu. porównywanie wybranych reprezentantów do losowych tysięcy ludzi bawiących się w najlepsze mija się z celem.

Twoja merytoryka mnie powaliła. Rozumiem, że przyznajesz mi rację co do braku zróżnicowanych poglądów, jakie są tam głoszone?

może jeszcze zdziwi Cię fakt, że na P&R dominują wykonawcy kojarzący się z lewą czy tam wolnościową stroną postrzegania świata a ludzie z przeciwnego obozu gotowi do dialogu są raczej miłą ciekawostką?

Skupiam się na używaniu przez ludzi pojęć, których nie rozumieją, w każdej możliwej sytuacji, która im odpowiada.

brawo, w takim tempie niedługo odkryjesz że ludzie pod wpływem emocji działają instynktownie i najczęściej nie używają wtedy rozumu, a w tłumie emocje stają się silniejsze. stąd już prosta droga do odkrycia przyczyny bezrefleksyjnych wyzwisk. tylko co to ma wspólnego z przebywaniem na festiwalu na który ludzie przyjeżdżają się bawić?

Czy Ty nie widzisz jak słowa "faszyzm", "nazizm", "rasizm" zostały już wyświechtane? Na nikim już takie określenia nie robią wrażenia, właśnie dlatego, że są tak nadmiarowo używane.

mam to w dupie, ponieważ tak się miło składa, że dzięki swojej prezencji i umiejętności dyskutowania nigdy nie zostałem przez nikogo publicznie nazwany faszystą czy rasistą a już zwłaszcza nazistą pomimo nieukrywanej w żadnym towarzystwie niechęci do islamu, krytyki bezrefleksyjnej imigracji do Europy czy też wytykania głupoty poglądów skrajnie lewackich środowisk z Włoch czy Hiszpanii, Grecji. skoro narzekasz na bycie nazywanym w ten sposób, to po prostu jeszcze raz zastanów się nad przyczynami takiego stanu rzeczy. być może to Ty masz spaczony system wartości i być może podejście kogoś innego jest lepsze.

I przepraszam, temat uchodźców jest nieadekwatny do namiotu na asp z wielkim banerem "refugees welcome"?

a czy był tam dopisek "change my mind"? no właśnie.

•  

@InspektorDupa:

a jakie można mieć zdanie w tym temacie? woodstock to jest zlot rozpustnych ćpunów z agresorem po alkoholu i narkotykach? i Ty jeszcze masz czelność pytać w którym momencie wyrażasz bezpodstawne i krzywdzące opinie? XD

vs

od lat ludzie narzekają na materiały rydzykowych mediów, od niedawna tvp, w których to woodstock jest przedstawiany jako zlot rozpustnych ćpunów, z agresorem po alkoholu i narkotykach,

Jak to było z tym wymyślaniem sobie słów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

niestety twoje podejście uzupełnione twoimi wypowiedziami jest na tyle nieatrakcyjne intelektualnie, że zwyczajnie jestem pewien, że nic nie tracę nie wdając się z Tobą w głębszą dyskusję(...)

Zakładaj znowu swoje różowe okulary i żyj dalej - przecież Ty zawsze masz rację, a inni popełniają błędy

wypowiedziami tutaj pokazujesz że z merytorycznym poruszaniem tematów nie masz wiele wspólnego

Cytujesz wypowiedź dotyczącą konkretnej rzeczy - braku ludzi o poglądach innych, niż promowane, tj. ogólnie mówiąc lewicowe.

Nadal na to nie odpowiedziałeś, tylko wymijasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z kim takim rozmawiałeś w tych namiotach, doświadczonych zresztą przez niemiło przypominających Ciebie intelektualistów w typie Axelio? księża jakbyś nie zauważył z urzędu są zobowiązani do dyskusji na pewnym poziomie, a już na pewno w takim miejscu jak Przystanek Jezus nie spotkasz pustego głupca pokroju Jędraszewskiego, tylko ludzi dialogu. porównywanie wybranych reprezentantów do losowych tysięcy ludzi bawiących się w najlepsze mija się z celem.

od samego początku postawiłeś skrajnie subiektywne i niesprawiedliwe tezy, nie odniosłeś się merytorycznie do faktów przedstawionych przeze mnie a moimi słowami manipulujesz do tej pory.

No kurwa XD

Pomijając Twoje "obiektywne i sprawiedliwe tezy", czy Ty chcesz mi zasugerować, że w namiocie na asp, na który trzeba się z wyprzedzeniem zgłosić, który trzeba zorganizować, na pewno mieć zgodę i akceptację organizatora, są przypadkowe osoby, które w żaden sposób nie mogą wystawiać laurki swoim środowiskom? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to zaraz, księża się selekcjonują i są "ludźmi dialogu", ale namiotach kilkaset metrów dalej i wyżej, już jest byle kto?

Swoją drogą, ciekawe jaką narrację przyjmiesz w kwestii księży w mojej (dosyć małej) miejscowości, którzy ewidentnie niechętnie o tym rozmawiali, ale nie poczułem od nich takiej niechęci, niż na woodstocku? Bardziej zmiana tematu, niź "ić stąd" jak na asp.

I oczywiście, to jest pewne subiektywne odczucie, ale zaraz, mam oceniać przeciwnie do tego, co widziałem i doświadczyłem tylko dlatego, że to subiektywne? A dokładnie przeciwną opinię wystawia Owsiak - miejsce miłość, przyjaźń, muzyka - pierwszego nie oceniam, drugie czułem co najwyżej wśród ludzi niebędącymi fanatykami, jak w namiocie "uchodźczym" czy chociażby próbowałem dyskutować z jakimś polskim odpowiednikiem czy współpracownikiem - FARE. Były pewne zdjęcia z polskich stadionów, czy jacyś hailujący debile (dawno, nie pamiętam dokładnie które sceny pokazywali), ale podziękowano mi za rozmowę, kiedy zapytałem o ich opinię dotyczącą transparentów kibiców sevilli w czasie meczu ze śląskiem wrocław.

No to jeżeli na tym asp ludzie tak traktują nawet nie odmienne, ale nieidące po ich linii opinie, w jakim stopniu mam czuć od nich "przyjaźń"?

może jeszcze zdziwi Cię fakt, że na P&R dominują wykonawcy kojarzący się z lewą czy tam wolnościową stroną postrzegania świata a ludzie z przeciwnego obozu gotowi do dialogu są raczej miłą ciekawostką?

Nie znam żadnego "prawego" zespołu, który byłby na tyle znany (i dobry), żeby na zaproszenie tam zagrać, więc czemu mam się dziwić?

Znam natomiast Toma Morello, który pokazał to, co na screenie. Wygoogluj sobie, jakie symbole są na odwrocie tej gitary i odpowiedz sobie na 2 pytania:
      -czy ktoś to chociażby skrytykował?
      -co by się działo, gdyby na odwrocie tej gitary był symbol innego totalitaryzmu z pierwszej połowy ubiegłego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

brawo, w takim tempie niedługo odkryjesz że ludzie pod wpływem emocji działają instynktownie i najczęściej nie używają wtedy rozumu, a w tłumie emocje stają się silniejsze. stąd już prosta droga do odkrycia przyczyny bezrefleksyjnych wyzwisk. tylko co to ma wspólnego z przebywaniem na festiwalu na który ludzie przyjeżdżają się bawić?

Mówią, że troje to już tłok, więc jeśli takie określenia, w podobnej wielkości gronie, w miejscu, jakim jest to asp nie znaczą nic - to rzeczywiście, to nie ma nic wspólnego.

że dzięki swojej prezencji i umiejętności dyskutowania nigdy nie zostałem przez nikogo publicznie nazwany faszystą czy rasistą a już zwłaszcza nazistą pomimo nieukrywanej w żadnym towarzystwie niechęci do islamu,

Jak to było z tymi subiektywnymi odczuciami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a czy był tam dopisek "change my mind"? no właśnie.

https://polandrockfestival.pl/asp/zglos-swoj-udzial

Akademia Sztuk Przepięknych to dyskusje i spotkania ze znanymi i lubianymi, ale również przeróżne warsztaty i możliwość poznania bliżej działania organizacji pozarządowych. Na wzgórzu ASP malujemy, rzeźbimy, lepimy z gliny, gramy na gitarze i oglądamy filmy, ale przede wszystkim rozmawiamy o otaczającym nas świecie.

źródło: Adnotacja 2020-01-14 200651.jpg

•  

@Mintaa: fundacje zakłada się żeby zarabiać, każda fundacja ma prezesa i zarząd który zarabia. i nie ma w tym nic złego. Ludzie muszą z czegoś żyć.

•  

Jak to było z tym wymyślaniem sobie słów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bodziodestruktor: jesteś tak jednostronny, że odnosisz się tylko do treści wspomnianych przeze mnie paszkwili i przypisałeś mi krytykowanie właśnie TREŚCI, tymczasem paszkwil wyróżnia się nie tylko treścią, ale też formą, wydźwiękiem i powtarzany staje się propagandą i o to mi chodziło.
      gówno-reporterzy przedstawiają woodstock jako zlot ćpunów, agresorów i XDD rozpustników, tymczasem na kilkuset-tysięcznym P&R jest tyle przemocy co w dowolnym, wielkomiejskim klubie w czasie imprezy na dwieście osób, co przy sugerowanej przez idiotów skali deprawacji uczestników jest po prostu łyżeczką dziegciu w oceanie życzliwych, uprzejmych i przeżywających piękne chwile ludzi. sama treść zarzutów jest niby prawdziwa, ale... oczywiście że zdarzają się incydenty z przemocą w roli głównej, ale są wręcz marginalne. jasne, że ludzie używają tam narkotyków, ale ilość incydentów w stosunku do ilości ludzi pod wpływem wszelkich substancji wręcz przemawia za legalizacją. XD co do zarzutów o styl życia można tylko pokiwać głową z politowaniem nad smutnym żywotem dewotów wciskających nosy w cudze sprawy moralne.
      wracając więc do twojego głupiego pytania: tak, uważam inaczej a ludzie przedstawiający P&R tylko z takiej perspektywy są moralnym dnem produkującym paszkwile.

Zakładaj znowu swoje różowe okulary i żyj dalej - przecież Ty zawsze masz rację, a inni popełniają błędy

spójrz w końcu w lustro. dokładnie to samo można powiedzieć o Tobie. tworząc akcję powodujesz reakcję.

Cytujesz wypowiedź dotyczącą konkretnej rzeczy - braku ludzi o poglądach innych, niż promowane, tj. ogólnie mówiąc lewicowe. Nadal na to nie odpowiedziałeś, tylko wymijasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

idę o zakład, że w twoim wypadku o braku możliwości merytorycznej dyskusji na wszystkie tematy zdecydował twój sposób wypowiedzi, podobny temu który reprezentujesz tutaj. ludzie po prostu widzą, że nie chcesz dyskutować tylko atakować kogoś za coś. może kiedyś to zrozumiesz i oszczędzisz sobie kompromitacji bycia wyzywanym od faszystów i rasistów.

No to zaraz, księża się selekcjonują i są "ludźmi dialogu", ale namiotach kilkaset metrów dalej i wyżej, już jest byle kto?

no ale z kim tam rozmawiałeś? z organizatorami? z zaproszonymi gośćmi? chociaż z widzami dyskusji? czy z naiwnymi oszołomami z pobocznego namiotu refugees welcome, z którymi dyskusja jest po prostu bezcelowa?

Swoją drogą, ciekawe jaką narrację przyjmiesz w kwestii księży w mojej (dosyć małej) miejscowości, którzy ewidentnie niechętnie o tym rozmawiali, ale nie poczułem od nich takiej niechęci, niż na woodstocku? Bardziej zmiana tematu, niź "ić stąd" jak na asp.

wyczuli, że jesteś swój, analogicznie do tego jak wyczuwali Cię jako wroga ludzie na woodstocku. wszystko po Tobie widać.

drugie czułem co najwyżej wśród ludzi niebędącymi fanatykami

co najwyżej? a ilu tam było fanatyków wśród uczestników festiwalu? przedstawiasz tu obraz jakbyś czuł się osaczony przez wrogą większość festiwalu. XD tymczasem prowokowałeś kłótnię z garstką zapaleńców ze skrajnego obozu i kompletnie pomijasz resztę wydarzeń, jakby na P&R był tylko jeden namiot "refugee welcome" i nic więcej. XD to jest właśnie paszkwil.

No to jeżeli na tym asp ludzie tak traktują nawet nie odmienne, ale nieidące po ich linii opinie, w jakim stopniu mam czuć od nich "przyjaźń"?

poszedłeś tam tylko po to, żeby wzmocnić swoją ułomną argumentację przeciwko P&R. XD specjalnie wdawałeś się w dyskusję z tymi, których twoje poglądy zabolą najbardziej i sprowokują do agresji a teraz na podstawie tej jednej sytuacji zarzucasz Owsiakowi, że wcale nie czułeś deklarowanej przyjaźni. XD jak na mnie masz jedno wyjście: reklamuj usługę u wykonawcy!!!
      wiesz, wystarczyło chcieć się z kimś zaprzyjaźnić.

Nie znam żadnego "prawego" zespołu, który byłby na tyle znany (i dobry), żeby na zaproszenie tam zagrać, więc czemu mam się dziwić?

a znasz jakiś "prawy" autorytet który można jeszcze zaprosić do dyskusji na ASP?

Znam natomiast Toma Morello, który pokazał to, co na screenie. Wygoogluj sobie, jakie symbole są na odwrocie tej gitary i odpowiedz sobie na 2 pytania:
      -czy ktoś to chociażby skrytykował?
      -co by się działo, gdyby na odwrocie tej gitary był symbol innego totalitaryzmu z pierwszej połowy ubiegłego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

amerykanów w kwestiach symboli ideologicznych należy traktować według mnie nieco pobłażliwie, gdyż zwyczajnie obie strony używają 'europejskich' symboli bez żadnego zrozumienia ich faktycznego wpływu na Europę i znaczenia, wizualizując sobie nimi to, co chcą w nich zobaczyć. jestem natomiast krytykiem wspomnianych przez Ciebie kibiców Sevilli, ponieważ każdy Europejczyk powinien mieć na tyle oleju w głowie, żeby znać własną historię. nie zmienia to faktu, że ktoś powinien o tym z PoR pogadać przed koncertem.

Jak to było z tymi subiektywnymi odczuciami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ano tak, że to Ty skarżysz się na to że zostałeś zwyzywany od skrajnej prawicy, nie ja. polecam ten styl życia.

https://polandrockfestival.pl/asp/zglos-swoj-udzial

znowu polecam reklamację za niezgodność towaru z opisem.

•  

@Dezeus fundacja nie ma prawa zarabiać

•  

@Mintaa oczywiście że zarząd fundacji może zarabiać, w jakim świecie żyjesz myślisz że ludzie we wszystkich fundacja robią za free?

•  

@Dezeus mówię o bilansie fundacji. A jeśli chodzi o zarobki to Owsiak nigdy oficjalnie nie powiedział że zarabia. Część ludzie otworzyła oczy jak wyciekły dokumenty

•  

@Mintaa: a Ty chociaż widzisz różnicę między czarnym marszem, a pomocą wcześniakom noworodkom?XD Bo tak grubo mi się wydaje, że jednak nie.
      Do tego pamiętajmy, że Owsiak po finale sobie nie usiądzie, tylko zacznie organizować kolejny przyszłoroczny finał. Poświęcił temu całe swoje życie - dlaczego nie ma na tym zarabiać? Nawet jeśli żyje na wysokim poziomie życia to mimo to, mnóstwo szpitali zostało zaopatrzonych w sprzęt medyczny, by ratować życia najmłodszych.

•  

@InspektorDupa:

oczywiście że zdarzają się incydenty z przemocą w roli głównej, ale są wręcz marginalne. jasne, że ludzie używają tam narkotyków, ale ilość incydentów w stosunku do ilości ludzi pod wpływem wszelkich substancji wręcz przemawia za legalizacją. XD

Ale to również nie zgadza się z narracją Owsiaka, który mówi, że jest bezpiecznie i nie ma się co bać - nie, nie jest tam bezpiecznie i wieczorem wbrew pozorom trzeba mieć oczy dookoła głowy. Przy samej scenie oczywiście można ufać, że światło i ochrona robi swoje, ale nie przy samej scenie spędza się cały czas. O kradzieżach nawet nie wspominam.

wracając więc do twojego głupiego pytania: tak, uważam inaczej a ludzie przedstawiający P&R tylko z takiej perspektywy są moralnym dnem produkującym paszkwile.

Kompletnie nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Twoje zdanie:

woodstock to jest zlot rozpustnych ćpunów z agresorem po alkoholu i narkotykach? i Ty jeszcze masz czelność pytać w którym momencie wyrażasz bezpodstawne i krzywdzące opinie? XD

A ja Ci zacytowałem fragment, gdzie nie piszę o tym, że woodstock to zlot ćpunów, tylko, że paszkwile tak twierdzą. To chyba fakt, nieprawdaż? Czy żyjemy w innych światach i tvtrwam/tvp twierdzi co innego? W sumie obiło mi się o uszy, że dopowiadają coś o antypolakach, ale z tego co wiem, wcześniejszej narracji nie zmieniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

idę o zakład, że w twoim wypadku o braku możliwości merytorycznej dyskusji na wszystkie tematy zdecydował twój sposób wypowiedzi,

No to byś przegrał. Mam się o to kłócić z internetowym psychologiem? No nie zamierzam

Zresztą to nadal nie jest odpowiedź na pytanie, o brak ludzi z drugiej strony "osi poglądów", jako gości asp ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak bardzo musisz się skupiać na mnie? Ponownie, jakiś kompleks?

no ale z kim tam rozmawiałeś? z organizatorami? z zaproszonymi gośćmi? chociaż z widzami dyskusji? czy z naiwnymi oszołomami z pobocznego namiotu refugees welcome, z którymi dyskusja jest po prostu bezcelowa?

Z wieloma ludźmi, oszołomów nie wspominam, bo to byłaby jałowa dyskusja.

Ale to nie był "poboczny namiot", tylko oficjalne stoisko zgłoszone na asp - niestety nie pamiętam nazwy tej organizacji, ale plakat był najbardziej eksponowany.

To samo ze stanowiskiem organizacji walczącej z rasizmem na stadionach - polskiej nazwy nie pamiętam, ale byli pod skrzydłami fare.

A o również oficjalnych namiotach KONSTYTUCJA to nie wspominam, bo ich stanowisko jest jednoznaczne i nie trzeba dyskutować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co najwyżej? a ilu tam było fanatyków wśród uczestników festiwalu? przedstawiasz tu obraz jakbyś czuł się osaczony przez wrogą większość festiwalu.

Cały czas piszę o rozmowach w tej strefie asp, nie mieszam wątków, w przeciwieństwie do Ciebie

wiesz, wystarczyło chcieć się z kimś zaprzyjaźnić.

Nie próbuj być błyskotliwy, nie wychodzi Ci to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a znasz jakiś "prawy" autorytet który można jeszcze zaprosić do dyskusji na ASP?

A chociażby młody Sośnierz, wbrew pozorom nie zgadzam się z nim w większości kwestii, ale przecież jak Ci zacytowałem, na ASP się rozmawia, prawda? A ten akurat to nie Winnicki, Braun czy Korwin, żeby rzucać mięsem. Jakiś nie wiem, Marek Jakubiak (no teraz ucichł, ale jak był posłem?), Marek Jurek, tudzież ostatnio popularny na wykopie Mentzen. Wiadomo, że to nie "prawi" ludzie, bo ta definicja też się trochę rozmyła i w sumie nie można tak jednoznacznie ludzi kategoryzować jako "prawica", ale na pewno o "nieco" innych poglądach, jak Holland, Wojewódzki, Pszoniak lub Skiba.

Wiesz co mi utkwiło w pamięci jako taki symbol całej hucpy na woodstocku? Jak poszedłem na spotkanie z Barcisiem, liczyłem na anegdoty z planu Miodowych Lat, jakieś ciekawostki związane z aktorstwem, a dziennikarz po 10 minutach pyta o marsze kodu i jego opinię o polityce. Nawet sobie teraz słucham - "widziano pana na różnych marszach (...)" - prowadzący dobrze wiedział o co pyta i jak skierować na takie, a nie inne tory.

amerykanów w kwestiach symboli ideologicznych należy traktować według mnie nieco pobłażliwie, gdyż zwyczajnie obie strony używają

NIe nie nie nie nie nie nie, weź usuń to zdanie.

Facet pisze na gitarze kartkę "PIERDOLIC FASZYZM", na gitarze ma SIERP I MŁOT, a Ty mówisz, że trzeba ich traktować "nieco pobłażliwie"?! Spoko. Więc niech on się nie wpierdala w nasze sprawy.

No na litość boską, ja jestem w stanie zrozumieć, że Morello uparł się i wyszedł, a organizator nie chciał mieć odwołanego koncertu gwiazdy. Spoko. Ale do jasnej cholery, ten symbol, w tym kraju, jest jak splunięcie w twarz. I nikt, naprawdę nikt, nie poczuł minimum odpowiedzialności, żeby to jakoś wyjaśnić?! Chociażby powiedzieć "nie widzieliśmy, zobaczyliśmy po koncercie, następnym razem poprosimy artystów, żeby takich rzeczy nie robili". Cokolwiek. Bo ja myślę, że wośp miał tego świadomość, tylko po prostu mieli to w dupie. Ot cała ich poprawność.

Ponawiam pytanie: uważasz, że gdyby miał na gitarze swastykę, to też by przeszło bez takiego echa? Czy na pewno jest to zachowanie z rigczem?

znowu polecam reklamację za niezgodność towaru z opisem.

Czyli jednak zgadzasz się ze mną, że ta strefa asp, jak i przez to cały festiwal, nie jest dla wszystkich poglądów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

osoba która jako jedna z nielicznych od lat nie zawiodła Polaków

@Megasuper: no, po śmierci Adamowicza trochę mu odjebało jednak... ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h