Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Taki temat. Sprzedałem w zeszłym roku auto (używane, 30-letnie). Sprawne, byliśmy z kupującym na stacji diagnostycznej gdzie wyszły potencjalne usterki, kupujący zaakceptował stan faktyczny. Kupił, pojechał do domu (ok 200-300km ode mnie). Po trzech miesiącach dzwoni, mówi, że auto przestało odpalać, zawiózł do mechanika, mechanik powiedział, że silnik padaka i zalecił remont. Zapytał mnie czy dorzucę się do remontu. Ja powiedziałem, że wszystko rozumiem, ale kupił sprawny samochód, użytkował go 3 miesiące w nie wiadomo jaki sposób więc nie rozumiem dlaczego mam płacić za remont. On powiedział w takim razie ok. Dzisiaj przyszło mi wezwanie do zapłaty za wymianę silnika i dodatkowo poinformwano mnie, że oszukałem kupującego podając inny przebieg niż faktycznie jest na aucie (a skąd ja niby miałem wiedzieć jaki jest? spisaliśmy na umowie taki jaki był na liczniku). Nie zamierzam płacić, jutro mam wizytę w kancelarii adwokackiej, ale chciałem zapytać jak to wygląda wg osób spod tagu #prawo i #motoryzacja pokaż całość

  odpowiedzi (114)

 • avatar

  Okej, tak więc kontynuuję wczorajszą akcję związaną z uszkodzeniem mojego auta poprzez wrzucenie czegoś do układu paliwowego.
  No więc poszedłem do niego wieczorem z rękawiczkami bo brzydziłem się to dotykać gołymi rękami. Wychodzi na to, że miałem dobre przeczucie, żeby zabrać ze sobą rękawiczki. Po wyjęciu okazało się, że jednym z medykamentów są czopki. Może sąsiad już ich używał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Drugiego niestety nie potrafię zidentyfikować - to jakaś powlekana tabletka, ale nie bardzo wiem z czym w środku. Załączam zdjęcie wyjętych leków.

  Obecnie podjąłem się testu. Umieściłem te leki w dwóch osobnych szklankach do których wlałem benzynę. Zobaczymy czy się to rozpuści czy nie. Będę mógł dzięki temu ocenić jak bardzo źle mogło się skończyć to dla auta.

  Następnym krokiem będzie rozwieszenie kartek z informacją nt. poszukiwanych świadków i chyba rzeczywiście zgłoszę sprawę na policję.

  Dodatkowo tak jak zasugerował jeden z komentujących zakładam tag - #chorysamochodnatabletkach. Jeżeli nie chcesz być wołany/a to zaobserwuj go. Będę tam dodawał kolejne wpisy.

  #mechanikasamochodowa #patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi #saab
  pokaż całość

  odpowiedzi (133)

 • avatar

  Uwaga, Andrzej znów rozjebał xD

  #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #cenzoduda

  odpowiedzi (18)