Wpis z mikrobloga

@sledziona_macana: zrób test i podpal niedaleko zapałkę i zaraz ją zgaś, wygeneruj jakieś zanieczyszczenie. Bo może po prostu masz czyste powietrze

Świeczki też się sprawdzają. Dość szybko podnoszą poziom zanieczyszczeń w powietrzu
Update. Tak jak pisał @Flasher zrobiłem ponownie na spokojnie test ze świeżo zgaszoną świeczką dodatkowo dmuchając dym z tlącego się knota bezpośrednio w czujnik i oczyszczacz wykrył zanieczyszczenie, tzn. wskazanie na wyświetlaczu wzrosło do ponad 100, zwiększyły się obroty wentylatora, po czym wskazanie wróciło na wartość "001"+wentylator zwolnił. Warość "001" mam także także gdy wietrzę meszkanie, co mnie trochę dziwi, ponieważ przed zakupem zrobiłem w internecie risercz i reakcja oczyszczaczy na filmach
@sledziona_macana: Mi pokazuje 5, więc powietrze dobre, a filtr i tak jakoś szybko schodzi. Używam kilka dni, a już spadło o 4% i przewidywana żywotność to 140 dni. Ale jak włączam nawilżacz to wskakuje do 150 i to mnie wkurza, bo nie mam jak nawilżyć mieszkania, skoro on to wykrywa jako zanieczyszczenie.