Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zaczynam dzis kuracje izotekiem i mam kilka pytań.
1. Używać jakiegoś kremu nawilzajacego? Mam La roche efeclar duo.
2. Co z aktywnością fizyczna i treningiem? Wskazana czy raczej nie?
3. Czy moge dalej używać skinorena na blizny i przebarwienia czy te dwa specyfiki sie wykluczaja?
Biore najmniejsza dawke 20 mg. Z góry dziekuje za pomoc kochani!

#izotek #tradzik #dermatologia
  • 31
@Grzesiek007: ogółem zdecydowałem się na to bo lekarz prowadzący powiedział, że po najniższej dawce nie będzie problemów ze skutkami ubocznymi. A jak będzie inaczej, mówi się trudno ta skóra to taki kompleks, że muszę to jakoś zwalczyć.
@Grzesiek007: nie strasz bez podstaw. Nawrót występuje w ok. 30% przypadków i jeśli juz, to tradzik wraca w lagodniejszej formie. Tysiace ludzi przeszlo kuracje, bo izotek to poki co jedyny skuteczny lek - owszem moze powodowac skutki uboczne, ale jak sie pilnujesz i masz ogarnietego lekarza, tj. stopniowo wchodzisz na wyzsze dawki po konsultacji, regularne badania watroby, nienaduzywanie alko, to da sie przezyc bez wiekszych szkod
@Aoss: co do aktywnosci fizycznej, wiele osob skarzy sie na plecy/kregoslup. U mnie bylo dosc lekko, laczylem z silka i to przy dawce 60 na dzien i nawet mialem jakies przyrosty. Sila spadla delikatnie na poczatku, potem bylo dluuuugo ok, pod koniec mialem problemy z ukladem pokarmowym, wiec zrezygnowalem na miesiac
@Grzesiek007: Hubert Czerniak, lekarz znany z kwestionowania konieczności szczepień...
Co ty w ogole linkujesz baranie, idz sobie wez ten cynk w tabletkach i nie wrzucaj takiego pseudo naukowego gowna. Co do skutecznosci izotretynoiny to zostaw to lekarzom, a nie badaniom pt. intensywne przegladanie internetu przez 1h.
@Aoss:
1.wywal tego effaclara, straszny syf. nawilzanie najlepiej zaczac jak juz bedzie widac dzialanie leku (sucha skora), za wczesne uzywanie moze zmniejszac efekty kuracji
@Grzesiek007: Sorry, ale ja kurację przeprowadziłem pod okiem bardzo dobrej dermy (członek PTD i European Academy of Dermatology and Venerology), która ma mnóstwo pozytywnych opinii i kolejną pozytywną ode mnie, także w starciu z lekarzem z youtuba wolę jednak zaufać specjaliście w swojej dziedzinie.

Inna sprawa, że ten koleś nie mówi ponadto nic poza powszechnymi ogólnikami typu dieta, higiena, jakieś specjalne wody itd. Może jak ktoś jest młody i ma mały
@kaka123: a co ma piernik do wiatraka? Akurat z izotekiem ma rację i zna temat więc kto tu jest baranem stawiając na izoteczek co go system wciska już z przyzwyczajenia. I co masz do cynku w ogóle? XDDDD
@in_clination: a to nie wiedziałem, sorry za linka usuwam już, i tak ogółem nie korzystam z izoteku bo się cykam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do cynku to nw co typo wyżej miał przyprute bo akurat pryszcze mogą być wynikiem niedoboru cynku.
@in_clination: ale co do izoteku to też nie jest to jakoś specjalnie zachwalany lek bo badania pokazują że może on uszkadzać wątrobe, chyba nerki itp. Nawroty też występują po nim ale nie ma leku co u 100% ludzi zadziała